Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 197
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Og der kom endelig sistemann En ny stor gutt på nøyaktig det samme som førstemann, 235 gram :bananas: Sasha er godt sliten, så no tror jeg hun kommer til og sove som en stein inatt, hehe

:D

Her jubles det for spying Fra 1.parring er vi nå på dag 16 Fra 2.parring er vi nå på dag 14 19 dager til UL

Skrevet

Tusen takk :D

Kjempemorro detta, hehe :D

Var en tur innom vetrinæren isted, på jakt ett kylling til Sasha, hehe :P

Og de var nå godt imponert over vekta de å :D hehe :D

Må snart få den hunden ut... Hmmm

Men hu har ikke tenkt og gå ut av valpegården engang, så ender vel med at eg må bære hu :/

Hun har jo ikke vært ute på 15 timer nå vel.. :S

Skrevet

Grattis! Det ble jo litt ekstra spennende nå de siste sidene, men godt å høre at alt er bra med både mor og valper! :ahappy:

Skrevet

Takk alle sammen :D

Kjempestas :D

Også sååå morro at vår aller første fødsel gikk HELT etter boka :D

Nå skal jeg bare slappe pitte litt av, hehe, så skal jeg ta også skifte på den valpekassen :D

Har tatt over leiligheten idag å :D

Så nå begynner jobben med og flytte inn ting og tang, så om 2uker tar jeg med meg valper og unger og flytter inn :D

Skal bli knall koselig. Til og med funnet perfekt plass til valpegården, hehe :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg har store intensjoner om å spamme denne tråden med bilder, haha :D

404921_10150554932412352_1240627558_n.jpg

Største tispen :)) 197 gram

420710_10150554932597352_581597351_9167977_1944380757_n.jpg

Minste tispen, 181 gram :D

402413_10150554826607352_581597351_9167542_935564001_n.jpg

Ene hann, 235 gram

424987_10150554826367352_1844907221_n.jpg

Andre hann, 235 gram :D

Skrevet

De vokser og legger godt på seg :D

Ikke akkurat så forbaska mye liv i de enda :P hehe.. Men det kommer nok.

Jeg har hvertfall gjort klar plass til valpegården i stua i nye leiligheten :P

Så når valpene er 2uker så flytter vi.Jay :P

Skal ta nye en og en bilder til helgen når de er en uke :D

Men skal få tatt ett nytt bilde av de litt senere idag å :P De har lakt seg godt ut. :P

Det kan virke som vi har en hann ledig, da det faktisk er 2 av de som har sagt de ville ha hannhund jeg ikke har hørt noe fra på ganske lang tid. Men men ittno stress :)

Skjønner bare ikke hvorfor det er så vanskelig og svare på en mail og si man har ombestemt seg eller kjøpt ett annet sted :P

  • Like 2
Skrevet

425829_10150562518527352_581597351_9196381_1559640752_n.jpg

5 dager :D

Vokser, hehe :D

Litt overasket over at jeg klarer og skille de så lett :P

Greit nok er jo bare 4 stykker, men går fint og skille tispene fra hverandre og hannene, hehe :P

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...