Gå til innhold
Hundesonen.no

Saarloos Wolfdog: Crying Wolf Orion of Ulveblikk


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Svar 472
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Halla ! 

Fint i fjellet nå[emoji108]

Posted Images

Skrevet

Lenge siden jeg har lagt ut noen bilder her nå ..

Kanskje på tide ?

orion21feb2014.jpg

Det har ikke snødd siden starten av desember ... men i går .. i går kom det endelig snø !

orion16mars2014_1.jpg

Selv hadde jeg helst sett at vi var ferdig med "vinteren" for i år, men orion er iallefall veldig fornøyd.

orion16mars2014_3.jpg

orion16mars2014_5.jpg

  • Like 12
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Flotte bilder igjen!

Hvordan er saarlosen når det kommer til andre hunder av samme kjønn?

Skrevet

Takk for hyggelig feedback :)

Når det gjelder Orion og andre hunder, så har han såpass til selvtillit at han har ikke noe behov for å dominere eller markere seg,

og er veldig trygg på de fleste situasjoner. Han er veldig lett å lese, og leser også godt.

Han tilpasser leken sin etter størrelse og engasjement hos andre hunder også, så jeg er trygg på å la han leke med bittesmå hunder, så vel som andre saarlooser.

Han er litt "redd" tisper som bjeffer å bråker mye. Da ser han lei seg ut, og ser ut til å tenke "ja men ... jeg vil jo bare leke?"

Jaktinnstinkt ja.. hva skal man si.. alt skal som løper, skal løpes etter.

Det være seg mennesker, (til fots, på ski, på sykkel, i bil) vilt, ting som blåser, mus, fugler, hva som helst.
Det er mer rasetypisk å være redd for fremmede folk og ting, enn å på død og liv skal fange det, men beveger noe seg over "normal" hastighet, så skal orion bort i det, enten for å se hva det er, snuse på det, leke med det, fange det, eller hva som helst.

Om man søker på #saarloos på instagram, så kan det være man finner et par bittesmå videosnutter av orion :)

  • Like 4
  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har jo prøvd å legge ut video her et par ganger tidligere, uten å lykkes noe nevneverdig med det...

Fungerer denne linken da tro ?

Det er forresten i disse dager allerede fire år siden jeg hentet den lille tassen :)

P1010092-1.jpg

  • Like 10
Guest vivere
Skrevet

Inviterer meg på besøk når jeg kommer på dine trakter i neste uke :) Thomas og Torill ligger vel i telt på Hardangervidda med sine to :)

Guest vivere
Skrevet

Vivere :) når kommer du til Trondheim? Thomas og Toril er på ekspedisjon ja ser jeg:)

Kommer morgenen fredag 25. april og reiser videre lørdag 26. om morgenen. Skal prøve å få med oss de av Stiftsstadens severdigheter som vi ikke har besøkt tidligere på fredag :) Snakkes på "den andre kanalen" når vi har lagt programmet :)

Jepp. Ser på bildene fra T&T der de ligger i telt med SW´ ene sine på vidda :)

Skrevet

Jepp. Ser på bildene fra T&T der de ligger i telt med SW´ ene sine på vidda :)

Dette høres ut som folk som har et offentlig ansvar: Lage en blogg som vi andre kan følge med på! Kanskje de har det?

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Lenge siden jeg har lagt ut noen fotos her nå ..

Sommer og en milliard prosjekter kommer litt i veien for fotohobbyen.. men her er et par dagsferske bilder :

orion.09.juni.2014.jpg

IMG_4443.jpg

  • Like 8
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...