Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I FCI-standarden for whippet står det "Showing a graceful arch over loin but the dog is not humped." I den norske står det "Tydelig lendebue, men ikke karpet."

Guest Belgerpia
Skrevet

Da har jeg sjekket kritikker fra "gamle dager" - og på fire kritikker finner jeg ordet "arched" brukt om karperygg (på ett par unge belgere). Og det er fire forskjellige dommere - to er engelske, en belgisk og en fra langtvekkistan.

"Topline slightly arched"

"Arched topline, and falling croup"

" Nice outline on the move, but slightly arching back while standing"

"long back, arched"

Skrevet

Takker alle sammen. Jeg endte opp med roach back. det var det jeg hadde en anelse om og den engelske oppdretteren jeg snakket med forstod med en gang hva jeg mente.

Skrevet

Da har jeg sjekket kritikker fra "gamle dager" - og på fire kritikker finner jeg ordet "arched" brukt om karperygg (på ett par unge belgere). Og det er fire forskjellige dommere - to er engelske, en belgisk og en fra langtvekkistan.

På en whippet er "arched" riktig. Lenden skal være fint buet. Men ryggen skal ikke være karpet. Så det er en forskjell her.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...