Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du musikk du vil dele med meg og resten av Sonen?


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg begynner å bli litt lei av den musikken jeg hører på, og er på jakt etter litt nye impulser. Jeg kan høre på det meste, men det blir mye innen den brede rock - og - gitarmusikksjangeren. Band som for eksempel Foo Fighters og Muse har fulgt meg i mange, mange år.

Så har du forslag om hva jeg og flere bør sjekke ut - gjerne noe som ikke er så veldig "kjent" for allmenheten, så del det gjerne med oss - uansett sjanger ! :)

Mitt bidrag med et par-tre artister/sanger som fortjenes å høres av flere:

- Svensk fengende rock av et tomannsband.

Eels - Climbing Up To The Moon - Sikkert kjent for flere, og dette er i min mening en av de beste fra "E".

- Nydelig sang av en fantastisk talentfull folk-musiker fra USA.
Skrevet

Jeg har to yndlingssanger.

Your song - Elton John

The Story - Brandy Carlile

:heart:

Liker du Brandi Carlile, så sjekk ut Gregory Alan Isakov. Hun har faktisk bidratt med en del på den CD'n som sangen jeg linka til er fra. I tillegg så har de delt scene ved en rekke anledninger.

Skrevet

Liker du Brandi Carlile, så sjekk ut Gregory Alan Isakov. Hun har faktisk bidratt med en del på den CD'n som sangen jeg linka til er fra. I tillegg så har de delt scene ved en rekke anledninger.

Skal sjekke ut! :)

Skrevet

Jeg er og på jakt etter nye impulser! Hører så lite på radio, og vet egentlig ikke hva som rører seg nå lenger. Jeg hører på det samme gamle hele tiden (som jeg jo sånn sett aldri blir lei av da). Nick Cave, Tom Waits, Leonard Cohen, Muse etc

Flere burde sjekke ut 16 horespower synes jeg, rått band :D Ellers liker jeg godt den greske artisten Haris Alexiou, iallefall om sommeren.

Skrevet
den brede rock - og - gitarmusikksjangeren

Eit band som kanskje hadde vore noko for deg, og som ikkje er veldig allment kjend, er Blackmore's Night. Her har tidlegare Deep Purple-gitarist Ritche Blackmore slått seg saman med Candice Night (som han forøvrig er gift med òg). Han er jo rekna for å vere ein av verdas beste gitaristar (det veit du nok), og Candice Night har ei fantastisk sangstemme. Dei har då sprita opp gamle klassiske folkemelodiar frå renessansetida, og det har dei gjort på ein utmerkt måte.

Ein god plass å byrje kan t.d. vere "Way To Mandalay", så er det berre å ta det derifrå og utforske det store Spotify :) .

Skrevet

Ein god plass å byrje kan t.d. vere "Way To Mandalay", så er det berre å ta det derifrå og utforske det store Spotify :) .

Spotify Spillelisten til hundesonen er fortsatt oppe...

OT: Dette er det jeg missliker med dagens samfunn! At "alle" antar at man har spotify, iPhone og Facebook. :angry:

Og ja, jeg er en sur gammel gubbe. :)

Ellers takk for tipsene så langt. Skal høre igjennom ting og tang når jeg får tid.

Skrevet

OT: Dette er det jeg missliker med dagens samfunn! At "alle" antar at man har spotify, iPhone og Facebook. :angry:

Og ja, jeg er en sur gammel gubbe. :)

Haha. Forstår deg godt, eg, eg mislikar òg at alle går ut frå at alle har fæisbukk. Så eg beklager på det djupaste :ahappy: .

Ver merksam på at Blackmore's Night sin musikk spenner veldig vidt, så om du kjem over ein sang og tenkjer "dette er overhode ikkje min musikk", så prøv ein annan song. Men "Way To Mandalay" trur eg kan passe deg bra som førstelåt :) . Andre gode låtar som eg kjem på sånn i farta er "Diamonds and Rust", "Village On The Sand", "Fires At Midnight", "Spanish Nights", "Under A Violet Moon" med fleire.

Skrevet

OT: Dette er det jeg missliker med dagens samfunn! At "alle" antar at man har spotify, iPhone og Facebook. :angry:

Og ja, jeg er en sur gammel gubbe. :)

Ellers takk for tipsene så langt. Skal høre igjennom ting og tang når jeg får tid.

Haha. Forstår deg godt, eg, eg mislikar òg at alle går ut frå at alle har fæisbukk. Så eg beklager på det djupaste :ahappy: .

Ver merksam på at Blackmore's Night sin musikk spenner veldig vidt, så om du kjem over ein sang og tenkjer "dette er overhode ikkje min musikk", så prøv ein annan song. Men "Way To Mandalay" trur eg kan passe deg bra som førstelåt :) . Andre gode låtar som eg kjem på sånn i farta er "Diamonds and Rust", "Village On The Sand", "Fires At Midnight", "Spanish Nights", "Under A Violet Moon" med fleire.

Nå ser jeg for meg at dere to sitter med pipe i gyngestol og kritiserer dagens samfunn.

  • Like 1
Skrevet

Fant idag Boyce Avenue på Youtube, de/han gjør tydeligvis mye akustisk cover av mange mange andre artister, og av og til sammen med andre, som i denne videoen. Veldig avslappende og ålreit musikk å høre på syns jeg :)

Skrevet

Nå ser jeg for meg at dere to sitter med pipe i gyngestol og kritiserer dagens samfunn.

Jeg og. Kan nesten høre OlavEmil rope "ungdommen nåtildags" på nynorsk mens han slår rundt seg med stokken..

EDIT:

Også liker jeg Paramore. Og det nye albumet til Atle Pettersen, men det er nok mest fordi han er kjekk :lol:

Skrevet

Hurts: The water, silver lining, mother nature, illuminated, evelyn, wonderful life... Hele det albumet egentlig

Coldplay: fix you, X&Y, paradise, charlie brown, paradise, princess of china... Alle albumene :)

Foster the people: Pumped up kick,

Pilot speed: Alright, open arms, light you up.

Ellers mye bra av Blue October, Fuel, Alice in Chains, Crossfaid, Oasis, Staind, Jimmy eat world, 30 seconds to mars...

  • Like 1
Skrevet

Beth Gibbons, yeah yeah yeahs, bright eyes, LCD soundsystem, the watson twins, nine inch nails, nick cave, tegan and sara, temple of the dog, peaches, Leonard Cohen, Martha wainwright, pixies, the beautiful south, alice in Chains og violent femmes.

Det er artistene på den spillelista jeg busser med denne uken.

  • Like 1
Skrevet

Linkin Park :heart: Bare fordi de er sånn passe sinte, passe triste, passe deppa og har sånn passe intelligente tekster og passe bra komponert musikk - og en fantastisk Chester Bennington. Han kan komme og synge nattasanger for meg hvilken dag som helst :D

Skrevet

ååååå TAKK! jeg har lurt lenge på hvem som synger denne og hva den heter :)

Haha, vær så god! Jeg forguder den sangen her og det er denne sangen jeg sovnet til sammen med min kjære for første gang. Så denne skal vi spille i kjerka, samma hvor ironisk det er. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...