Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonen Pins/Button - er det noen interesse for dette?


Recommended Posts

Skrevet

Heia!

Satt akkurat å leste "har du truffet en sonis tråden"

Så kom jeg til å tenke, om jeg får lov av Espen til å lage pins med Hundesonen.no på som jeg kan selge videre til dere for en billig penge + frakt.

Har fått prisoverslag alt :icon_redface:

Tenker det hadde vært morro å ha en sånn liten sak hengene på jakken feks på utstilling/stever/andrehundetingjegikkeharpeilingpå.

Hva syns dere?

Skrevet

5/10 kr + frakt (dvs, konvolutt + frimerke)

(hvis vi får lov av espen å bruke logoen til sonen så blir den på 32 mm i bredde, da er det 10 kr. Blir det med "bare" Hundesonen.no blir den billigere)

Skrevet

5/10 kr + frakt (dvs, konvolutt + frimerke)

(hvis vi får lov av espen å bruke logoen til sonen så blir den på 32 mm i bredde, da er det 10 kr. Blir det med "bare" Hundesonen.no blir den billigere)

Mååå vi ha med hunden? :icon_redface:

Kunne vi ikke heller hatt et poteavtrykk eller noe, noe litt "renere"?

Superbra at du ordnet, forresten! :D

Skrevet

Men hadde det ikke vært bedre med et symbol eller noe da, istedenfor liten skrift? Slik at man ser det en gang, ikke til å ta feil av? Den hunden er jo stygg, men gjenkjennelig iallefall. Det beste hadde vært den gamle hunden... den var mye bedre!

  • Like 3
Skrevet

Men hadde det ikke vært bedre med et symbol eller noe da, istedenfor liten skrift? Slik at man ser det en gang, ikke til å ta feil av? Den hunden er jo stygg, men gjenkjennelig iallefall. Det beste hadde vært den gamle hunden... den var mye bedre!

Var derfor jeg tenkte et poteavtrykk, eller noe slikt. :)

  • Like 1
Skrevet

Var derfor jeg tenkte et poteavtrykk, eller noe slikt. :)

Men hadde det ikke vært bedre med et symbol eller noe da, istedenfor liten skrift? Slik at man ser det en gang, ikke til å ta feil av? Den hunden er jo stygg, men gjenkjennelig iallefall. Det beste hadde vært den gamle hunden... den var mye bedre!

Da må vi jo få laget noe, da blir det mer styr bare. Kanskje bedre å bare ha "Hundesonen" da?

Skrevet

Jeg kunne godt tenkt meg en pin med bare poteavtrykk eller logoen til hundesonen, har ikke så lyst å reklamere for alle jeg møter hvor de kan finne meg på nettet :P (ved å ha hundesonen.no på altså)

Skrevet

Ja :D Mulig du kødda men jeg syntes det var en super ide :ahappy:

Kødda ikke! :D Jeg tenker liksom at jeg kanskje ikke ville vært så interessert i å vandre rundt med en pins (men kanskje button), men nummerlappklype har jeg jo liksom uansett på! :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg kunne godt tenkt meg en pin med bare poteavtrykk eller logoen til hundesonen, har ikke så lyst å reklamere for alle jeg møter hvor de kan finne meg på nettet :P (ved å ha hundesonen.no på altså)

Enig med du! En sånn "hemmelig" button med et symbol vi på sonen kjenner igjen hadde vært kult! Så kan vi ha de på uten å vise alle hvor vi er på nett. Altså - jeg er ikke så redd for det, men på en annen side er det deilig å ha "sin egen verden" på nett innimellom og :P

  • Like 1
Skrevet

Kva er ein nummerlappklype? :icon_confused:

Klype til å feste nummerlappen når en er på utstillinger eller stevner.

Det finnes helt enkle som koster 15 kroner på utstilling:

m19-64_1.jpg

Det finnes de med logo fra spesielle begivenheter - på verdensvinnerutstillingen i 2008 fikk vi nummerlappklype med logoen som deltagergave, for eksempel:

592138-12-1314531206399.jpg

Eller så kan en kjøpe dyre nummerlappklyper med malt raseportrett eller rasen i siluett i "sølv" og "gull" eller med diamanter og ja, som et dyrt smykke:

42bernerclip.jpg

Det er altså en sikkerhetsnål med mer eller mindre pynt, også ei klype hvor en kjører fast startnummeret.

Noen bruker også "plastmapper" med strikk som strappes til overarmen, men de stopper enten blodomløpet eller sklir nedover armen på meg, så jeg er ingen fan av dem.

Skrevet

Jeg kunne godt tenkt meg en pin med bare poteavtrykk eller logoen til hundesonen, har ikke så lyst å reklamere for alle jeg møter hvor de kan finne meg på nettet :P (ved å ha hundesonen.no på altså)

Enig.

Noe sånt forsempel?

dog_4buttons_bluw_b.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Den er praktisk og lett å feste på hesteryggen eller på utstyr. Den passer til både nybegynnere og erfarne ryttere. Holdere med borrelås gir rask montering og demontering, noe som sparer tid på konkurranser. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Dette settet inkluderer flere fester og holder nummeret godt på plass under aktiv konkurranse. Det er spesielt populært blant ryttere som deltar i utendørs arrangementer med flere hinder. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Denne modellen er lett, slitesterk og tåler fuktighet og vind. Den gir også god synlighet av nummeret under hele konkurransen. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. Det gjør det enkelt for barn og juniorer å delta i konkurranser uten å bruke store og tunge holdere. Alle disse alternativene er laget for å sikre at nummeret sitter stabilt, uansett aktivitet. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra ші для створення картинок internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Magnetiske holdere er spesielt praktiske for ryttere som ønsker å spare tid under påkledning og montering. De kan brukes både på hesteryggen og på klær, og de gir en ren og enkel løsning. Noen ryttere kombinerer borrelås og magnetiske holdere for ekstra sikkerhet. Når du velger holder, bør du tenke på hvor ofte du konkurrerer og i hvilke disipliner. For eksempel kan cross‑country kreve mer slitesterke holdere enn dressur eller sprang. Det er også viktig å se på størrelsen på nummerlappen og at holderen passer til denne. Flere butikker tilbyr ulike farger og materialer, slik at du kan velge det som passer ші для створення картинок best for deg og hesten. Husk at komfort for hesten alltid bør prioriteres — ingen holder skal gnage eller sitte for stramt. Å investere i en god nummerlappholder gjør konkurransedagen enklere og mer oversiktlig. Både nybegynnere og erfarne ryttere kan dra nytte av disse praktiske løsningene. Ved å kombinere riktig holder med riktig nummerlapp, får du både funksjon og et ryddig utseende på konkurransebanen. Det finnes også spesielle holdere tilpasset ulike hesteraser og størrelser, slik at alt sitter perfekt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...