Gå til innhold
Hundesonen.no

Grand ridgeback date - bildespam!


Recommended Posts

Skrevet

Tesh og Kovu hadde date i går, og vi hadde en god time i skogen med masse futt og fart! Vet ikke om jeg har sett Kovu løpe så mye noen gang jeg. Her er et utvalg, alle 300 bildene ligger her: http://err.no/pictur...n-Aqua-skogtur/

Nå kommer jeg og tar deg! Neeei!

DSC_5358.JPG

DSC_5361.JPG

Skogsmonsteret herself:

DSC_5367.JPG

Redd meg!

DSC_5371.JPG

Gotcha!

DSC_5405.JPG

De stod stille i minst 5 minutter til sammen!

DSC_5420.JPG

Småttisene våre var også med, her er Kua med pysj og munnkurv.

DSC_5428.JPG

Tesh lukter på blomstene:

DSC_5433.JPG

Rollebytte:

DSC_5438.JPG

Odin hopper i skogen:

DSC_5455.JPG

Hva sier du, skal vi løpe litt mer?

DSC_5461.JPG

Oookey, let's go!

DSC_5463.JPG

Kjekkas i skogen:

DSC_5474.JPG

Wroarrr!

DSC_5482.JPG

Lille sjarmis:

DSC_5485.JPG

Halla, søta!

DSC_5486.JPG

Finn én feil:

DSC_5500.JPG

Gjør det noe om jeg står her?

DSC_5518.JPG

Bølle-Tesh!

DSC_5524.JPG

Synkronhopping:

DSC_5549.JPG

Uh...

DSC_5567.JPG

  • Like 1
Skrevet

Hahaha, det siste bildet var morsomt! :D

Synes det var mange morsomme og fine bilder der (og en hel haug uskarpe, hva kan man gjøre når objektene ikke vil stå stille :P ), men prøvde hardt å begrense bildespammen litt. :P

Skrevet

Så ut som en herlig lekedate i skogen :) Men nå er det vel ikke sopp i skogen lenger, er det?

Åjoda, mase halvdaue overalt. Vi bor seriøst i soppmekka! Sopplukkere her hele sesongen og greier. Så alltid munnkurv når det ikke er mange meter snø!

  • Like 2
Skrevet

Åjoda, mase halvdaue overalt. Vi bor seriøst i soppmekka! Sopplukkere her hele sesongen og greier. Så alltid munnkurv når det ikke er mange meter snø!

Jaja, det er nå en billig livsforsikring, da :D

Skrevet

De koste seg masse! Store deler av tiden løp frk ordenspoliti (Kua) etter og kjefta.. Men Tesh er fin lekekompis hun :wub:

Hmmm?

DSC_5487.JPG

DSC_5547.JPG

(og ja, Tesh knøvler Kovu - igjen :P )

Skrevet

Herlig! Match made in heaven :wub: Vet en Snuser her som ville vært med! :lol:

Og flirer godt av Kua i pysj og med munnkurv. :lol: Men heller se rar ut enn å spise livsfarlige sopper!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...