Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

Talli skulle jo hatt "maks" 4 valper med den vektøkningen hun hadde sist. Så jeg tror ikke på verken kroppen eller vekten på henne :lol:

Har også hørt om tisper som har lagt på seg 5 kg og har 1-2 valper.

mistenker at jeg har fått en "badeball" hund altså.. Mye opp i vekt pr valp...

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Endelig har jeg kjent en helt tydelig valpebevegelse :wub::heart:

Var innom veterinæren i går og fikk veid henne. På en uke har hun fått opp 0,5 kg og har tilsammen økt 2,5 kg fra sin normal vekt.

Foreløpig tenker jeg nok samme antall som sist. 6 stk kaaaanskje 7. Bare en uke og en dag til "fasiten" :P

Skrevet

Oyoy, har bare smugtittet på denne tråden tidligere, men nå som Talli er blitt "tjukka", og jeg har drømt om henne må jeg jo nesten skrive, har vel ikke stort annet å si enn: AAAAAAAAAAW, :wub: Og at puppeluppene ser ut som små hattifnatter :D

hatti_1207491331_3060738_61876435.gif

  • Like 3
Skrevet

OK.. *tromme med fingre* en masepost her.. vil gjerne se oppdatert bilde av sperreballongen (jeg vet ikke hva en sperreballong er, men det er visstnok noe veldig stort og omfangsrikt noe..)

Skrevet

OK.. *tromme med fingre* en masepost her.. vil gjerne se oppdatert bilde av sperreballongen (jeg vet ikke hva en sperreballong er, men det er visstnok noe veldig stort og omfangsrikt noe..)

Masa kråke :P

8 ukers bilde en dag tidlig

404288_10151307641230072_834435071_23066465_871509003_n.jpg

Hun er nå 67 rundt ribbena og 63 rundt buken.

Forje uke var hun 64 cm rundt ribbena og 60 rundt buken.

7 ukers bilde

395207_10151280555480072_834435071_22991861_1078321957_n.jpg

I går begynnte terroren i magen virkelig å kjennes :wub: hun bærer de fortsatt ganske høyt plassert i forhold til ribbena.

8 uker drektig med LOTR kullet 2010

38803_10150232373510072_834435071_13817119_8149955_n.jpg

Skrevet

Blir helt valpesyk av hele tråden :) Fine fine kelpievalper :heart:

Er det bare meg eller er hun tjukkere den her gangen enn forrige gang?

Skrevet

Blir helt valpesyk av hele tråden :) Fine fine kelpievalper :heart:

Er det bare meg eller er hun tjukkere den her gangen enn forrige gang?

På bildene ser hun større ut syns jeg selv, men jeg syns også hun har litt mer jur denne gangen om man ser på bildene. Ikke at det er så rart med tanke på at de har blitt brukt før :P

Men den virkelige økningen fikk Talli siste uken forje drektighet. Fra det siste bilde over til dag 60 (3 dager før uke 9 og termin) så hun slik ut:

39218_10150234794330072_834435071_13900243_2786515_n.jpg

Skrevet

Ler så jeg griner av drømmen til SFX :lol: :lol:

Og så må jeg spørre: hos mennesker er det vanlig at magen vokser fortere og mer på 2 gangs fødende, er det ikke det hos hunder? Jeg måtte inn på tidlig ul i uke 12 for å utelukke tvillinger ( se for dere angsten) siden magen min vokste ekstremt fort for å være 1 gangs fødende. Mulig dumt spørsmål, men vi er alle pattedyr osv :P

  • Like 1
Skrevet

På bildene ser hun større ut syns jeg selv, men jeg syns også hun har litt mer jur denne gangen om man ser på bildene. Ikke at det er så rart med tanke på at de har blitt brukt før :P

Men den virkelige økningen fikk Talli siste uken forje drektighet. Fra det siste bilde over til dag 60 (3 dager før uke 9 og termin) så hun slik ut:

39218_10150234794330072_834435071_13900243_2786515_n.jpg

Ja det er mye pupp denne gangen ser det ut til. Kjempespennende! Men når tror du hun kalver? Rekker du i det hele tatt røntgen før det kommer valper?

Skrevet

Ja det er mye pupp denne gangen ser det ut til. Kjempespennende! Men når tror du hun kalver? Rekker du i det hele tatt røntgen før det kommer valper?

Jeg tror det kommer tidlig neste uke jeg. Utifra livet jeg ser nå så er jeg oppe i min 4. Og jeg tror det er ujevnt antall for hun føles større ut på ene siden. Men er litt redd for å spekulere for mye i antall :P

Prøvde filme litt bevegelser nå, men mulig lyset var for dårlig...

Skrevet (endret)

:lol: Legg merke til hva de sier i bakgrunnen. "noen" sitter å ser på program om fødsel på discovery *flirer*

Det er ikke bevegelse hele tiden, men brått ser du at det skjer noe som er helt urytmisk med pustingen. Ser det oppe ved puppen til venstre i filmen.

Oisann, ble vist dobbeltpost det :icon_redface:

Endret av Jonna
Skrevet

Oi :D Hun er blitt større gitt! Og syns hun er større nå enn ved forrige kull ja, utifra bildene hvertfall :) Blir spennende å se hvor mange valpiser det er.

Skrevet

Åh, så herlig med bevegelser :) Er nok en liten tispe som øver seg i rundering det der.

Til nå har jeg registrert bevegelser i alle 4 hjørner + midt på ene siden. :D

Er bare litt vanskelig å dressere de alt nå til å lage bevegelser synkoronisert samtidig som jeg har klart kamera :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Den er praktisk og lett å feste på hesteryggen eller på utstyr. Den passer til både nybegynnere og erfarne ryttere. Holdere med borrelås gir rask montering og demontering, noe som sparer tid på konkurranser. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Dette settet inkluderer flere fester og holder nummeret godt på plass under aktiv konkurranse. Det er spesielt populært blant ryttere som deltar i utendørs arrangementer med flere hinder. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Denne modellen er lett, slitesterk og tåler fuktighet og vind. Den gir også god synlighet av nummeret under hele konkurransen. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. Det gjør det enkelt for barn og juniorer å delta i konkurranser uten å bruke store og tunge holdere. Alle disse alternativene er laget for å sikre at nummeret sitter stabilt, uansett aktivitet. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra ші для створення картинок internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt. Magnetiske holdere er spesielt praktiske for ryttere som ønsker å spare tid under påkledning og montering. De kan brukes både på hesteryggen og på klær, og de gir en ren og enkel løsning. Noen ryttere kombinerer borrelås og magnetiske holdere for ekstra sikkerhet. Når du velger holder, bør du tenke på hvor ofte du konkurrerer og i hvilke disipliner. For eksempel kan cross‑country kreve mer slitesterke holdere enn dressur eller sprang. Det er også viktig å se på størrelsen på nummerlappen og at holderen passer til denne. Flere butikker tilbyr ulike farger og materialer, slik at du kan velge det som passer ші для створення картинок best for deg og hesten. Husk at komfort for hesten alltid bør prioriteres — ingen holder skal gnage eller sitte for stramt. Å investere i en god nummerlappholder gjør konkurransedagen enklere og mer oversiktlig. Både nybegynnere og erfarne ryttere kan dra nytte av disse praktiske løsningene. Ved å kombinere riktig holder med riktig nummerlapp, får du både funksjon og et ryddig utseende på konkurransebanen. Det finnes også spesielle holdere tilpasset ulike hesteraser og størrelser, slik at alt sitter perfekt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...