Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har hanner samma søren om de har røde el rosa halsbånd, jeg.. Jeg velger farger etter pelsen på hunden, ikke kjønnet.

Gjør jeg også (velger etter farger i pelsen).

Men rosa er utelukket :)

Skrevet

Velger også etter fargen på hunden, hva jeg synes han kler. Eller etter hva som er tilgjengelig i butikken, derav knallrødt vinterdekken :P

Kjøper ikke rosa til han da, men mest fordi jeg selv ikke liker fargen. På et kurs var det en instruktør som konsekvent omtalte Pax som jente så han trenger vel uansett ikke mer som drar i den retningen, hehe.

Skrevet

Tenker ikke på farger vs kjønn, jeg kjøper etter farger jeg enten liker eller syns er så heslige at de er stilig. :P Har dog kjøpt ulike farger til ulike hunder, for å skille f.eks halsbånd fra hverandre enklere der det er små størrelsesforskjeller, og av en eller annen grunn ble det blått til Decoy og rødt til Vix. Skylder på å være skadet av samfunnets kjønnsroller vs farger. :P

Skrevet

Hadde et rosalilla halsbånd til Eine da han var valp, da trodde alle han var tispe og når de fikk høre han er hanhund, sa de at han kom til å bli homofil. Så der har vi løst årsaken til hvorfor noen blir homofile :mellow:

Kjøper de fargene jeg synes er pene og som jeg synes passer til hundens farger. Tenker ikke på om det passer til kjønn eller ikke.

Skrevet

Hadde et rosalilla halsbånd til Eine da han var valp, da trodde alle han var tispe og når de fikk høre han er hanhund, sa de at han kom til å bli homofil. Så der har vi løst årsaken til hvorfor noen blir homofile :mellow:

Kjøper de fargene jeg synes er pene og som jeg synes passer til hundens farger. Tenker ikke på om det passer til kjønn eller ikke.

*Ler* bra vi har løst den saken :D:rofl:

Skrevet

Sorry, det vil det nok ikke :P

Haha! Damn... Da røyk den planen i vasken :P.

Jeg skal IKKE ha veske-/pyntehund i alle fall. Så veldig pynta blir det aldri uansett. Det mest pynta Chessea har er et myndehalsbånd med broderier på. :P

Jeg regner med at om jeg får ny hund må den og Chessea ha lik. Det er det viktigste. Om dagen bruker jeg mest rødt nylonhalsbånd fra bobby på Chess. Blir det tispe må neste hund ha samme bare i mindre str (med matchende kobbel såklart). Blir det gutt må han ha blått eller grønt av samme typen. Viktig at hundene matcher, for tenk!

Chessea har den til høyre. En guttevalp måtte hatt i blå/grønn. Jente i rød :P

Bobbyhalsbaand.jpg

Skrevet

Kaizer har bare ett halsbånd, og det er av lær og kjetting. Trekkselen er rød, da det var den eneste fargen de hadde inne i den str. Tur selen er svart/grå/grønn/oransje, og ble også valgt fordi det var den eneste som passet i fasong. Båndet er svart med grønt og refleks, og ble valgt fordi det var den eneste fargen det kom i, og det var det beste båndet å holde i :)

Her velges alt utstyr utfra kvalitet og passform, hvilken farge det er driter jeg i ;) Går ikke an å tro dyret er noe annet enn en hannhund uansett, han ser barsk ut og har to enorme baller plassert mellom beina :P

Regndekkenet og vinterdekkenet fulgte med da jeg fikk han, og det er ganske enkelt svart :)

Men det eneste jeg kunne funnet på å brukt noe rosa på, er jentebabyer :P

Skrevet

Kuma og Boris går mest i hver sin Hurtta-sele i rødt og blått. Da er de fine! Ellers så har Kuma et par andre halsbånd som er helt enkle. Hun har ett med hvite prikker og det matcher ofte min stil. Men for det meste så kler vi oss begge sporty. Det passer ikke med bling og rosa til shibaen til synes jeg. :P Både Kuma og Boris har rød pels og kler derfor veldig godt grønt. Litt kjønnsroller blir det, men ikke mye. Boris har rødt dekken og Kuma får etterhvert grønt halsbånd. :) Det viktigste er at det kler hunden!

Skrevet

Nå har jeg to gutter, da. De begge er såpass maskuline at jeg kunne ha kledd dem i sjokkrosa og de hadde fortsatt gått som hanner :P

Han lille har mye svart, egentlig, mens han store har mer duse farger. Liker det sånn jeg. Jeg kler dem litt etter fargen de har på pelsen. Han lille er svart, han store er brun m sort maske. Nå har ikke han store fått seg dekken ennå, da, men jeg vurderer et beige ulldekken med skottruter på :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...