Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Satt akkurat og så igjennom bilder av hundene og kom over to herlige og utrykksfulle bilder av Elwira. Hun er så herlig den hunden der :ahappy:

11112011429.jpg

11112011406.jpg

Har dere noen lykkebilder av hundene deres dere vil dele? :D

EDIT: rettet en skrivefeil

  • Like 1
Skrevet

Lille goldenmann var lykkelig og smilte hele tiden, han. Og hadde ikke en eneste ulykkelig celle i kroppen sin. :)

252498996_cf9bee7d5e_z.jpg?zz=1

Pøbel er litt sånn gladmongo. :lol:

6358225375_e27fce1674_z.jpg

Kamar ser ofte innmari alvorlig ut på bilder, så dette er vel det nærmeste - når han løper.

6301849005_0a1f9b82f6_z.jpg

Skrevet

Det bildet var nydelig, Lola!

Koselig tråd, dette :)

Tinka "stråler" på de fleste bilder, spesielt de som er tatt ute i det fri. Kunne bombet denne tråden med lykkelige løpebilder! Men jeg har dette, da, som er litt annerledes:

84.jpg?w=500&h=744

Skrevet

Bildene er ganske gamle, men de viser min Chessea når hun er på sitt lykkeligste tror jeg! Hun simpelten elsker å løpe og å bade på stranda. Fineste vannhunden :wub:

egersundmars4.jpg

IMG_1634_copy.jpg

Skrevet

jeg innså nettopp at hunden min egentlig ser veldig sur og seriøs ut på de fleste bildene, haha, men her er ett jeg føler hun ser lykkelig ut på ihvertfall :bananas:

Men cairn terriere ser alltid lykkelige ut når de løper! :)

Vet ikke om dette bildet går i en litt annen kategori, men Hermes er aldri så lykkelig som når vi leker, og om han kan være litt vanskelig å få kontakt med i enkelte situasjoner (når han bare, bare må bare først), så er det i hvert fall ingenting i veien med kontakten mellom oss når vi leker :D

6372633169_327bf36883_z.jpg

  • Like 2
Skrevet

Blondie ser for det meste glad ut når hun løper ute fritt på tur :wub: Hun har alltid en greie når jeg skal ta bilde av henne mens hun løper at hun hopper det siste steget før kamera :lol: Da ser hun også veldig happy ut. Og når hun leker hos Carl, så pleier hun å på en måte hoppe opp i trynet mitt med et skikkelig ertetryne på :wub::lol: Før hun raser videre!

5898180688_21c2bec47e_z.jpg

Skrevet

Så flott med tråder som får en til å smile. I like <3

Lykkelig på tur:

PB130999.jpg

Lykkelig når man leker:

DSC01800.jpg

Også litt juks fordi det er film og ikke bilde, men "Lykkelig når mamma kommer fra jobb" (min mamma, ikke meg):

Skrevet

269714_10150289658910199_743665198_9588155_3800721_n.jpg

Chicka er lykkelig om sommeren når hun har badet i bekken og ligger i gresset og sover mens hun tørker

(med grønnstripete sokker pga våteksem...)

bein.jpg

Lykken er bitebein :heart: :heart: :heart:

36982_440568555198_743665198_6290001_8132658_n.jpg

På stranden er man ALLTID lykkelig :bananas: :bananas:

17379_334732590198_743665198_5197231_7073415_n.jpg

Vinter OG tur med kjæresten gjør hun glad :jump:

ALT gjør egentlig Chicka glad, hun er en fornøyd hund :hug: :hug:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...