Gå til innhold
Hundesonen.no

Jack Frost - Pusekatt


Recommended Posts

Skrevet

Hadde egentlig ikke tenkt til å lage en tråd til lillebror, men så fant jeg ut at jeg hadde lyst til å dele noen bilder av pus, og Grim. Så da kjører jeg på. :ahappy:

Første kvelden hjemme. Grim overså hårballen og fokuserte mer på pizzaen vi også hadde med.

CIMG2667.jpg

Litt skeptiiiisk

CIMG2733.jpg

Verden er dum

CIMG2939.jpg

Litt ok med egen vakthund

CIMG2907.jpg

Play with me

IMG_4599.jpg

:lol:

IMG_4915.jpg

Godt at det ikke BARE er bikkja som ser mongo ut innimellom...

IMG_0267.jpg

IMG_5489.jpg

IMG_5443-1.jpg

Tatt i dag

IMG_0766.jpg

Fineste lille gaupa. :wub:

  • Like 6
Skrevet

Takk alle sammen! Så hyggelig at dere syntes han var fin! :D

Han er skikkelig god. Og rar. Han spiser honning og jordbærsyltetøy, bader i vannskåla til Grim, leker i doen, og skal alltid fortelle om dagen sin. :ike::wub:

Så fin! Nydelig :) Godt å se hund og katt sammen! Og morro det første bildet :P Katt? Nei pizza takk!

Haha, ikke sant! Hadde jo forventa at han skulle blitt litt nysgjerrig, men nei! Ikke før pizzaen var borte hvertfall. :P

Så hærlig! :wub: Er de gode venner eller? Supersøt pus! Kaller dere han Jack eller Frost til vanlig? Eller begge deler kanskje?

De har blitt skikkelig kompisser! Veldig glad for det! Har en video av når de leker. Skal legge den ut etterpå. :ahappy:

Kaller han bare Frost. Ikke det mest originale navnet akkurat, men jeg sparer alle de kule til fremtidige hunder :sleep:

  • Like 1
Skrevet

:D

Vakker! Heldige Grim har egen pus han :ahappy:

Jaaaa. Endelig en leke han gidder å leke med liksom. :lol: Han syntes det var ekstra kult når vi satte bjelle på frosten, haha

Så sööööt :) får ju så lust på katt själv när man ser bilder som det där. Meeeen näääh... jag får nog nöja mig med å se på bilder *fniss*

Ta en titt på denne og! Video er enda bedre enn bilder.

Edit: Hakke prøvd å legge ut video her før, og det ble bare tull. Sukk. *prøve igjen*

Edit: Nå da?

th_medium.jpg

Skrevet

De er jo veldig søte sammen, selv om det så litt voldsomt ut på filmen :) Men det går vel begge veier. Katten er ikke større enn hode til hunden, men så "bokser" jo katten til hunden i øya hele tiden :lol:

Skrevet

De er jo veldig søte sammen, selv om det så litt voldsomt ut på filmen :) Men det går vel begge veier. Katten er ikke større enn hode til hunden, men så "bokser" jo katten til hunden i øya hele tiden :lol:

Ja det ser voldsomt ut, men blir han i overkant ivrig, sier pusen ifra, og da legger Grim seg ned på gulvet isteden. Men Frost er en tøffing, og Grim er stort sett veldig forsiktig. :P

Ånei, så søtt! Nå gleder jeg meg ikke mindre til å få katt! :D

Ikke sant! Det er veldig koselig at de har blitt så gode venner. Pus kommer alltid å møter bikkja i døra når vi kommer inn fra tur og forteller hva han har gjort i mellomtiden. :lol: Håper dine blir like gode kåmpissar og!
  • Like 1
  • 1 year later...
Skrevet

Flere bilder. :ahappy: Men ingen nye. På tide å ta noen av lillebror nå kanskje, han har så fin vinterpels.

Grim lager snømann

379455_10150498226142527_1586174746_n.jp

Identitets forvirring

407989_10150619048067527_68879147_n.jpg

535568_10150735881802527_1955836959_n.jp

294966_10150730633557527_1234328681_n.jp

Okei dette er ganske ferskt. Fine gutta mine.

405005_10151284055037527_1041108234_n.jp

  • Like 5
Skrevet

:lol: Faktisk måtte jeg oftere passe på pusen - han kunne finne på å bli svart i øya og gnage i kjakan på bikkja. :lol: Men Grim leder vel sånn ellers. :P

598487_10151329169047527_1609456624_n.jp

De leker ikke så mye nå lenger da. Hah, men jeg må bare dele dette bildet også.
300030_10150364234742527_378070777_n.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...