Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå jobbet på hundepensjonat i et par uker etter gammelt, og forelsket meg helt i en av omplasseringshundene her. Møt Varg:

152.jpg

171.jpg

038.jpg

050.jpg

056.jpg

074.jpg

113.jpg

186.jpg

225.jpg

008.jpg

036.jpg

047.jpg

059.jpg

351.jpg

Skrevet

Fantastisk fin, er han! Send han hit!

Vet ikke om det er så enkelt, men du kan sikkert få komme og hente ham :D

Så nyyydelig. :wub:

Ja, ikke sant? :)

Skrevet

Haha, nei, skal vel ikke ha hannhund uansett, jeg. Mari kan få han!

Åh, menne, har allerede sendt henne PM, men ikke fått svar...

Skrevet

Så herlig kar! En hund etter min smak ... :-)

Hvilket pensjonat er dette?

Tunge hundepensjonat. Det er blitt lagt ut bilde av ham på hjemmesiden til kennelen, men bilde yter ham ingen rettferdighet...

Skrevet

Det er han som har ligget på finn.no en stund? Har sett på han flere gagner og vært forundret over at ingen vil ha han, for han ser ut som en veldig flott hund!

Skrevet

Det er han som har ligget på finn.no en stund? Har sett på han flere gagner og vært forundret over at ingen vil ha han, for han ser ut som en veldig flott hund!

Det vet jeg ikke. Godt mulig det. Min teori på akkurat det der er at det er alt for mange hunder. Det er ikke mange nok gode hundehjem der ute til alle hundene som omplasseres, derfor blir hundene stående lenger og lenger. Det kryr jo av ambullkull nå, så de fleste vil vel helst ha seg en valp skal de gå for rasen. Varg er en fantastisk hund, men han trenger en god og (mentalt) sterk eier, han kan støtte seg til, og disse vokser ikke på trær dessverre :(

Skrevet

Han er lagt ut på ambull-forumet også. Og ja han har vært på finn.no nå i et halvt år snart :(

Hadde bare min hanne vært mer glad i andre hanner skulle dansken fått komme til oss...

Skrevet

Ok, ja, han har ikke vært på Tunge et halvt år?! Ja, herregud, jeg skulle gjerne pakket han ned i kofferten min da jeg reiste, alt er egentlig perfekt, men jeg har ikke lov til å holde flere hunder der jeg bor :mellow:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...