Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 591
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, vi har fått opprykk til elite idag Jeg har ikke landet enda, og det har egentlig ikke helt gått opp for meg enda. Dette er så stort for meg, dette har jeg jobbet mot lenge, og endelig er d

Da får jeg si Velkommen til familien Twiggy! Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Twiggy har blitt junior allerede  Har ikke planlagt utstilling i nærmeste fremtid, men bror og søster debuterte i helgen, og smellvakre broshan klinket til og vant juniorklassen og ble 4. beste hannhu

Posted Images

Skrevet

Idag har Aida blitt veteran! Hipp hurra for verdens fineste hund! Så mye vi har opplevd på den tiden. Hun har vært med meg gjennom tykt og tynt, og over land og strand :heart: 

I løpet av 8 år har vi konkurrert i Agility, kommet opp til elite i lydighet, fått championat i rallylydighet, bestått utholdenhetsprøven, og nå skal vi snart debutere i bruks!

Skulle legge inn masse bilder men får bare feilmeldinger :(

  • Like 8
Skrevet

Dobbeltutstilling i helga.

NKK Drammen igår, Twiggy debuterte i junior og røk ut med blå og en kort kritikk:

Feminine head, fly away ears, slighty up right in shoulders, good rare end, move close both ways

Aïda fikk exc m.CK og ble 2VKK :)

Very pretty 8 year old, lovely head, good bite, nice front, nice dark eye, good recorders (tror kanskje dette kan være hindquarters? sto på veldig mange kritikker), move nice both ways

 

Idag var det Terrierspesialen i Mjøndalen, Twiggy fikk en ny blå, men idag fikk hun en meget god kritikk:

13mnd av utm type og størrelse. Feminin. Korr bitt. Godt neseparti. Utm stopp og skalle. Tørre lepper. Korr mørke øyne. Noe luftige ører. Utm hals. Utm forbryst og front. OK poter. Fin o. og u.linje. Korr vinklet for og bak. Flott kropp for alderen. Noe høy haleføring. Bev seg fritt fra alle sider. Godt temp. Fin kondisjon. Velvist.

Dommeren fortalte meg at hun likte Twiggy veldig godt, men at ørene og halen dessverre ødela for helhetsinntrykket. Helt fair bedømning, men litt kjedelig da :P 

Aïda fikk samme plassering som igår, 2VKK exc m.CK

8 år utm type og str. Korr bitt. Godt neseparti, stopp og skalle. Utm kinn, korr øyne og ører. Herlig hals, forbryst og front. God brystkasse og dybde. Fin talje. Muskuløse lår. Fremragende kond. Velpl hale. Bev seg med energiske skritt i ringen. Herlig hund. Vel fremvist

Fikk bare bilde av Twiggy

13392995_10156900363005304_1963385148_n.

 

  • Like 4
Skrevet

Grattis med 4 x fri på Twiggy:frantics: Det er så deilig når resultatet blir sånn!!

Og grattis til dronninga med dagen :heart: 8 er ingen alder, det er nå det begynner Aïda :devilbanana: 

  • Like 1
Skrevet

Vi har vært på sporkurs med Geir Bjørge Larsen i helgen, og jeg er helt frelst! Digger tankegangen hans om sporutvikling istedet for sporinnlæring. Plutselig lærte jeg hvordan jeg kunne lese hunden gjennom lina istedet for å prøve å se på hunden :drool: Jeg gikk hovedsaklig med Twiggy, og hun har gått fra å være helt fersking med 2 korte spor bak seg til å avslutte med et 200m langt spor hvor hun går i sporkjernen hele veien og plukker med seg alle pinner :wub: Fantastisk sporutvikling, og så utrolig gøy å se hvordan hundene jobber med nesa, og hvor mye glede de får av både spor og mestring! Jeg gleder meg skikkelig til å trene mer spor fremover :D 

13445616_10157065457925437_8072524223846

13423720_10157065457775437_8689707929477

  • Like 10
Skrevet

Oi, så gøy! Jeg gleder meg til å gå sporkurs hos deg;) Flinke Twiggy som har så flott fremgang:)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi har vært på den svenske staffespesialen i helgen, med 424 påmeldte :shocked:

Dommerne var strenge, mye blått OG gult!

Twiggy stilte i en stor juniorklasse med 57 stykker, excellent og uplassert. Ca 20 fikk rødt, kun 1 CK!

Aïda stilte i veteran, hvor kun 3 av 13 fikk rødt, Aïda fikk VG.

Twiggy stilte også i avlsklasse hvor de ble 4 med HP, og uplassert i oppdretterklassen.

Gikk rally med gamlemor, åpenklasse med skilt fra klasse 1 og 2. Himmelen åpnet seg når vi gikk, da ble Aïda lav og treg så ble en del trekk, men vi endte på 7 plass av 34 stk :)

Gikk også LP elite (gamle programmet). Vi trener lite for tiden, så ekstremt fornøyd med innsatsen hennes! Veldig fin arbeidsvilje gjennom starten av programmet, og fikk til ting vi har slitt med. Når vi kom til neseprøven og avstand var Aïda ferdig :lol: Så da sjarmerte hun publikum istedet og vi endte med 3 nuller. Siste fikk vi i fellessitt, jeg misforstod at øvelsen hadde begynt, så gikk fra uten å kommandere, så Aïda gikk fot med meg til andre enden :P 

Til slutt fikk Aïda hente frem gamle agilitykunster og gå et tunelløp, det gjorde hun med glans! En av få feilfrie, men ikke den raskeste. 

Litt bilder:

Avlsklasse, fra venstre: pappa Rhino, kullbror Jack, halvbror Hero, Halvsøster Flou og Twiggy

13567194_10154290593503627_6076647223049

Kan jo legge til at Jack ble 4 beste juniorhanne av 40, og Flou ble 4BTK :D 

 

Oppdretterklassen, fra venstre: halvbror Gusten, mormor Hedvig, kullbror Jack og Twiggy

13619806_10157164560235437_8618159379659

Og så møtte vi fineste pappaen :wub:

13567233_10157164560195437_9136639279053

 

På 2.7.2016 at 11:06 AM, LØJ skrev:

Besteste bulleberter :heart:

 

Det uttrykket likte jeg :lol:

 

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...