Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja,overskriften sier vel det meste :P

Noe jeg aldri får nok av for tiden er ristet brød med nugatti :drool::icon_redface:

Og sonen! Er inne å oppdaterer siden heletiden i håp om at det er noe nytt :ahappy:

Så,hva har du dilla på?

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Iskaffe.

Åh. Når jeg skal sove så MÅ jeg ha en hund i enden av sengen... Det er ikke tull engang. Jeg får ikke sove hvis jeg ikke har en hund i sengen... Det er noe med å kjenne hunden ligge tungt på beina din

Jeg har dilla på smågodt, men ikke alle typer. Candykings salte skaller, sure kirsebær, hval-sjokolade med små nonstop i og sånne sure klumper i fine farger med pulver inni. Bare dette. Og så har

Skrevet

Jeg er på diett om dagen og har derfor fått helt dilla på Nutrilett dark Chocolate. mmmm.. Den er digg å spise på skolen når man er lenge vekke fra kjøleskap fremfor svett brunost og myke knekkebrød!

Også kan man vel si jeg er dilla på ost.. Haha. Klarer ikke la være å gnafse litt på osten, både brun og gul, når samboeren min spiser kveldsmat eller sånt. Jeg simpelten elsker osteskiver :P. Favorittene er selvsagt G35. Av gulost er det Jarlsberg som er den store vinneren. En mykere Norvegia med fyldigere smak er heller ikke å forakte.

Og prim! Spiser prim med teskje... Har ikke hatt det på skive/knekkebrød på leeenge, men jeg kjøper i hvertfall en boks i uka allikevel :P

Skrevet (endret)

Jeg har dilla på smågodt, men ikke alle typer. Candykings salte skaller, sure kirsebær, hval-sjokolade med små nonstop i og sånne sure klumper i fine farger med pulver inni. Bare dette. :drool:

Og så har jeg dilla på Pops. Og å gå veldig, veldig lange turer i skogen. Og hundesonen og shibainfo.com.

Og Mexican Fiesta potetgull med Holliday-dip. I forrige uke spiste jeg det 4 dager på rad. Ny pose hver dag. :icon_redface: Godt jeg går disse lange turene. :P

Føler ikke det er en dille å lese veldig mange bøker hele tida. Det er bare noe jeg gjør. :)

Edit: Kom på den fantastiske Freia-sjokoladen som er mørk og dyr, og som har sjokoladesaus OG moussé inni. Den skal jeg ha i kveld, trur jeg...

Endret av SandyEyeCandy
  • Like 2
Skrevet

Pastasalat! Men har nylig funnet ut at jeg ikke tåler rømme, så da må jeg klare meg uten :(

Norske epler ligger også høyt på lista om dagen, på delt førsteplass med smeltet kokesjokolade! :icecream:

Edit: Og hvordan kunne jeg glemme Kims Naturchips!?

Skrevet

Godt å se det ikke bare er jeg som er usunn! :lol:

Usunn, hva da usunn? :P Jeg spiser til sammenligning aldri noe annet som ikke er bra da, og av kjøtt spiser jeg bare fisk og kylling. Og fordi jeg er så allergisk mot rå rotgrønnsaker at jeg ikke kan håndtere dem engang, så må jeg jo få i meg poteter på en eller annen måte... :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Rista brød med jordbærsyltetøy! Ellers eplepaien dem lager på jobben, og karamellpuddingen, og vaniljekremen og og...

Ellers bergene melk med smørbukk! Verdens mest geniale oppfinelse :banana: Og Brad Paisley, makan for et mannebein :wub: :wub: Kunne tatt han her og nå jeg :shifty:

Skrevet

Usunn, hva da usunn? :P Jeg spiser til sammenligning aldri noe annet som ikke er bra da, og av kjøtt spiser jeg bare fisk og kylling. Og fordi jeg er så allergisk mot rå rotgrønnsaker at jeg ikke kan håndtere dem engang, så må jeg jo få i meg poteter på en eller annen måte... :innocent:

Hrmm,*hosthost* Keep telling yourself that :whistle::lol: Haha,neida... :innocent:

  • Like 1
Skrevet

- Fetaost i salaten

- Påskeegg i lilla kartong (heldigvis selger de ikke det hele året :D )

- Nugatti air (heldigvis kjøper vi det sjeldent!)

- Iskaffe!

Skrevet

Jeg har SKIKKELIG dilla på sjokomelk, den vanlige som bare heter sjokomelk - tror jeg kommer til å drikke den til og med når jeg er fem-og-nitti!

Ellers har jeg dilla på krokanrull, chicken tandoori, ebay, feelunique.com, facebook og å shoppe til Casper! :D

Skrevet

Jeg har SKIKKELIG dilla på sjokomelk, den vanlige som bare heter sjokomelk - tror jeg kommer til å drikke den til og med når jeg er fem-og-nitti!

Ellers har jeg dilla på krokanrull, chicken tandoori, ebay, feelunique.com, facebook og å shoppe til Casper! :D

NAM! Den er god! Glemte å si jeg er litt hektet på litago og. Og shopping til min Casper :P

Skrevet

Iskaffe! Kan ikke gå en dag uten. Når jeg oppdaget Nescafe ISKAFFE på Byporten var det bare å handle inn i haugevis! Det første jeg sjekket i lokalbutikken ved den nye leiligheten var om de solgte det :icon_redface: (noe de ikke gjorde)

Påskeegg i lilla kartong

Facebook og Hundesonen

Spotify

Skrevet

Iskaffe! Kan ikke gå en dag uten. Når jeg oppdaget Nescafe ISKAFFE på Byporten var det bare å handle inn i haugevis! Det første jeg sjekket i lokalbutikken ved den nye leiligheten var om de solgte det :icon_redface: (noe de ikke gjorde)

Den har de hatt en del år nå! :wub: Det er nødiskaffen min, om jeg ikke har den skikkelige lilla fra Tine. :lol:

Skrevet

Den har de hatt en del år nå! :wub: Det er nødiskaffen min, om jeg ikke har den skikkelige lilla fra Tine. :lol:

Hæ? Ikke den i pulver? Det stod at den var ny, jo! :o Hva har jeg gått glipp av?! Jeg har alltid kjøpt den Cafe Latte fra Tine, men det blir så dyrt i lengden

Edit: Nå ble jeg brått usikker på om det stod at den var ny, men jeg tror da det? Den blå pakken, ikkesant?

Skrevet

Hæ? Ikke den i pulver? Det stod at den var ny, jo! :o Hva har jeg gått glipp av?! Jeg har alltid kjøpt den Cafe Latte fra Tine, men det blir så dyrt i lengden

Denne? Ja. Nytt design, da. Tine sin blir veeeldig dyr i lengden, men jeg har ribbet til meg det jeg kan når ICA har hatt 10-kronerstilbud. :lol:

41608_65662188759_9933_n.jpg

Før så den sånn ut:

534774-7-1276463180497.jpg

Skrevet

Jeg har for tiden dilla på to ting: Knekkebrød med nugatti og morrpølse (men nå er jeg tom for begge de to siste ingrediensene, så da blir det slutt på det) og sjokoladerosinene vi har på jobben (de er billige og veldig, veldig gode, så jeg må alltid kjøpe med en pakke eller to når jeg har vært på jobb). Namnamnam!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...