Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kallenavn

"Jammen" kan tispen heter, fordi hun sa inni magen "Jammen, jammen, jeg vil jo ikke ut! Har det så godt her!" :P

Joga, Joker, Joy, Jojo (som faktisk er afrikansk også, og betyr født på mandag, så det passer ikke helt da :P )

Afrikanske kallenavn

Jaha - Dignity, høres også kult ut på norsk! Litt sånn høy på pæra! :P

Jana - Healthy child eller Yesterday

Jata - Star

Jaja - Honored one

Jamal - Elegance

Kennelnavn

Jealous of me - eller noe slikt, til hannhunden

Jack Frost - så får du inn litt jul i det!

Jinx - til jenten som har kastet en forbannelse over deg, du må velge henne, til tross for at det ikke passer :lol:

  • Like 1
  • Svar 630
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå begynner de å bli søte nå! De har begynt å spise fast føde, de leker, vandrer, JODLER, og er bare søøøte (og vakre!)

Første valp er født! En alledeles nydelig flott tegnet sort/hvit hannhund på 240 g

Sitat sms: "Vi har fått ei nydelig sort keiserinne! Alt vel!"

Skrevet

Hi hi, takk for forslag dere :)

Jeg er litt usikker på "Just" navn, kun fordi det er så innmari vanlig på J- kull at jeg synes det blir litt kjedelig.

Jiminy Cricket vurderes :-) Det var litt kult!

Her er forøvrig at bilde fra i går (etter fotosession, derfor det lilla teppet) Det ække alle nybakte vofse-mødre som hadde godtatt slikt? Gutta får stelle og styre, de. Selvsagt kun under oppsyn av meg, og ganske sjelden foreløpig. Nå skal mor og barn få mest mulig ro.

406983_10150427257232693_543512692_8892277_649530525_n.jpg

  • Like 5
Skrevet

Litt annet fokus:

Jealous Because I Love You

Juliet Capulet (som i Romeo & Juliet)

Jewel of My Eye/Heart

Jewel of the Nile

Jack of All Trades

Jack of Hearts

Jolly Good

Ellers matcher jo Jitterbug og Jiminy Cricket godt :D

  • Like 1
Skrevet

Åh jeg kom over noen som passer hannhund J og jul:

Jack Frost

Syns det passer til en hvit og svart også.

Jack Frost is a sprite and the personification of crisp, cold, winter weather, a variant of Old Man Winter. His roots may be in Anglo-Saxon and Norse winter customs. In Viking lore, he is known as Jokul Frosti ("icicle frost"). He is traditionally thought to leave the frosty, fernlike crystal patterns on windows on cold mornings (window frost or fern frost), and nipping the extremities in cold weather. He is sometimes depicted with paint brush and bucket coloring the autumnal foliage red, yellow, purple, and orange.[citation needed]. Jack Frost is friendly but if provoked, he will kill his victims by covering them with snow.

Skrevet

Problemet med Jack Frost er at "annenhver" JRT heter det...

Det er da virkelig en helt annen rase og gruppe.

Skrevet

Jada, men kjenner jeg Yodel rett vil hun ikke ha navn som er generelt vanlige. Jeg regner ikke med at "Just"-kull finnes bare på basenji heller.

Greit. Da trenger jeg ikke komme med flere forslag ettersom sikkert alt er brukt ved en eller annen anledning :)

Skrevet

Greit. Da trenger jeg ikke komme med flere forslag ettersom sikkert alt er brukt ved en eller annen anledning :)

Hehe når Yodel sier hun ikke vil ha navn som er mye brukt så spiller det vel ikke så stor rolle hvor kult navnet er. For Jack frost er et kult navn, det er jeg helt enig med deg i!

Skrevet

Jack Forst er kult, det! Skal vurderes, og alle forslag taes imot med takk :)

Når det gjelder kallenavn troor jeg det blir enten:

Jippi og Jahoo

eller

uhm. Hadde noe i går, men nå har jeg glemt det igjen. Vil ha to enkle, morsomme J-navn som passer sammen...

Edit: Jippi & Joppe?

Jo-Jo?

Skrevet

Hvis jeg skulle hatt en basenji-tispe, så tror jeg at uansett hva kull-bokstaven var, så ville jeg kalt henne Jaha. Det er afrikansk og betyr "dignity", jeg ser for meg at det er stort sett er et passende navn for en basenji-frøken (i motsetning til en belgerfrøken *flir*). Hvis ikke ville jeg kanskje vurdert Jira, som betyr the ties of blood (kanskje passende for ei tispe oppdretter beholder *kremt* ;) ). Så kunne man jo vurdert (jeg antar uttalelsen er litt anderledes på afrikansk enn det er på norsk da, så jeg aner ikke helt hvordan navnene ville høres ut på orginalspråk, for å si det sånn *ler*), som betyr "thank you" - og man kan jo takke for så mye til en sånn liten frøken som kommer 12 timer etter broren sin, og er den eneste jenta og og og ;)

Den mannlige varianten av Jaha er Jahi, om man må ha noe som ligger i samme gata. Hvis ikke så kan man jo kalle han Jaja, som betyr honoured. Et annet morsomt basenjinavn (hann) kunne kanskje vært Jerin, som betyr "I will sing" ("and cry out to the lord", men det er jo en parantes :P ).

Skrevet

Så bra at alt fremdeles går bra med mor og barn!

Vedrørende hva du skal og ikke skal beholde - ikke tenk på det det nå, det er ikke noe stress. La de vokse seg store og sterke, leve opp, komme over krisealderen, komme seg på beina, se om det er baller og bitt på dem, bli kjent med dem, kjenn etter hva du føler.

Ikke bare har du selvskreven rett til førstevalg i kassa - som oppdretter mener jeg at en har rett til å vente med å foreta sitt valg til de er leveringsklare.

På mitt kull i år var jeg jo lenge i tvil om jeg skulle beholde tispa, hjertet svingte veldig mot Hudson også. Jeg slet mellom fornuft og følelser, og jeg var usikker på hva som var følelser og hva som var fornuft. Jeg slet mellom å ville ha en lovende utstillingshund og å trenge en avlstispe. Og i det hele tatt. Men en dag oppdaget jeg at både fornuften og hjertet ville at tispa skulle bli værende, og da var det ikke noe mer å tenke på. Jeg elsker Hudson, hans eksteriør og uttrykk og alt - men det er null problem for meg at han er i Australia nå. For jeg har beholdt "min" valp, jeg trengte bare litt tid på å finne ut at det faktisk var henne. En må ikke stresse, og det er ikke krav til å måtte bestemme seg fortest mulig.

Følg hjerte og magefølelse, men gi deg selv tid til å roe ned så du faktisk kan lytte til det mage og hjerte sier deg når det romsterer rundt der.

  • Like 5
Skrevet

Om du beholder tispen; Jedi Mind Trick (Jedi til vanlig). Om hun blir delehund; Jack(ie) of All Trades (Jackie til vanlig). Synes begge de to kan brukes på begge kjønn, så jeg ville gitt den jeg ikke beholdt det andre navnet.

edit: Jo, GRATULERER! :)

  • Like 2
Skrevet

Takk for dine ord Emma. Og bare for å ha det helt klart. Sonisen som jeg hadde så inderlig håpet å ha valp til har ALDRI forventet noe førstevalg foran meg. Det er bare det at jeg har hadde så innmari lyst til å få en liten jente til henne, og ble veldig lei meg når det bare kom en jente. Da kunne vi jo ikke ha en jente begge to, så JEG vurderte å sette henne foran meg, og ga henne på et punkt altfor store forventninger.

Som sagt: Jeg venter med å ta et endelig valg, men slik jeg føler det nå- og har diskutert med de fleste rundt meg er det riktigste for oss å beholde en tispe selv fra disse linjene, og sende hannhunden til england.

Men jeg tar fortsatt ingen endelig besluttning.

Dere er innmari flinke med navne-forslag altså! Jaha og Ja ja var innmari fine, men jeg tror faktisk jeg går for en litt annen vri enn afrikansk akkuratt nå. De har jo engelske oppdretternavn og slikt. Mannen har fått være med og ha litt å si på navn, og han synes at:

Hannhunden skal hete Kingwanas Jiminy Cricket "Jimmy"

Mens tispa skal hete Kingwanas Jitterbug "Jippi"

Jeg skal tenke og smake litt på det før jeg bestemmer meg helt :)

  • Like 5
Skrevet

Dobbeltposter litt her for å undersøke om det event. finnes noen tegneseriefigur/ disneyfigur med navn på J som passer til jenta? Da kunne vi jo hatt J + tegneserie? Ellers er jeg som sagt innmari glad i Jitterbug altså :heart:

Skrevet

  • Jerry (Tom and Jerry)
  • Judy Jetson (The Jetsons)
  • Jane Jetson (The Jetsons)
  • Jasmine (Aladdin)
  • Jafar (Aladdin)
  • Johnny Bravo
  • Jack (Jack and the Beanstalk)
  • Jimmy Neutron
  • Jessica Rabbit
  • Jiggers (Maggie and Jiggers)
  • Jughead
  • John Smith (Pocahontas)
  • Jetsam (Little Mermaid)
  • Jiminy Cricket
  • Mrs. Jumbo (Dumbo)
  • Johnny Appleseed
  • J. Thaddeus Toad
  • Jaq (Cinderella)
  • John (Peter Pan)
  • James Hook (Peter Pan)

*copy and paste*

Skrevet

Dobbeltposter litt her for å undersøke om det event. finnes noen tegneseriefigur/ disneyfigur med navn på J som passer til jenta? Da kunne vi jo hatt J + tegneserie? Ellers er jeg som sagt innmari glad i Jitterbug altså :heart:

Jessica Rabbit :D

Eller kjæresten til Aladdin: Jasmine

Jane (Tarzan)

Skrevet

*Fnis* Jessica Rabbit & Jiminy Cricket hadde jo passet supert sammen, selvom jeg i utganspunktet liker Jitterbug navnet bedre.

Ble litt usikker på hun Jessica altså. Dette var et av de minst utfordrende bildene jeg fant av henne på bildesøk :lol:

jessica-rabbit-14.jpg

Han her er koselig da :D

3384087465_b64df70699_z.jpg?zz=1

Jitterbug-dans :lol:

Jitterbug.jpg

Hmmm.... på Y da? Som vi kan skrive med J bare for å få det til å stemme?

Eller figurer som ikke nødvendigvis er Disney, men tegnesreiefigurer?

Skrevet

J. Wilbur Wolfingham

Jack I & II

Jack B. Quick

Jack Drake

Jack Gold

Jack O'Lantern I -III

Jackal

Jaculi I & II

Jade

Jaguar (Impact comics)

Jakeem Thunder

Jamm

Janwillem Kroef

Spider Jerusalem (DC/Vertigo)

Janissary

Janus

Jason Bard

Blood, Jason (see Demon (comics)

Javelin

Jayna

Jemm Son of King Jaxx

Jericho

Jesse Quick

Jester

Jet (alias Celia Windward)

Jewelee (see Punch and Jewelee)

Jinx

J. J. Thunder (see Jakeem Thunder)

J'onzz, J'onn (see Martian Manhunter)

Joe Chill

Joe Potato

Joe Public

Johnny Cloud

Johnny DC

Johnny Peril

Johnny Quick I-III

Johnny Sorrow

John Stewart

Johnny Thunder I & II

Joker

Jonah Hex

Jonas Glim

Jonas Turnip (Amalgam Comics)

Jongleur (of Superior Five)

Jonni Thunder

Jonny Double

Jordan, Hal (see Green Lantern and Spectre)

Jor-El

Josiah Power

Joto

Judge (of Judge And Jury, see Team Titans)

Judomaster I & II

Julie Caesar

Junglemaster

Junior (alias Benjamin Newton)

Jarrod Jupiter

Loran Jupiter

--

J2

Jackal

Jack Flag

Jack Frost (see Blizzard)

Jack of Hearts

Jack O'Lantern (see also Hobgoblin)

Harald Jaekelsson

J. Jonah Jameson

John Jameson

Dr. Marla Jameson (see Marla Madison)

James Jaspers (see Mad Jim Jaspers)

Jane Foster

Jann

Jarella

Jaren

Jarvis, Edwin (see Edwin Jarvis)

Jazz

Jean Grey

Jeffries, Madison (see Madison Jeffries; see also Box)

Jeffrey Mace

Jenkins, Abner (see Beetle)

Jessica Jones

Jennifer Walters (see She-Hulk)

Jester

Jigsaw

Jim Hammond (see Original Human Torch)

Jimmy Woo

Jocasta

Joe Fixit (see Hulk)

John Jameson

John Sublime

Johnny Ohm

Jolt

Jones, Angelica (see Firestar)

Jones, Hugh

Jones, Rick (see Rick Jones)

Joseph (see Magneto)

Josten, Conrad (see Smuggler)

Josten, Erik (see Atlas

Joyce, Madeline (see Miss America)

Joystick

Juarz, Bonita (see Firebird)

Jubilee

Judd, Eugene (see Puck)

Judge

Juggernaut

Junkpile

Justice

Justice (New Universe)

(klipp og lim her også - link (forklaringer på hvem de forskjellige er ++))

Link til wikipedia, disney figurer, scroll ned til J :)

Helt skjønne valper, altså! Gleder meg til å se flere bilder av dem :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...