Gå til innhold
Hundesonen.no

Ditt beste pizzafyll/topping?


Recommended Posts

Skrevet

Vi skal ha pizza ikveld og jeg er så lei av alt vi pleier å lage. Det går i noen varianter på toppingen og har som regel rødløk, oliven, cherry tomater og som kjøtt feks biffstrimler, kyllingfile strimler bacon eller pepperoni. + fyllet inni :P Og sånn går det alltid, det smaker og jo godt og ser bra ut, men er lei og trenger mer inspirasjon :)

Skrevet

Du kan jo marinere kjøttet for å få en annen sting på smaken? Tikkamasalakylling, for eksempel.

Jeg er glad i ananas på, selv om noen mener det er sååå 1980 :D

Har du prøvd peanøtter eller cashewnøtter? Det gir også en ekstra piff .

Tacokrydret kjøttdeig bruker jeg gjerne.

Skrevet

Jeg er veldig sær når det gjelder pizza. Ja, mat generelt.

Min favoritt er pizzasaus med kjøttdeig, liksom kokt inn i hverandre i stekepannen og ost. Det er det beste. Jo enklere, jo bedre! Dessuten synes jeg veldig fort at ting blir sterkt. Sånn pizza man bestiller brenner som regel i munnen, spesielt med pepperoni! :lol:

Skrevet

Hmm! Tror vi skal ha halve pizzaen med tikkamasalakylling og cashewnøtter ihvertfall! Hørtes godt ut!

Liker hverken paprika eller mais men takk for tipset :) Som sagt så bruker vi ofte peperoni eller skinke osv- Så blir ikke noe særlig forskjell :P

Skrevet

Du kan også gjøre mye forskjellig med bunnen - ikke at jeg vet hva dere pleier, men vi har gjerne soltørkede tomater i bunnen, som er supergodt!

Ang fyll: Skivet reinkjøtt (Finnbiff-kjøtt) er også kjempegodt!

Skrevet

Jeg liker pizza med mozarellaost, blåmuggost, rødløk, spekeskinke++ Har ikke tomatpurè eller lignende på pizzaen, så den blir litt annerledes enn "vanlig" pizza.

Skrevet

Biffstrimler og bernaise er seriøst veldig godt på pizza!

Ellers er serranoskinke, pinjekjerner, ruccola og rødløk en digg topping. Så sant man lager en god, litt tung tomatsaus å ha under. Og masse parmesan, fersk revet, på toppen!

Skrevet

Hørt at cheesy crust er veldig godt. Tar ost i enden av bunnen rundt hele, og brett over deigen og inn i ovnen. Blir vist veldig godt:)

Skrevet

mozarella og god skinke og evnt rucola

Mmmm!

Jeg er veldig glad i mozarella, spinat, champignog osv. Soltørkede tomater, mozarella, skinke. Kylling med fahitaskrydder og nacho chips.

Skrevet

Selvom jeg syntes det er for mye taco ditt og datt om dagen, så liker jeg taco-fyll miksen fra Toro. Skal lages med kjøttdeig og hermetiske tomater. Kan krydres opp litt med jalapeños etc.

Men om jeg har bedre tid lager jeg med ferske ingredienser og da ser den mer ut som den du hadde i startinnlegget ;)

Skrevet

Oregano og paprikapulver i deigen. Bland tomatpure og litt fløte, stryk over bunnen. Legg et lag tomatskiver og hakket rå løk og hvitløk over, dryss på salt og pepper, stekt kjøttdeig over der igjen, litt annanas oppå, og så ost. Helst modnet ost, gjerne blanding av flere typer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...