Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjenner jeg har lyst på litt forandring, og vil ha en enda mer knall farge enn den jeg har nå. Men hvor kan man få kjøpt skikkelig knæsje hårfarger, helst rød, også rød i retning av rosa/lilla.. :)

Håper noen har noen gode forslag, for det er dyrt og farge til frisøren..

Skrevet

Jeg ville påspandert noe skikkelig farge da knæsje farger ofte ikke sitter så godt. Altså ikke kjøp det billgste du finner :P Er ikke pent når den originale hårfargen lyser igjennom,

Skrevet

Foreløpig så har jeg bare 1 og velge i da, så da får jeg prøve det, men kom gjerne med flere tips :) Men 600+++ til frisør synes jeg er drøyt når det koster meg knapt 100kr hjemme :)

Skrevet

Jeg har prøvd Manic Panic. :) Det funker helt fint, og du får de i en sånn krukke, så når det begynner å gå ut, så kan du bare fylle på med mer, det er ikke noe farlig i fargen, så du kan spare det du ikke bruker til seinere.

Skrevet

På H&M har de fått inn en ny hårfargeserie som har skikkelig knæsje farger. Husker ikke helt hva slags rødfarger som er i serien, men minns det er et par å velge mellom iallefall. Tror de koster rett over hunderlappen.

Vil anbefale å kjøpe to pakker, og farge håret to ganger med samme fargen. Ikke nødvendigvis samme dag, men ganske kort etter hverandre. Da får man dekt alt håret temmelig bra, og det blir også gjevnt.

(det er jo ikke sååå nødvendig om man bare skal farge håret en liten nyanse mørkere/sterkere rød).

Skrevet

Vet ikke om det er det samme, men jeg har brukt og kjøpt farge på h&m og den er ganske fresh den også, men nå føler jeg for og ta det enda ett hakk lengre.

Takk for flere gode tips :)

Skrevet

Det var ikke så dumt, mn kostet ikke så mye på nettet heller:) da har jeg bestilt en slags rosa/lilla, en knall rød og en ganske knall, men litt mørkere rød:) så er det bare og prøve å feile:p prøver manic panic i første omgang.

Skrevet

Hvis du først skal kjøpe fra Dragens Hule anbefaler jeg å heller kjøpe Directions enn Manic Panic - holder mye lengre. ;)

Akkurat det kommer an på håret ditt, manic panic kan sitter kjempe bra i håret til en person og ikke fullt så bra i håret til en annen. Hvilken shampoo enn bruker og hvor ofte du vasker håret har også mye å si.

Skrevet

Akkurat det kommer an på håret ditt, manic panic kan sitter kjempe bra i håret til en person og ikke fullt så bra i håret til en annen. Hvilken shampoo enn bruker og hvor ofte du vasker håret har også mye å si.

Og om du bruker mye hårprodukter, føner, rettetang osv. :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Både jeg og alle andre jeg har snakket med som har erfaring med begge merkene er ihvertfall enige i at Directions holder best, så hvis du skal sjanse på et av dem vil jeg ihvertfall anbefale at du prøver det først. Det som er så greit med disse hårfargene er at de ikke går inn i hårstråene, men legger seg heller utenpå, så håret tar ikke skade av det, altså kan du farge det så ofte du vil. Sånn sett har det ikke så holdbarheten så mye å si, men det blir jo betraktelig dyrere å farge annenhver uke enn en gang i måneden. Jeg har ingen erfaring med Manic Panic Amplified som visstnok skal holde lengre enn den vanlige formulaen, så hvis du finner din farge i Amplified, så er sikkert det verdt å prøve også.

Hvilke produkter du bruker har nok ikke så mye å si for det ene eller det andre, hvis du bruker feil shampoo så vil det ha samme konsekvensene for de fleste semi-permanente hårfargene. Egentlig vil jeg si at det beste er å ikke bruke shampoo i det hele tatt, men holde seg til balsam. Hvis du likevel skal bruke shampoo bør du gå for en som er beregnet på farget hår. Et annet triks er å blande hårfargen som blir til overs inn i balsamen din, for å slippe å farge det så ofte.

Lykke til! Håper på bilder av resultatet :)

  • 2 months later...
Skrevet

Takk for tipset! Jeg feiga ut på å klippe meg helt kort, fordi jeg vet at jeg ikke kommer til å orke å spare til langt hår igjen... Men farge, det går over! Spørs om det blir en tur innom bodymap eller Dragens hule med det første.

(note to self: utsett hårfarging til ETTER badeferie i vinter).

Skrevet

Hadde knall blått hår som russ (var blåruss). Heldigvis har jeg ingen bilder...

Det hadde jeg likt å sett! Har selv hatt blått hår to ganger.

Gang én:

tumblr_lbhdooiDpB1qb77q1o1_500.jpg

Gang to:

tumblr_lvjje3vgOw1qb77q1o1_500.jpg

Skrevet

Hadde knall blått hår som russ (var blåruss). Heldigvis har jeg ingen bilder...

:D

Jeg hadde ikke den unnskyldningen at jeg var russ en gang jeg. :whistle: Og det finnes bilder, heldigvis var dette før digitalkameraer var vanlig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...