Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 173
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er mulig jeg bare er treig, men har den "liker"-knappen vært der lenge? LIIIIKER!

kom igår så du ekke så treg

Er det mulig å få "reversert" liker? Dataen min er litt teit og musa klikker fort ved berøring. Derav noen "liker" som ikke er meningen.

Posted Images

Skrevet

Men mobilversjonen min er enda rar. Kan velge mellom pitteliten tekst eller at jeg må flytte på bildet for å lese hele teksten... Før så ordnet bildet seg automatisk etter om jeg hadde mobilen horisontalt eller vertikalt.

Skrevet

Næh! Det kom mail jo! :D

Men det står ikke i emnet hvilken tråd det gjelder og linken i eposten (getnewpost) fører bare til forumforsiden. :mellow:

Skrevet

Jeg bli tullete av at bildene vises som bilder i svarboksen når man skal quote. Regner med noen vil ha det slik, men ønsker meg sårt en muliget til å vise bildene som ren kode i svarboksen.

Skrevet

Jeg bli tullete av at bildene vises som bilder i svarboksen når man skal quote. Regner med noen vil ha det slik, men ønsker meg sårt en muliget til å vise bildene som ren kode i svarboksen.

ehm.. hmmm

du kan fjerne bildet iallefall :whistle:

men altså..hmm... du ser nye forumet basesrer seg på et mer fancy kodesystem, som gjør at ting blir automatisk omgjort.. :P

jeg skal se om jeg kan fikse det,men jeg tror ikke jeg kan :P og jeg skal se på det når jeg slutter å tro at det er desember og at jula var igår :P

Skrevet

Jeg må si det er utrolig frustrerende at man ikke får opp de innleggene der man var den siste som kommenterte. Går det an å gjøre noe med dette.

Hva mener du? jeg forstod ikke heelt hva du mente.

Skrevet

Hva mener du? jeg forstod ikke heelt hva du mente.

Hvis jeg svarer i et innlegg og litt etterpå trykker på "vis nytt innhold", så får jeg opp de siste oppdaterte UNNTATT den trådem jeg selv nettopp svarte i (så lenge ingen andre har svart i samme tråd etter meg).

Skrevet

Hvis jeg svarer i et innlegg og litt etterpå trykker på "vis nytt innhold", så får jeg opp de siste oppdaterte UNNTATT den trådem jeg selv nettopp svarte i (så lenge ingen andre har svart i samme tråd etter meg).

ser du på ulest innhold eller nytt siden mitt siste besøk? jeg får nemlig se trådene jeg har svart i. Du kan endre på venstre side hva som vises.

Guest Michellus
Skrevet

En annen ting som jeg synes er litt småirriterende er at når jeg velger "husk meg" når jeg logger inn så må jeg fortsatt logge inn hver gang jeg kommer på hundesonen. Jeg vil ha ting enkelt jeg :hmm:

Skrevet

En annen ting som jeg synes er litt småirriterende er at når jeg velger "husk meg" når jeg logger inn så må jeg fortsatt logge inn hver gang jeg kommer på hundesonen. Jeg vil ha ting enkelt jeg :hmm:

browser bruker du? jeg har 0 problemer med det, aldri logget inn nesten jeg... :P

Skrevet (endret)

Chrome :heart:

Jeg også har måtte logge meg inn og jeg også bruker chrome :)

Men jeg syntes det er litt irriterende å ikke komme til der jeg leste sist, kommer maaange ganger til første siden (eller noen siden før)selv om jeg har vært i den. Trykker da på der det står gå til første uleste epost :)

Ellers er det litt dumt at man må gå helt opp for å komme til nytt innhold, selv om man har en knapp helt nederst... :)

Edit: Ellers syntes jeg siden har blitt veldig fin :D

Endret av sham

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...