Gå til innhold
Hundesonen.no

  

15 stemmer

  1. 1. Hvilken dag passer deg?

    • Mandag
      8
    • Tirsdag
      8
    • Onsdag
      8
    • Torsdag
      6


Recommended Posts

  • Svar 241
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men skal vi si torsdag da? Hvem kommer?

Aner ikke hvordan været er i Oslo, men her bøtter det ned nå. Så håper ikke det blir sånn at alle plutselig trekker seg, for jeg tenkte å dra uansett.

Vi kommer uansett! Regn, torden, storm = Koste det av seg! Ingenting skal stoppe oss! Men blir en del idag da og det er gøy! Mye å trene på idag vi.. Er jo bare ei uke til mesterskapet!

Guest Michellus
Skrevet

JAAAAA det vil vi være med på! Skal me sjå.. De dagene som passer best for meg er de fleste tirsdager og alle torsdager.

Skrevet

I'm in! Aner ikke hvordan det blir med jobb enda, så vet ikke hvilke dager som passer. Men om det blir en tid jeg kan er jeg i hvert fall med :ahappy:

Skrevet

Vi har veldig lyst til å være med, men må se an om vi får tid og ork til å dra såpass "langt" når praksisen på skolen starter. Mandag, tirsdag og onsdag passer vel egentlig best, i hvert fall en stund fremover. Har ikke stemt, siden det som sagt ikke er sikkert jeg får vært med så mange ganger :)

Skrevet

Jeg kunne godt tenke meg å være med (og faktisk møte opp denne gangen:p)! Litt usikker på dager, men vet i alle fall at torsdag ikke fungerer.

Skrevet

Ikke at det er aktuelt for meg, men burde det ikke være mulighet for å stemme på flere dager? Ikke bare en?

Tenkte ikke over det, men det er nå fikset :)

Skrevet

I morra har vi middagsgjester (men ikke før 19, så hvis noen er med på trening kl 16 eller 17 f.eks., så er vi med!) :P Og tirsdager er det vanligvis lp-trening på Brekke. Mandager derimot, er fine dager! Skal trene med dyra i dag, er på Isdammen på Årvoll (friområde) fra kl 1730, om noen vil joine.

Skrevet

Jeg kan i morgen klokken 18 :ahappy:

Imorgen kl 18 hørtes supert ut det :) Om det er flere interesserte så dukker nok Yaris og jeg opp (dette trenger vi altså!)

Vi kan sikkert imorgen. Så lenge jeg kommer meg dit uten problemer. Hvor blir det? Samme sted som sonentreffet i vår? Ekeberg Camping?

Da er vi hvertfall 4 stk da. Samme sted som sonentreffet ja. På motsatt side av veien for Ekeberg camping :)

Guest Michellus
Skrevet

Menne, altså hvor er det hen? Jeg vet bare hvor selve Ekebergsletta er da bussen også stopper der

Skrevet

Menne, altså hvor er det hen? Jeg vet bare hvor selve Ekebergsletta er da bussen også stopper der

Det er ved campingen, bare på motsatt side av veien! :)

Skrevet

Mvndager og torsdager passer best for meg. Hvis det blir fast en annen dag kan det hende jeg kan innimellom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...