Gå til innhold
Hundesonen.no

Vis meg din løsning med hundebur i bilen


Anette
 Share

Recommended Posts

Syns bilen min var så stor jeg, helt til jeg lurer på hvordan i allverden jeg skal få plass til dobbelt hundebur + kaskobur og barnevogn og stasj :lol: Semitrailer neste...

Flyttbar(e) skillevegger da - hvem må jeg til det for å få? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • Svar 830
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig! Endelig har jeg fått bestilt meg Kelabur og fått det på plass i bilen. Storfornøyd, gutta har god nok plass. Buret er ca 110 (d) x 125 (b) x 75 (innvendig høyde). 15 cm ben og kant på toppen

Den der ble ganske morsom å lese når man har kalt mannen sin for Gubben i fjorten år.

"Uken etter påske" fikk jeg beskjed om, men under en uke etter at jeg bestilte (mandag) så fikk jeg beskjed om at de var klare for henting. Så da kjørte vi ut da..  Kanskje ikke overraskende så p

Posted Images

  • 2 weeks later...
Hei!

Har sett en del på Trixie bur. Men er det noen som har noe erfaring med disse? Skal skaffe meg en schæfer i løpet av våren/sommer 2013 og synes det er veldig vanskelig å vite hvor stort bur jeg skal ha...

Syns de blir så lave i høyden. Syns hunden skal kunne sitte greit i buret høydemessig, og det tror jeg en schæfer vil få problemer med i trixie sine bur.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har bur fra Trønderburet, tilpasset vår bil og våre hunder. Er veldig fornøyd med det, særlig fordi det har vegger, og dermed ikke slipper hår og skitt til andre deler av bilen.

Det er solid og knirker ikke.

kva bil er det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

IMG_4372-1.jpg

Dette variocage dobbeltburet er 108 cm bredt (str xxL). Jeg fikk det lett inn i en Renault Scenic stasjonsvogn/flerbruksbil. Der hadde jeg stort sett 1 border collie på hver side, men det var ikke noe problem å ha 2 på hver side. Så jeg synes ikke det er spesielt dårlig plass i disse variocage-burene! Anbefales!

Synes du bredden er god nok for BCene dine? Ser på et bur som er 107cm bredt, som deles på midten, men er redd det er for smått for N, etter alle kommentarene om at 50cm ikke er mye osv. Hvor langt og høyt er ditt? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Da har jeg fått påplass de nye burene våre, og de passet perfekt :) God plass til 3 Aussier, + en til om man vil, og utstyr oppå burene :w00t:

45718_10151250507161780_1249662324_n.jpg

72656_10151250509361780_1797641833_n.jpg

Men hvordan bil har du?

Jeg synes løsningen var genial - hva betalte dere for moroa?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endte opp med dobbelt kelabur, kjøpt brukt. Er litt smalere enn jeg liker, er bredt nok i bunn forsåvidt, men kunne været rette vegger på det. Det ska bo i den andre bilen permanent, bygges opp så vi får det helt opp mot taket.

9248408412_7817987807_c.jpg

Og ja, bikkjene er nøyaktig så misfornøyde som de ser ut der, de fikk akkurat en flokk med kviger løpende forbi bilen med åpen bakdør. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endte opp med dobbelt kelabur, kjøpt brukt. Er litt smalere enn jeg liker, er bredt nok i bunn forsåvidt, men kunne været rette vegger på det. Det ska bo i den andre bilen permanent, bygges opp så vi får det helt opp mot taket.

9248408412_7817987807_c.jpg

Og ja, bikkjene er nøyaktig så misfornøyde som de ser ut der, de fikk akkurat en flokk med kviger løpende forbi bilen med åpen bakdør. :lol:

Hva er bredden på det? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis 55cm er bredt nok for salukier, så må jo 53,5cm være bredt nok for en liten bc! :P

Det vil jeg tro. Jeg syns buret her er i litt for smalt til lup - kunne gjerne hatt det endel bredere - men han tar jo oppi der det er smalt oppe også pga høyden. Men han er betraktelig lengre i kroppen enn hottie er - hun har ingen problemer med å snu seg rundt seg selv i buret, men hun er lavere også da.

Edit: Men er jo litt med bruken også da - vi har ikke hundene "med" i bilen over alt, langturer over et par timer i bil forekommer maks en gang i året, og sånt, så jeg ser ikke på det som et problem at det er litt trangt. Skulle jeg hatt buret som "oppbevaringsplass" ved lange turer/trening flere ganger i uka osv. Så hadde det blitt for trangt for lupin og da kunne heller ikke Hottie delt med Kasko.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et scmidt hundebur for to store hunder. Det har skråvegger, og selv om det er et robust bur, så er jeg litt misfornøyd pga lydene det avgir (skramler i metallet når jeg kjører), og fordi det tar veldig mye plass i bilen ift antallet hunder det gir plass til. Jeg har liten varebil; toyota yaris verso, 2005-modell.

67907_10151257421131761_1720900629_n.jpg

Det går ev an å sette et mindre bur oppå dette igjen. Men jeg vurderer å bestille og få bygget spesialtilpasset bur hos Aluconsult, med plass til 4 hunder, alle adskilt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen tips til hvor kjøpe støtfangerbeskytter til å ha i bilen utenfor buret for å forhindre skrapemerker? :)

Ei venninne av med har bare et teppe fra RC der ene enden ligger under buret og andre enden rulles ut når hunden skal inn slik at det dekker over støtfangeren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1200???? Har sett på flere til 200 kroner nå, så blir nok en av de :)

Heidi: vil ha noe ordentlig, så blir ikke teppe :P

Om dere skal være så store på det så :P teppet er laget til det altså. Ikke et tilfeldig teppe. Funker som bare det og veldig billig

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1200???? Har sett på flere til 200 kroner nå, så blir nok en av de :)

Heidi: vil ha noe ordentlig, så blir ikke teppe :P

Gå inn på NAF :) Har mitt der i fra og det fungerer veldig bra :) var vell litt over 200kr hvis jeg ikke tar feil.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om dere skal være så store på det så :P teppet er laget til det altså. Ikke et tilfeldig teppe. Funker som bare det og veldig billig

Kjøper ikke fin bil for å lage merker og drit :) Og vil ha nor ordentlig. Ikke nor "rusk" :P

200 for en matte er jo ikke akkurat dyrt heller :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...