Gå til innhold
Hundesonen.no

Presa Canario


jma

Recommended Posts

Litt diverse bilder av presaer som jeg har tatt i sommer. :)

Elida 8 mnd.

041-10.jpg

Damien

IMG_5718.jpg

Lorena

IMG_5776.jpg

Damien igjen

IMG_5788.jpg

Obi

IMG_5845.jpg

IMG_5840.jpg

Dalena

IMG_5968.jpg

Dina

IMG_6018.jpg

IMG_6048-1.jpg

Firo, snart 9 år.

IMG_6073.jpg

Ramos

142-1.jpg

032-8.jpg

Og til slutt må jeg slenge med noen bilder av søstra mi sin søte blanding, Gina

073-4.jpg

126-2.jpg

188-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fantastisk flotte!

Har en presa canario-hanne litt lenger oppi gaten. Hermes syns den er litt skummel, men det er den ikke i det hele tatt, den er kjempesnill (men de har så vidt hilst, vi går fordi huset den bor i og vokter - har truffet de en gang på tur).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:D Obi er et sjarmtroll. hihi...

Fantastisk flotte!

Har en presa canario-hanne litt lenger oppi gaten. Hermes syns den er litt skummel, men det er den ikke i det hele tatt, den er kjempesnill (men de har så vidt hilst, vi går fordi huset den bor i og vokter - har truffet de en gang på tur).

Var det Flipper? svart valp?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...