Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er typisk for en sonis?


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Vi soniser pleier å si at vi er veldig forskjellige, men at vi har hundeinteressen felles. Men jeg vet om masse hundefolk som ikke kunne tenkt seg å henge på et hundeforum! Noen av dem har kikket innom, enten her eller et annet sted, og funnet ut at det ikke var noe for dem. Men jeg vet også om folk som ikke kunne tenkt seg å kikke innom en gang.

Hva er det med oss soniser?

Skrevet

Hmmm. Vi er veldig flinke til å støtte hverandre! Om noen trenger hjelp med noe, eller lignende så er sonen der med engang :) Om noe er galt, om noen trenger sårt hundepass så stiller soniser opp på timen :) "ingen" liker bevisst blandingsavl, og ingen liker "skal ha kull på hunden min fordi den er søt". 90% er imot bur og kjemper hardt mot bur i burtrådene :lol:

Skrevet

Tja vi er iallefall:

*Litt datanerder

* Liker å være sosiale på nett

*Liker å holde oss oppdatert på hundefronten

* Glade i saftige diskusjoner (om det så handler om Harry Potter eller bur-bruk...)

Skrevet

Jeg bare har ikke noe liv jeg, permisjon jo :whistle: Datanerd er jeg i hvertfall ikke, leste den multisitat tråden og skjønte ikke et kvidder..(hva er FF liksom??) Eneste jeg husker fra Harry Potter bøkene er vel det morsomme ordet "rumpeldunk" (skjønte aldri sporten helt da, gadd ikke lese sååå nøye).

Men jeg liker å diskutere, det må jeg innrømme...

Skrevet

Trur nok det er det som er kjerna, ja, vi er glade i å diskutere, eller i det minste prate :ahappy: . Datanerd er det iallefall ikkje... Er FF noko ein burde vite kva er?

Skrevet

Jeg tror det er kunnskapssult og/eller diskusjonslyst som ligger til felles hos sonisene jeg, på toppen av hundeinteressen.

Skrevet

Trur nok det er det som er kjerna, ja, vi er glade i å diskutere, eller i det minste prate :ahappy: . Datanerd er det iallefall ikkje... Er FF noko ein burde vite kva er?

Godt det ikke bare er meg :D

Firefox :aww:

Takker! :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...