Gå til innhold
Hundesonen.no

Hils på min nye hund!


Pim

Recommended Posts

Jeg var nettopp og hentet min nye hund! Har lenge ønsket meg noe mer trenbart, og kom over en som hørtes flott ut. Damen jeg hentet ham hos mente det var en schäfer frise, altså en blanding mellom schäfer og bichon frise, men etter å ha sett litt nøyere på ham lurer jeg på om det heller er en grøndoodle (grønlandshund/puddel)? Evt alaska doodle. Det er jo litt dumt, da polarhunder ikke akkurat er kjent for å være veldig egnet til lydighetstrening og sånt, men han er så søt at jeg beholder ham som han er :wub: Og sååå vakker, da, skulle ikke fordundre meg om han ble utstillingschampion! Noen som har bedre forslag på hva han kan være blanding av, forresten?

Nok skravling - her er skjønnheten :wub: :wub:

5790971153_9f0bcafb29_z.jpg

:lol: Nå fikk sikkert Huldra vondt i effileringssaksa si, men jeg syns han er nyyydelig! Tusen takk, du gjorde en kjempejobb! :thumbs:

Dette må vel kunne sies å være Stockholm syndrome :aww:

5790971483_fc24bdb8d5_z.jpg

Hvis noen ønsker seg nye votter til jul, er det forresten bare å spørre søstra mi. Hu har mast om at jeg må spare på pelsen til Nansen for å lage garn, og så strikke Nansengensere. Jeg syns det er en himla dårlig idé etter å ha stått noen timer og børsta bisk, så hun skal få en søppelsekk med ull til jul - så kan hu få spinne og strikke sjøl! :lol:

5791531304_aa7a9774d4_z.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe. Jeg lo da jeg så overskriften, for jeg skjønte hva det måtte være snakk om. :lol:

Synes slett ikke at resultatet ble så verst! Fineste Nansen det! Må være mer behagelig i sommervarmen vel? :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for fine ord om nykomlingen :aww:

Hr. Samboer kom akkurat hjem - og fikk latterkrampe! :lol: Men vi er enige om at han har blitt veldig, veldig søt - lille lammedoodlen vår :wub:

tulip du kommer til å bli overraska når du ser ham i morra - han ser faktisk bittebitteliten ut! :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

OoO! :lol: Jeg er faktisk imponert over den flotte underlinja jeg lagde, den tok seg skikkelig godt ut på han - nå som den er kommet tydeligere frem kommer han til å sjarmere alt som er av damer! :lol: Neste gang sparer vi pelsen på brystet, for jeg har hørt at hårete brØst trekker flere damer, spesielt sånne små terriere. :innocent:

Men JA- det gjør virkelig vondt i effileringssaksa mi, jeg får så lyst å stå og pirke-klippe på han, og ser all verdens med ting jeg kunne fikset bare pitte-bitte-litt på.. :icon_redface: Hadde det vært sånn samojeder skulle vært på utstilling, hadde jeg hatt en sånn tror jeg! *flir* (Eller kanskje ikke, for jeg hadde neppe blitt fornøyd noen gang, og dermed aldri nådd noe utstilling..) Ellers må jeg si at overraskende mange syntes det så bra ut, det er jo litt gøy da, men slett ikke så rart: polkadott-hale ER veldig in i sommer, og slett ikke noe å le av. :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan blir pelsen på samojeden når den vokser ut igjen? :)

På japanske spisshunder blir den døden :lol: Så funderte på om det var samme opplegget med samojeden?

Men ja han så gigantisk ut plutselig på bilde :lol: :lol:

Men veldig søt :wub: :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/3/2011 at 8:14 PM, Sasha&Kiara skrev:

Hvordan blir pelsen på samojeden når den vokser ut igjen? :)

På japanske spisshunder blir den døden :lol: Så funderte på om det var samme opplegget med samojeden?

Men ja han så gigantisk ut plutselig på bilde :lol: :lol:

Men veldig søt :wub: :wub:

Den må du utdype.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/2/2011 at 10:11 PM, SoppenCamilla skrev:

Hah! :D Så kul! Minner litt om en hvit akita!

Det tenkte jeg også! Med bare litt mer krøll i pelsen.

Han ble jo herlig da!!

Men jeg er også spent på hvordan pelsen blir når den vokser ut igjen... Har ikke helt god erfaring med sånn jeg. Men det er jo så mange som barberer, så da må det vel bli bra kanskje.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
    • På jakt etter bærbar høyttaler til å sprite opp dørgende kjedelig vei å gå til brukshundklubbens treningsbaner. Grei gang og sykkelvei med en mykere jordsti på siden, men den har stor støyforurensning fra tett trafikk i høy hastighet.  Trenger en høyttaler som er nett nok til å bære, som samtidig klarer hevde seg i trafikken så vi har musikk tel ærbe, eller heelwork, som det også kalles, på de turene der.  Noen som har erfaring med hvor mange watt output vi må opp i for å få en god opplevelse i sammenhengen?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...