Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som blir med på trening nå i til uke? Nå som det har blitt litt bart igjen :ahappy: Kanskje jeg får fikset rallyskilt om noen vill prøve det, igjen, men har ikke støtter da.

  • Svar 392
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æh, trodde jeg svarte på denne, men det gjorde jeg altså ikke! Uansett, jeg må høre litt med hvilke planer foreldrene mine har først, om jeg kan låne bil osv. Jeg tror kanskje jeg skal til Trondhe

Kan godt ta ettermiddagen for min del også

Halv 6 passer bra. Er det lys nedi parkeringshuset ved Rotvoll mon tro? Da kan vi jo være der.

Skrevet

Er det noen av dere som trener mot konkurranse eller konkurrerer i lydighet? :ahappy: Jeg har litt nylig for sansen for lydighet, og jeg tenkte det hadde vært artig og gått igjen om et kl.1 program. :ahappy:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg er med! Og jeg trener lydighet (selv om det har vært litt dårlig med trening i det siste...)

Og jeg kan godt ta en gjennomgang på hva som skal med i kl 1 hvis du vil det kristin :) Kan ta med hinder også hvis noen minner meg på det :whistle:

Skrevet

Jeg trente inn kl1 med Freya, men det var etter de gamle reglene.

Gamle, nye? Jeg visste ikke noe om det, jeg er skikkelig grønn på lydighetsregler :icon_redface:

Jeg er med! Og jeg trener lydighet (selv om det har vært litt dårlig med trening i det siste...)

Og jeg kan godt ta en gjennomgang på hva som skal med i kl 1 hvis du vil det kristin :) Kan ta med hinder også hvis noen minner meg på det :whistle:

Det hadde vært supert! Med både gjennomgang og hinder :ahappy:

Når passer det for folk?

Skrevet

Rema 1000 på moholt / gamle bohus var der jeg trente idag når jeg møtte Dratini, stor og fin plass og lite trafikk. Sånn tips til hvor man kan trene søndager iallefall :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Gamle, nye? Jeg visste ikke noe om det, jeg er skikkelig grønn på lydighetsregler :icon_redface:

Det hadde vært supert! Med både gjennomgang og hinder :ahappy:

Når passer det for folk?

Det er nye regler i lp i år. Ikke sånne voldsomme forandringer, men noen øvelser i hver klasse er endra og det er blitt litt mer "logikk" i form av at øvelsene bygger bedre på de fra klassen under :) Men da skal jeg prøve å huske hinder. Jeg har ikke trent hinder i det hele tatt i vinter, så det er på tide å ta frem igjen uansett.

Det passer ikke mandag, og helst ikke onsdag, men bortsett fra det kan jeg hele uka.

Vi blir gjerne med hvis det passer sånn :) Er helt amatører da, og trener kun "hobbylydighet" :P

Hva du trener spiller ikke så stor rolle :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Det er vell ikke noe problem, forstyrrelser er bra for oss som trener, iværtfall for vår del :-)

Hva med torsdagen?

Torsdag fra kl 15 og utover kvelden passer fint for meg.

Skrevet

Det er vell ikke noe problem, forstyrrelser er bra for oss som trener, iværtfall for vår del :-)

Hva med torsdagen?

YAY :D

Torsdag passer godt for oss også. Bare bestem et tidspunkt, så skal vi "forstyrre" vi ;)

Skrevet

Er nok mye mindre folk nedpå Rotvoll enn på Moholt på en torsdags ettermiddag ja ;)

Lettere for oss å komme oss dit også, men stiller uansett sted altså!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da jeg skulle ha meg ny hund ble jeg fortalt at en australsk kelpie ville passe bra. Trener lydighet og går blodspor. Har trent litt rallylydighet tidligere. Det ble flat coated retriever. Den rasen fyller mine behov for treningsglede og har aldri gått mer enn 20-25 meter fra meg på tur.
    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...