Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Makaroni med revet ost og litt krydde over var ganske kjip middag i går, så i dag kjøpte jeg med en porsjon ferdig lasagne når jeg likevel måtte på butikken. Og siden den er i en ganske lett pappform så har Lady gått rundt hele gulvet her for å spise restene :lol: i morgen har jeg planer om å klare å legge litt mer innsats i matlagingen. :aww:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Blir vårrullar med storfekjøtt og salat som tilbehør i dag. Enkelt og greit :P 
Mens i morgon blir det ytrefilet av storfe hos pappa, fint å bli invitert på god biff middag når man er aleine heime :D 

Skrevet

Oppvarmet pinnekjøtt og kålrotstappe... Og mens jeg spiste det, stod en diger kjele på komfyren og kokte poteter, kålrot, gulrot og persillerot slik at jeg kunne lage enormt mange porsjoner rotmos til enda flere middager utover høsten. Jeg hadde både en litt eldre kålrot og gulrøtter som hadde sett bedre dager i kjøleskapet, så det var jo greit å få brukt dem til noe fornuftig :) 

 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, Snoffe skrev:

Taco med langtidskokt lammekjøtt. litt usikker på hvordan tacoen blir til slutt, men gleder meg! :D

 

Endte med å bli lammekjøtt med guacamole, enkel salat, chevre og lefser. Ble veldig godt! 

Neste gang jeg lager noe tilsvarende så skal jeg ha i mye hvitløk og litt urter når jeg koker kjøttet (som forøvrig var fårikål kjøtt). Nå kokte jeg det bare med salt.

 

Skrevet

Vegetarlasagne hos søsteren til samboer. I forbindelse med at niesen til samboer ble 20 år. Masse gode kaker i tillegg + hjemmelaget iskrem med karamellfudge og en med lakris... :drool: :drool: Fortsatt mett! :D Utrolig god den vegetarlasagnen!! :drool:

  • Like 1
Skrevet

Ups, jeg spiste dagens middag til lunch i går... Da må jeg finne på noe nytt, og forsøksvis planlegge for hele uka. 

I dag blir det i hvert fall en enkel kyllingsalat for å få brukt opp grønnsakene etter taco i helga.

Skrevet

Veldig prefabrikert i dag. Pastaputer med spinat og spanske kjøttboller i tomatsaus (i plastbeger fra Rema1000). Pastaputene var like deigete som de pleier å være (jeg lærer aldri) og kjøttbollene var litt for salte. Men jeg fikk middag på noen få minutter, av og til orrrrker jeg ikke å stå og lage mat.

Den grønne salaten jeg hadde til laget jeg helt selv da.

Skrevet
On 23.9.2017 at 8:33 PM, Symra&Pippin said:

I stedet for vanlig lammegryte brukte jeg en boks med rød curry som jeg hadde i skapet. Det ble jo godt, men hildrande du så hooooot!  e066.gif

Da lurer jeg veldig på hva slags curry du har brukt, for jeg bruker å ha i ekstra chili fordi det er såpass mildt...

Laks i dag :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...