Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kalkun på juaften, kalvestek i går.

I dag har vi null planer så vi har tenkt å kose oss med Chilli con carne i dag, blir nok det i morgen også :ahappy: og på søndag blir det lammestek :)

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Skulle egentlig på ribbemiddag til oppdretter'n i dag, men så gadd jeg ikke å ta på meg finklærne igjen og dra ut i kulde etter å ha vært på tur tidligere i dag, så da ble jeg hjemme i stedet. Og her serverte kokken stekt medisterpølse med rosenkålstuing til. Det var helt innafor. Nå står desserten for tur. Varm honningeplesmuldrekake med is :D.

Skrevet

Hjemmelaget pizza :)

Samme her!

Prøver en tacovariant med hjemmelaget tacokrydder i kjøttdeigeb sammen med tomatsaus, samt løk, paprika, mais, ost og nachochips. Alt dette på ferdig fullkornsbunn da jeg ikke lenger gidder bunn fra "bunnen" av :P

Skrevet

Du, det er så koselig å lese om kokkeleringen din og livet på "Det stedet." Du er liksom sånn "ordentlig husmor og nå skal vi kose oss skikkelig, dere" selv om du lager mat til kun Siri. Skikkelig middag, dessert, snadder og greier. Herlig! :ahappy: Hjemmekoselig. :heart:

:ahappy: Vi har det jo så fint på "Det stedet" vøtt, er jo sånn at man ikke føler det minste behov for verken å dra hit eller dit :D. Men da må man jo kokkelere litt for seg selv da :ahappy:

Skrevet

Spist hos familie 3 dager på rad og skal det også i morgen:

Julemiddag: Ribbe, hjemmelagde kjøttkaker, vossakorv pluss tilbehør.

Middag hos pappa: Lasagne.

Hos bestemor og -far: Skinkestek, flere hjemmelagde kjøttkaker pluss tilbehør.

Hos "svigers" i morgen får vi svinebiff +.

:)

  • 2 years later...
Skrevet

Fiskekaker og ris (magen er litt teit enda...) 

Men for dere som bor i Mjøsområdet så kan jeg anbefale fiskekaker fra Knudstad og Holen (eller hvordan det nå skrives). Veldig gode.

Før jeg var dårlig spiste jeg dem med råkostsalat og tynne agurkskiver som hadde ligget litt i sitron og sukker.. mmm...

Skrevet

I dag faktisk.... En salat :lol: Er alene hjemme, gadd ikke mer. Men har en flaske ok zinfandel, teller det?

I morgen blir det stek av fjellgris. Tilbehør er tenkt til stekt østerssopp, aubergine og eplebåter + små hjemmeavlede poteter, krydret og stekt i ovn.

Skrevet

Lammegryte her. En lårskive av lam skåret i litt store biter ble stekt på stekepanne og lagt over i en gryte med en boks hakkete tomater og litt vann. Så stekte jeg løk og gulrotskiver og puttet i gryta. Lot det stå og putre i en times tid. Jevnet med mel og hadde oppi en real skvett fløte, salt, pepper og basilikum. Kokte poteter til.

Nok til i morgen også = tid til søndagstur.

  • Like 2
Skrevet

Som jeg skrev i AN-tråden, så ble det jo en klassisk viltmiddag i dag, men den var super enkel da. 
Jeg stekte et godt stykke hjortekjøtt, også tok jeg opp både viltsaus og hjemmelaget potetmos fra fryseren, stekte litt sopp og hadde rå grønnsaker til. Og tyttebær... rørte tyttebær. Hjemmelaget seff :)

Skrevet

... og sånn egentlig, så kunne jeg helt klart greid meg fint uten den kjøttbiten... soppen er jo egentlig mye bedre :aww: 

I morgen tror jeg det blir noe så enkelt som spaghetti med smør og smeltet ost... evt uten ost... eller burde jeg lage noe med fisk? 

Skrevet

Nachostallerken. Stek opp kjøttdeig/karbonadedeig/vegetar"deig", tilsett tacokrydder. Legg nachoschips langs sidene og i bunn av en ildfast form, gjerne porsjonsstørrelse. Fyll på tacosaus, kjøtt og grønt etter ønske, topp med ost. Stek i ovn til osten er slik du vil ha den. Server med rømme, salsa, guacamole, salat eller hva det nå er du liker best!

Skrevet
1 time siden, Pixie skrev:

Nachostallerken. Stek opp kjøttdeig/karbonadedeig/vegetar"deig", tilsett tacokrydder. Legg nachoschips langs sidene og i bunn av en ildfast form, gjerne porsjonsstørrelse. Fyll på tacosaus, kjøtt og grønt etter ønske, topp med ost. Stek i ovn til osten er slik du vil ha den. Server med rømme, salsa, guacamole, salat eller hva det nå er du liker best!

Blir også bra med bønner i stedet for kjøtt/kjøtterstatning :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Ørret stek i ovn på sitronskiver ( da blir de ikke svidde i bunnen, fint triks for grill også), poteter, agurksalat (vel hjemmedyrket agurk i hvert fall, og så bruker vi sånn fransk dressing pulver som man blander med vann og olje oppå), og litt lettrømme med litt sitronsaft+ krydder (timian tror jeg.. gubben som lager maten her). I morgen er det en av ukas 2 rødtkjøtt middager - kotletter. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...