Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Potetsuppe med purre- og baconbiter. Lagde den egentlig i går, men så hadde noen andre laget masse pasta med sopp og cherrytomater - så da sparte vi suppa til i dag. :)

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Omelett av egg, paprika, rødløk og hamburgerrygg med grove rundstykker til ble det rett og slett i går.

I dag blir det meksikansk gryterett (pose) med svinekjøttdeig, paprika og løk (som vi prøver å få brukt opp før det blir dårlig. :lol:)

Skrevet

Vi skulle ha laks stekt i ovnen i aluminiumsfolie med masse godt grønt og poeter og en liten dæsj rømme idag *smeeeelt* namnam :ahappy:

.....

Men det ble spaghetti isteden :aww::lol:

Skrevet

Spaghetti her også. :P

Saus laget av finhakket chilli, hvitløk og ingefær. Sopp, løk og tyrkisk paprika oppi og en boks med hakkede chillitomater. Og så quorn "kjøttdeig".

Skrevet
Spaghetti her også. :P

Saus laget av finhakket chilli, hvitløk og ingefær. Sopp, løk og tyrkisk paprika oppi og en boks med hakkede chillitomater. Og så quorn "kjøttdeig".

Jeg trodde det sto tyrkisk pepepr først, spennende saus det :lol:

Dagens middag ble wok med kylling, gulrot, brokkoli og mini mais og salat med spinat, tomat og agurk som tilbehør :D

Og en halv pakke bixit med sjokolade trekk til dessert :P

Skrevet

Jeg lagde Mongolian beef igjen i går og det ble enda bedre enn sist, for jeg justerte mengden sukker og sojasaus etter min gane og det ble til og med rester som venter i kjøleskapet og som skal nytes om nøyaktig 44 minutter! Gleder meg! :hyper:

I dag blir det enten laks med brokkoli og ris eller nachos. Hm.... Vil helst ha nachos, men det er sunnere med fisk....

Guest Belgerpia
Skrevet
Æ ælske feskeboilla i kvitsaus ❤❤❤

Feskeboilla :sorcerer:

Beste som finnes!!! <3

Gugg..... fiskeboller er kattemat, det må jo være den ekleste oppfinnelsen som finnes, bare konsistensen er nok til at det går kaldt nedover ryggen på meg. Og lukta - når man åpner fiskebolleboksen så lukter det jo måneders gammel morro og sånt skal da ikke spises......... Nei fysj....... ekkelt........

I går fikk jeg mamma's hjemmelagde kjøttkaker med kålstuing og poteter - NAMMMMMMMM

I dag blir det knekkebrød med ost kanskje, om jeg ikke skal være helt vill og gal og rett og slett lage meg en biffsalat.

Skrevet

Minipizza med pitabrød, tomatsaus, løk, mais, peppes kjøttboller og strøost. Ble driitgodt om jeg må si det selv. Også lager det seg nesten på egenhånd :D

Skrevet

Laaaaangstekt på lav varme (i Tupperwaregryte med lokk) øko/velferdskylling, med tilhørende saus av kraften (redusert), fløte, rosmarin, pepper, paprika, smør og lime, og stapp/purè av potet, yams, gulrot, smør og en dæsj fløte.

Himmelsk om jeg må få si det selv :drool:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...