Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Men tenk deg hvor innmari lenge jeg kommer til å ha mat da om jeg skal tilsette masse grønnsaker i tillegg. Jeg kommer til å bli alvorlig lei av suppe til slutt. :lol: (Ja, det går an å fryse, men jeg har ikke så voldsomt med fryseplass.)

Neida, et sånt spann er jo bare 2 liter, så om du har middag i tre dager på rad, så tror jeg du har fått spist opp ganske mye - og så kan du fryse resten :D. Eller invitere en venn på middag :D.

  • Like 1
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Grønnsakssuppe ble en klar vinner her i huset, så det skal lages oftere :) Men melbollene mine ble litt harde og rare, så jeg må nok prøve meg litt fram med oppskrift der.

Skrevet
Grønnsakssuppe ble en klar vinner her i huset, så det skal lages oftere :) Men melbollene mine ble litt harde og rare, så jeg må nok prøve meg litt fram med oppskrift der.

:lol: Deigen min er ganske seig, nesten sånn sirupkonsistens (mht hvordan den renner), så kanskje litt mindre mel kan hjelpe? Tror mine boller koker sånn ca 10-15 min :).

Skrevet

brødskiver med fiskepudding og reker var dagens middag, men spiste pasta med kylling i fløtesaus på skolen til varmlunsj i dag- yummi.

Skrevet

Burde vel egentlig spise rester fra i går... Da lagde vi linsesuppe med gulrot, søtpotet, tomat og (alt for mye) kål. Men jeg har egentlig spist meg ganske lei på kål i det siste, så det er mulig det bare blir kikerter med pesto i stedet.

Jeg håper noen andre eter opp resten av suppa, så slipper jeg. :P

Skrevet

Uten meg!!???!!

Men jeg skal ha hjemmelaget glutenfri pai med mozarella, vårløk og shitakesopp. :ahappy:

du får komme bort :P Marvin blir foret her idag :P men vi tar taco igjen til helga når du kommer kjære :wub:

Skrevet

vi gikk på en smell.. når vi var supersultne begge to var middagen fortsatt ikke så ferdig som jeg liker den. grønnsakene skal være grøtete og kjøttet ramlet helt fra hverandre for at sånt skal være godt.

Så da stakk vi bort på Davids og kjøpte en chicken tandoori pizza i stedet *kremt*

Bare 160 kr og den holder i 2 dager her , så det er ikke sååå dyrt.. Det andre fryses ned.

Skrevet

Wok av kylling, brokkoli, gulerot, rødløk, babymais, vannkastanjer, ris, sursøt chilisaus + soysauce.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...