Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Men tenk deg hvor innmari lenge jeg kommer til å ha mat da om jeg skal tilsette masse grønnsaker i tillegg. Jeg kommer til å bli alvorlig lei av suppe til slutt. :lol: (Ja, det går an å fryse, men jeg har ikke så voldsomt med fryseplass.)

Neida, et sånt spann er jo bare 2 liter, så om du har middag i tre dager på rad, så tror jeg du har fått spist opp ganske mye - og så kan du fryse resten :D. Eller invitere en venn på middag :D.

  • Like 1
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Grønnsakssuppe ble en klar vinner her i huset, så det skal lages oftere :) Men melbollene mine ble litt harde og rare, så jeg må nok prøve meg litt fram med oppskrift der.

Skrevet
Grønnsakssuppe ble en klar vinner her i huset, så det skal lages oftere :) Men melbollene mine ble litt harde og rare, så jeg må nok prøve meg litt fram med oppskrift der.

:lol: Deigen min er ganske seig, nesten sånn sirupkonsistens (mht hvordan den renner), så kanskje litt mindre mel kan hjelpe? Tror mine boller koker sånn ca 10-15 min :).

Skrevet

brødskiver med fiskepudding og reker var dagens middag, men spiste pasta med kylling i fløtesaus på skolen til varmlunsj i dag- yummi.

Skrevet

Burde vel egentlig spise rester fra i går... Da lagde vi linsesuppe med gulrot, søtpotet, tomat og (alt for mye) kål. Men jeg har egentlig spist meg ganske lei på kål i det siste, så det er mulig det bare blir kikerter med pesto i stedet.

Jeg håper noen andre eter opp resten av suppa, så slipper jeg. :P

Skrevet

Uten meg!!???!!

Men jeg skal ha hjemmelaget glutenfri pai med mozarella, vårløk og shitakesopp. :ahappy:

du får komme bort :P Marvin blir foret her idag :P men vi tar taco igjen til helga når du kommer kjære :wub:

Skrevet

vi gikk på en smell.. når vi var supersultne begge to var middagen fortsatt ikke så ferdig som jeg liker den. grønnsakene skal være grøtete og kjøttet ramlet helt fra hverandre for at sånt skal være godt.

Så da stakk vi bort på Davids og kjøpte en chicken tandoori pizza i stedet *kremt*

Bare 160 kr og den holder i 2 dager her , så det er ikke sååå dyrt.. Det andre fryses ned.

Skrevet

Wok av kylling, brokkoli, gulerot, rødløk, babymais, vannkastanjer, ris, sursøt chilisaus + soysauce.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...