Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Ikveld blir det lefser med snøfrisk på, most avacado over og røkt laks rullet og kuttet i biter ala dette!sn%C3%B8frisk+og+laks.png

DET skal jeg ha til middag i dag kjenner jeg! :drool:

Bare bytte ut snøfrisken med noe annet, for den liker jeg ikke.

Er en bli-sulten-tråd dette her..

Skrevet

Ikveld blir det lefser med snøfrisk på, most avacado over og røkt laks rullet og kuttet i biter ala dette!

sn%C3%B8frisk+og+laks.png

Å det så utrolig godt ut! Det skal prøves en dag!

Her har det vært altfor mye sushi i det siste,

men idag blir det salat med kyllingfilet, fetaost, agurk, tomat, avokado, og kanskje litt fullkornspasta.

Skrevet

Idag skal jeg kjøpe meg sushi for å lade opp til eksamen, og i morgen blir det tacograteng :D Det fant jeg ut at jeg ikke hadde spist på altfor lenge.

Sushi er kjempegodt! Tacograteng har jeg aldri smakt før, men er veldig gladi taco, så tipper det ville ha falt i smak også :)

Middagen blir nå ... skal på jobb snart, gitt! Cordon bleu og påmmfri til. :lol:

Hva er det egentlig? :P

Skrevet

Sushi er kjempegodt! Tacograteng har jeg aldri smakt før, men er veldig gladi taco, så tipper det ville ha falt i smak også :)

Hva er det egentlig? :P

Jeg har helt dilla på sushi. Tacograteng lærte jeg av en kamerat. Det er creme fraiche blandet med philadelphia i bunnen av en ildfast form, og over der kjøttdeig, bønner eller hva man liker av grønnsaker, toppes med salsa og deretter ost, og gratineres. Serveres enten med nachos, ris, salat, eller alt sammen. Ikke direkte sunt kanskje, men veldig godt! Denne gangen har jeg kjøpt en sånn pose med vegetartacofyll (som blandes med hermetiske tomater), som skal testes oppi sammen med aromasopp og bønner.

Skrevet

Jeg har helt dilla på sushi. Tacograteng lærte jeg av en kamerat. Det er creme fraiche blandet med philadelphia i bunnen av en ildfast form, og over der kjøttdeig, bønner eller hva man liker av grønnsaker, toppes med salsa og deretter ost, og gratineres. Serveres enten med nachos, ris, salat, eller alt sammen. Ikke direkte sunt kanskje, men veldig godt! Denne gangen har jeg kjøpt en sånn pose med vegetartacofyll (som blandes med hermetiske tomater), som skal testes oppi sammen med aromasopp og bønner.

Det hørtes veldig digg ut! Må prøves en gang :D

Fikk lyst på alt jeg nå :getlost: Sushi også *velge seg en rett av gangen*

Skrevet

får helt vann i munnen jeg...

siden vi får besøk i dag så skal vi ha biff med fløtegratinerte poteter, bernie saus og grønnsaker :)

vi har så sjeldent besøk, så når vi først har besøk så lager jeg noe ekstra godt

Skrevet

Oh Sushi er det eneste jeg savner med oslo altså. *sukk*

I går ble middagen taco, det holder somregel til to/tre middager. Idag tror jeg det blir grillet kylling med potetmos og eventuelt løk og tomat og salat.

Skrevet

I dag blir det kyllingfilet med dampede asparges, blomkål og gulerøtter, samt fullkornsris. Bretagne kyllingssaus. Er det forresten noen som har prøvd den juicychicken fra maggi med stekepose? Så genial ut!

Skrevet

I dag blir det kyllingfilet med dampede asparges, blomkål og gulerøtter, samt fullkornsris. Bretagne kyllingssaus. Er det forresten noen som har prøvd den juicychicken fra maggi med stekepose? Så genial ut!

Ja :) Det blir veldig godt er min erfaring- MEN du får det tilsvarende ved å kryddre/marinere kyllingfile i noe godt og ha det i en "vanlig" stekepose også, og litt billigere.

Skrevet

I går tenkte jeg å lage ovnsbakt laks med div grønnsaker og ris. Tok frem alt og skulle begynne å lage da jeg kom på at jeg hadde glemt å kjøpe laks. :lol: I dag skal jeg kjøpe laks og prøve en gang til.

Skrevet

:lol: Herlig Pippin&Symra! :lol:

I dag ble det rester fra gårdsdagens wok, men med en twist. Helte woken i ildfast form, og mens den varmet i ovnen lagde jeg en tomatsaus av grovhakkede tomater, oregano, persille, pepper, salt, tre moste hvitløksfedd og en rødløk. Sammen med litt mager kesam ble det veldig godt!

Skrevet

Hadde tenkt å ha wok eller taco til middag i dag, men har glemt å kjøpe både gulrøtter (til woken) og salat (til taco), så da blir det noe så enkelt og usunt som Nachos isteden.

Steker karbonadedeig, heller over 1/2 glass chunky salsa (HOT), putter nachochips i ildfast form, har karbonadedeigen over (Andre ville nok puttet ost over også, men jeg har melkeallergi, så prøver å la være :aww: )

Setter det i ovnen i 5 minutter. Vips, ferdig.

Tror jeg skal lage hjemmelaget guacamole til. Elsker guacamole :drool: (selv om jeg ikke burde spise avokadoer heller)

Skrevet

Jeg er på flyttefot og har prosjekt tømme fryseren. Så nå har jeg en pakke kjøttdeig til tining. Jeg har litt ost i kjøleskapet. Så jeg tror jeg skal tutle ned på butikken etter hvert og kjøpe en liter melk og en pakke toro lasagne. Da har jeg middag som bare skal varmes i morgen også, og på torsdag bruker jeg trolig resten av melka til grøt, så blir jeg også kvitt den siste smørklatten i kjøleskapet. Og på fredag flytter jeg :blink:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...