Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg elsker hvordan du bruker dobbeltfunskjonelle ting- som at et Cargo bur fiiint kan fungere som stuebord også. Love it! :ahappy:

:lol: Yep, det buret er helt ypperlig printer/lampebord. :D

  • Svar 232
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har også flyttet, og derfor fått ny stue! Vi stortrives...

Stua hjemme, julepynta: "Stua"/ andre halvdelen av hytta (den første halvdelen er senger, og oppbevaring- og er mindre enn denne.) Bygd 1709, jeg har akkurat røska ut og brent og hivd alt ræl

Mitt evighetsprosjekt... Huset er fra slutten av 1700-tallet eller begynnelsen av 1800-tallet. Jeg har strippet bort alt som er nytt bortsett fra badet. Fornøyd med tømmerveggen, men mangler lister ru

Posted Images

Skrevet

Da det ikke er så lenge siden vi flyttet inn, har stuen endret seg mye. Kommer hele tiden nye ting på plass. Slik så det ut hos oss mellom januar og mars.

DSC_0023-2.jpg

CIMG3099.jpg

DSC_0021-1.jpg

DSC_0024-1.jpg

CIMG3101.jpg

Skrevet

Da det ikke er så lenge siden vi flyttet inn, har stuen endret seg mye. Kommer hele tiden nye ting på plass. Slik så det ut hos oss mellom januar og mars.

DSC_0023-2.jpg

CIMG3099.jpg

DSC_0021-1.jpg

DSC_0024-1.jpg

CIMG3101.jpg

Så koselig dere har det! :D

  • 3 months later...
Skrevet

Vi har flyttet siden sist :) Og fått ny stue selvsagt. Dere får ignorere baby og hundeleker, det kryr det av her :P

Mannen ville ha en 60", men fikk bare 50"... Angrer i ettertid, så til høsten bytter vi den ut med en 60" :) Veldig fornøyd med wallstickeren, ser mindre ut på bildet enn den egentlig er, står " Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain"

Dvd hyllen skal vekk etterhvert, og erstattes av noe... Noe som jeg enda ikke vet hva er, siden jeg enda ikke har funnet det :P Vi har åpen kjøkkenløsning, fra den "veggen" også er det inn mot kjøkkenet, så litt lenger "bort" har vi spisestuen, som jeg ikke synes er noe fin så den får dere ikke bilde av :lol:

IMG_0260.jpg

Selve stuedelen, fra andre siden. Jeg tror nok at det kommer mer på veggen der, når jeg bare finner ut HVA. Om noen har ideer, så spytt ut :P

IMG_0252.jpg

Jeg simpelthent elsker den nye lysekronen min :)

IMG_0254.jpg

... Og vi har den i bordversjon også. Skal få en til, så vi har en på hver av vinduene! Og er jeg en skikkelig Orkidee fan, fine blomstene det.

IMG_0256.jpg

Close up av sofaen vår, som jeg også elsker. Perfekt når man har hund og barn! Bare å støvsuge og tørke av! Var litt stiv pris, men virkelig verdt dt da den ikke er klam og superbehagelig å sitte på.

IMG_0257.jpg

Jeg er veldig glad i dette speilet, som er nok større i virkeligheten.

IMG_0264.jpg

Under dette speilet tenkte jeg å ha denne skjenken, men siden jeg har netopp kjøpt valp må jeg vente bittelitt før jeg kan kjøpe en skjenk.

WEB_30716_1.EPS.jpg

Siden sort dominerer endel i stuen vår, så ønsker jeg en lys ny spisestue. Vi blir ofte litt mer enn fire som spiser her hjemme (selv om vi bare er enda tre to bente!) så derfor må det være 6 stoler, og da har dette blitt utvalgt som spisestuen vår :)

7243700_KonvallSpisestue.jpg

Også den viktigste pynten da ;) Bestevennene!

IMG_0262.jpg

Skrevet

Herlig lill! Sånn stue kunne jeg og tenkt meg, enkel og stilren.

Nettopp flytta om stue her så nå er det bare pappesker og sofaer som ikke er plassert der de skal og generelt rot, så bilder får komme nå vegger er malt og gardiner og bilder hengt opp og sofaer plassert der de skal.

Skrevet

Jeg får ta noen bilder her etterhvert, blitt rimelig stilig, spesielt med ledlys på alkoholhyllene og rundt tv'en. Og skikkelig kul lysekrone!

Syntes faktisk det er ganske stilig her :)

Skrevet

Og siden jeg kom med forslaget må jeg jo bidra!

stuenTINKA.jpg

Åå, den var pen! Den som Tinka sitter på! Sånn vil jeg haa :rolleyes2:

Skrevet

Åå, den var pen! Den som Tinka sitter på! Sånn vil jeg haa :rolleyes2:

Eh, holder det ikke med hun som sitter oppå, nå skal du jammen meg ha det hun sitter på, også... :icon_confused:

Skrevet

Eh, holder det ikke med hun som sitter oppå, nå skal du jammen meg ha det hun sitter på, også... :icon_confused:

Ok, så er den ikke så ille den heller :aww:

Skrevet

Kjøpte en veldig lik som den der på Åhlens på lørdag :) veeeldig fin :ahappy:

Å, den som finnes i sort eller mange farger? Jeg elsker den!

Usj, kjenner at jeg trenger å ha bursdag snart, er jo så mange livsnødvendige ting her i verden :innocent:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Åå, den var pen! Den som Tinka sitter på! Sånn vil jeg haa :rolleyes2:

Synes både IA og Tinka fortjener en slik jeg :innocent:

Å jeg som akkurat var i boden igår og lurte på hva i alle dager jeg skal gjøre med den. Den er råkul, også er det rom inni den (ikke store greia akkurat men men). Meeen jeg har ikke noe sted å ha den nå etter at jeg flytta, så den sitter og sturer i boden.

Kanskje Tinka vil ha den med seg! :ahappy: Så dog at det ene benet er litt løst, men sikkert bare en skrue som må strammes (bare litt vanskelig å se i mørket).

Uff jeg får ta en dag og shine skikkelig her og ta bilde, men nå er ikke kameraet her heller så det blir vanskelig.

EDIT: Det er virkelig råkult hos deg Monica!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...