Gå til innhold
Hundesonen.no

Vis meg bilder av foreldrene til hunden(e) din(e).


Recommended Posts

Skrevet

Min hund: Elleville Maia "Maja"

maise14mnd.jpg

Mor: Zaracina "Kini"

mai242.jpg

har dessverre ikke noe bedre bilde av Kini, men her er hun iallefall sammen med Maisen.

Far: Int N DK S Uch LuxCh SloCh NLCh BlgCh DCh VDHCh

Ambiorix Winner-06 BDSG-06 Geiteryggen's Barney "Barney"

Barneypolen20site.jpg

bildet av Barney er lånt av www.alder-court.be

  • Svar 133
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er mine to med foreldre. N UCH Hightower's A Dream Comes True. Denali som hun heter til daglig. Hennes far er CH B-Chum Sazu of Doghouse-Farm (lånt fra Arctig Angel sin hjemmeside) D

Har kun bilde av pappa Gizmo, da alle bilder før dette er blitt bort. Gizmo er en av de hærligste hundene jeg noen gang har møtt

Jeg stemmer for flere innlegg i denne tråden! Hvorfor? Jo fordi når jeg går nedover listen på adresselinjen på nettleseren så er dette den raskeste veien til hundesonen, og linken her har tydeligvis f

Posted Images

Skrevet

Ikke så mange, men noen få som trener/har trent. De er jo litt for små for mange. I Sverige så var det for noen år siden en liten tispe som faktisk hadde opprykket til Högre skydds.

Og nei, han er ikke korthåret(finnes ikke noe sånt), han er bare klippet :hmm:

Jeg synes han hadde ett rå kult navn fantastisk! :lol:

Skrevet

Først ut, familien frosk:

family.jpg

På toppen er våre Sleepy Hollow's Darla(Padda) & SH's Drusilla(Flisa)

Under deres foreldre CH Babybull's Raia(vår Cash, gul marsipangris) & CH Chateau d'Albin Elof

Så de ordentlige hundene:

30juli139.jpg

CH Nordic Choice Steel Vivian (Buffy) & hennes datter CH Sleepy Hollow (Nemi), begge våre

osterbybruk12-135044.jpg

CH Doodlebug Tipit Z Hanky & hans datter Nemi

  • 2 weeks later...
Guest Michellus
Skrevet

Pappa: Typhoeus At av Nangijala

orion.jpg

Mamma: Woodshine's Libera

Lurva.jpeg

Angus er forøvrig en svart klump som lager lyd atm :P

Skrevet

Her er far,

Microgården's Super Trouper "Simon"

simon-16mnd-s-1.jpg

Her er mor,

Mellsjøhøgda's Gotta Blue "Rikke"

rikke-050808-s-1.jpg

(bilder lånt fra Mellsjøhøgda sin hjemmeside)

Her er resultatet,

Mellsjøhøgda's Xotic Illusion "Junah"

6 mnd gammel :)

IMG_6624.jpg

Skrevet

FAR

CH CHELINES Do It AGAIN: - CH of Spain & multi BIS

Best Schnauzer of Spain all colours and varieties (Ranking RSCE & DOG´S SHOW´08)

37359_1338055494545_1325858507_30818071_7261565_n.jpg

MOR

Multi CH GWENDAL de barblan

CH Portugal´07

CH Gibraltar´07

CH Internacional´08

CH Murcia´08

CH Andalucía´08

CH España´09

15844_1161565762412_1325858507_30427727_4727137_n.jpg

TITA

Gwendal`s Chiquita For Norway

183090_10150153209606399_622431398_8663465_6871315_n.jpg

Skrevet

Foreldrene til både Marvin og Linux:

D_kelly1811.jpg

D_kelly_huv_6507.jpg

"Diko" Iriot VD Cluster

Diko_helkr_2721.jpg

Diko_huv_4780.jpg

Og avkommet ble bla Cirtap's Prins L-D "Marvin" Van Berk (Ikke det beste oppstillingsbildet)

Champion.jpg

IMG_0181.jpg

Marvin ligner helt klart mest på pappaen sin :P

Skrevet

Ullrik sin mamma: Ava Atlantika av Ostretunet

n1471780325_30320401_2764997.jpg

Ullrik sin pappa: Bada-Bing-Bada-Boom av Ostretunet

2009-des-12-124.jpg

Ullrik selv: Jor-El's Amazing Azzo

190125_10150099839770770_544605769_6908967_3642362_n.jpg

  • 9 months later...
Skrevet

Jeg stemmer for flere innlegg i denne tråden! Hvorfor? Jo fordi når jeg går nedover listen på adresselinjen på nettleseren så er dette den raskeste veien til hundesonen, og linken her har tydeligvis festet seg. Så da synes jeg det må komme noe nytt her :P (hvis noen forstod "problemet" mitt nå.

  • Like 1
Skrevet

Da kan jeg legge ut foreldrene til mine hunder jeg :P :

Elwira selv, Amorandi's Estrella Bonita:

612012287.jpg

Elwiras mor. Amorandi's Bonita Primrose:

nybaktmammaBonitah20.jpg

(Fra hjemmesiden til Kennel Amorandi)

Elwiras far. NUCH Clio

noch_clio1.jpg

(Fra hjemmesiden til Kennel Amorandi)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...