Gå til innhold
Hundesonen.no

Treningsbilder


Lissi123

Recommended Posts

Skrevet

Gøy! Lenge siden vi har kjørt med saccovognen nå, savner det!

Gøy :thumbs: Litt skummelt og eller? Man sitter vel litt låst fast, ikke så lett å hoppe av?

Det er ikke så skummelt. Man han jo brems, selv om den funker dårlig om du har sterke hunder eller glatt vei. Anbafaler å prøve! :thumbs:

Skrevet

Gøy :thumbs: Litt skummelt og eller? Man sitter vel litt låst fast, ikke så lett å hoppe av?

Nei jeg synes det ikke er skummelt. Er kjempe moro :)

Nei jeg sitter ikke fast så er veldig lett å hoppe av om man må, og det er bremser på. Så en kan bremse ned bakker osv. :thumbs:

Skrevet

Jeg skal ihvertfall ende opp med en saccovogn en dag! Ser kjempegøy ut og så bra trening for hundene da! :thumbs:

Kommer sikkert til å være litt redd den første gangen :thumbs: Hvordan er styringa på en saccovogn? Kan hundene lett dra deg til side hvis de plutselig skulle finne på å krysse veien f.eks?

Skrevet

Det jeg tenkte på og, om det er lett å velte med den :S Men ser definitivt gøy ut, får jeg to hunder en dag kommer jeg til å vurdere en slik en (kickbiken holder lenge til bare en).

Skrevet

Jeg skal ihvertfall ende opp med en saccovogn en dag! Ser kjempegøy ut og så bra trening for hundene da! :)

Kommer sikkert til å være litt redd den første gangen :thumbs: Hvordan er styringa på en saccovogn? Kan hundene lett dra deg til side hvis de plutselig skulle finne på å krysse veien f.eks?

Det er veldig lett å styre saccovogna faktisk :thumbs:

Du har et styre i hånden, og den styrer da begge dragene. Så når du tar "styret" som jeg kaller det til siden så følger dragene med. Om de vil til høyre og de skal til venstre feks er det veldig lett å overstyre hundene. Du holder da styret til den siden du vil ha hundene, også blir de tvunget til å gå til den siden du vil.

Jeg skal vise det på en film, må bare få noen til å filme meg i saccovognen :thumbs: hehe

Jeg har ikke overstyrt de ofte får å si det slik, de lærer fort da :thumbs:

Skrevet

Det jeg tenkte på og, om det er lett å velte med den :S Men ser definitivt gøy ut, får jeg to hunder en dag kommer jeg til å vurdere en slik en (kickbiken holder lenge til bare en).

Det skal mye til før den velter, er stor fjøringer på den, så den er stabil og god på veien :thumbs:

Jeg har ikke merket en gang at den er i ferd med å velte, og jeg har også kjørt uteom veien, og det har gått helt fint :thumbs:

Skrevet

Her er Hera som trekker. Som dere hører så er bremsene på nesten hele veien :thumbs: hehe Hun elsket å trekke og hun var vanskelig å holde i et noenlunde kontrollert tempo. Men tiltross for dette, ser dere at den er ganske grei å kjøre.

Skrevet

Ser kjempemorro ut!

Her gjelder det vel å ha en egnet plass å kjøre langt på. Ser for meg det kan bli litt vanskelig hvis man ikke har tilgang til veier uten mye trafikk.

Skrevet

Jeg kjører ikke på veien da , men det er jo på grunn av at det er 90 grense forbi her :thumbs:

Jeg har en vei jeg kjører på , er litt trafikk der også, men ikke på samme måte.

Her er det milevis med grusvei, så jeg er heldig på den måten er lett å kjøre en del her uten noe særlig med trafikk .

Skrevet

Oi, sånn har jeg lyst til å prøve. Så veldig morsomt ut :thumbs:

montro om corgi spann hadde fungert, jeg mener, om du har mange nok.... hahaha :thumbs:

Skrevet

haha ja må nok en del corgier til får å trekke saccovogna :thumbs:

Det er veldig moro ja, sitter å koser meg i vogna hver gang jeg er ute med hundene.

Det går fort unna, og det passer meg bra siden jeg er glad i å kjøre fort :thumbs:

Skrevet

Hei.

Fine bilder.

Litt OT, men hvor stor bør hunden være om den skal trekke sacco vogn ? Tenker ikke på alder, men hunde str.

Har to Breton ( 50cm høyde og 16kg ). Har kjøpt Pawtrekker

Men Sacco vogn ser jo veldig morsomt ut. Men vil de klare å trekke den ?

Skrevet

Min oppdretter bruker saccovogn på sine hunder. Portisen er jo større enn breton, da. Men en portis hannhund på rundt 25 kilo klarer fint å trekke en saccovogn alene, så sant den som sitter i ikke er spesielt tung. To stykk portis klarer fint litt vekt.

Så jeg vet ikke med breton, om de er i minste laget? Sålenge to stykker drar samtidig bør det jo ikke være så altfor gæli, eller?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...