Gå til innhold
Hundesonen.no

Årets julekort


Whoopsis

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det endelig desember, og jeg vil se sonenfolkets julekort!

Jeg holder på å lage, men trenger litt påfyll av julestemning og inspirasjon :lol:

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Vi er skrekkelig kjedelige, og skriver et "julebrev/årsrapport", og setter sammen noen bilder fra året som har gått. Og heller pynter dem med litt jule-clipart, hvis det er plass. :lol:

Skrevet

Har ikke blitt sendt ut enda, så sonen blir de første som får :)

xmasstocking2010.jpg

Ha ha så utrolig kult kort :whistle::wave::)

Har ikke fått lagd noe kort ennå, men får sette igang snart, ta med kamera på tur imorgen :blink:

Skrevet

Har ikke blitt sendt ut enda, så sonen blir de første som får :thumbs:

xmasstocking2010.jpg

Det julekortet er helt fantastisk! Og så koser jeg meg med tanken på at det i strømpen faktisk skal hit!! Med desperat blikk og alt :thumbs: (Og så skulle man gjerne hatt film av den fotoseansen der altså.. er et litt "on the run" preg over julekortet her!)

Skrevet

Dette blir vårt julekort i år :thumbs:

Jeg laget et utkast i PS, og IW (her inne) har tegnet dette kortet med utganspunkt i utkastet:

test4.jpg

God Jul! :thumbs:

Skrevet
test4.jpg

God Jul! :thumbs:

Stilig :thumbs:. Da jeg så et teningsutkast som IW hadde lag ut på tegnetråden så jeg med en gang at det var Sinder - selv om vi ikke engang så ansiktet :).

Skrevet

163829_10150106465396303_530141302_8025873_7461458_n.jpg

Her er vårt bidrag fra i år. Mange har blitt tagget på facebook, men litt problemer med nettet gjorde at ikke alle som skulle kom med. Så, god jul alle soniser :icon_confused: Håper 2011 blir et bra år! :aww:

Skrevet

Skikkelig fint!

Spesielt bilde av Ikke var jo helt nydelig! :icon_confused:

Holder på selv, men å ta julebilder av basenji som absolutt ikke finnes interessert i annet enn julekuler omdagen er ikke så lett som det ser ut til :aww:

Skrevet

bilde.jpg

Vårt julekort :icon_confused: Ett lignende ligger på facebook med mange tagget, men samme problemet som "alle andre", det er begrenset hvor mange man kan tagge pr bilde :aww:

God jul og godt nytt år til dere alle :aww:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...