Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du hjemmeside?


Superbikkja

Recommended Posts

Skrevet

Har lyst til å lage helt ny hjemmeside. Den jeg har nå er veldig hjemmesnekret med klipp og lim, egentlig litt lyst på ferdig template som jeg kan justere på selv.

Eller, hvordan har du laget din hjemmeside? Program osv? :aww:

Skrevet

Wordpress drevet hjemmeside bruker jeg. Begynte med frontpage og freewebs men etter jeg oppdaget wordpress(i fullversjon) så har jeg aldri sett meg tilbake.. Nå bygger jeg egne temaer og layouts selv, men før brukte jeg bare ferdiglagde themes som jeg forandret litt på så de ble litt personlig.

Skrevet

Jeg bruker både frontpage og Wordpress.

Er godt fornøyd med begge deler.

Dekker hvert sitt behov.

Skrevet

Hvordan får man denne "fullversjonen" i WordPress? Finner bare CSS-editoren, jeg, og det vet jeg fra tidligere at jeg bare kan glemme... Finnes det noe på WordPress som er litt sånn drag-and-drop-aktig altså? *håpe håpe*

Skrevet

Drev å kodet selv før, gikk lei

Nå bruker vi Joomla, mindre tid på koding å plages med med IE/FF/Opera/Safari/Crome...

Joomla er mere en hjemmeside...

Wordpress er mere en blogg...

(Vi bruker da Joomla til hjemmesiden og Wordpress til bloggen)

Skrevet

fordi de er bygget slik...

wordpress har alltid vært en bloggtjeneste med mulighet for "faste sider"...

Det har aldri vært ment som en komplett hjemmeside..

En Blogg er en blogg, er det en blogg man vil ha så er wordpress ol supert..

Vil man ha en hjemmeside er ikke wordpress egnet til jobben...

Der bruker vi joomla, som er et komplett verktøy for jobben (om noe omfattende)

Skrevet

fordi de er bygget slik...

wordpress har alltid vært en bloggtjeneste med mulighet for "faste sider"...

Det har aldri vært ment som en komplett hjemmeside..

En Blogg er en blogg, er det en blogg man vil ha så er wordpress ol supert..

Vil man ha en hjemmeside er ikke wordpress egnet til jobben...

Der bruker vi joomla, som er et komplett verktøy for jobben (om noe omfattende)

Så alle disse sidene burde bare konvertere til jomla...? Fordi at?

Wordpress fungerer supert til hjemmesider, man kan få til alt i wordpress som man gjør med alt annet. Php, html, CSS + muligheten til plugins gjør det til en perfekt hjemmeside-løsning, eller CMS.

Skrevet

Jeg koder det meste selv i ett program som ligner på notepad. Galleri, gjestebok og blogg har jeg lagt til fra andre eksterne sider og inkludert dem i kodingen :)

Skrevet

Jeg har gått over til å bruke joomla etter jeg gikk lei av å kode sidene selv, var innom wordpress men det mangler masse funksjonalitet for akkurat som Tore sier er det en blogg, det er ikke et komplett hjemmesideverktøy. Du har mye mer funksjonalitet i joomla enn wordpress. F.ex drupal er også et godt alternativ til joomla (det kan være litt komplisert første gangene men gud og lett etterhvert...).

Frontpage skal jeg la være å ytre min mening om :)

Skrevet

Jaok, men ingen som kan fortelle meg HVA wordpress mangler for å fungere som ent komplett hjemmeside-"program" ? Jeg ser det nemlig ikke, men så føler jeg også at jeg har blitt mer eller mindre wordpress-ekspert iløped av det siste året.. Er liksom ingenting som IKKE lar seg gjøre, føler jeg. :) For meg har Wordpress ALL funksjonalitet man noen gang kan trenge for å drive en vanlig hjemmeside og mer til. Kommer ikke på noen feiler eller mangler what so ever, bare fordeler. :)

Skrevet

Du får bare prøve joomla da...

Bare fordi jeg kjører Suzuki så er ikke Suzuki bedre en Dodge-Ram... (sett at begge kostet det samme i tillegg)

Det bare er sånn, wordpress er ikke laget som en hjemmesideløsning, det er en bloggløsning...

Joomla er ikke laget som en bloggløsning heller, derfor bruker jeg både joomla og wordpress, de er best til det de er laget for begge to...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...