Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av Frost (Hvit boxer)


Cattn

Recommended Posts

Skrevet

Har passet min "niese" Frost i dag. Så måtte ta en liten tur ut med hun å ta noen bilder :heart:

Ble dessverre ikke noe særlig med leke eller løpe bilder da jeg ikke har langlinen hennes her, og hun ikke er heelt stabil på innkalling :lol::getlost:

Men bilder ble det :)

DSC_0069.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0067.jpg

DSC_0060.jpg

DSC_0056.jpg

DSC_0053.jpg

DSC_0050.jpg

DSC_0028.jpg

DSC_0026.jpg

EDIT: Jeg vet denne løsningen med båndet ikke er "lov".. Men da de glemte å sende med halsbånd og hun måtte ut for å tisse så hadde jeg ikke så veldig mye valg.. Skal ikke gjanta seg :P hehe

Skrevet

Å så nyyydelig! :heart: Boxer med dalmispatch jo :lol: Kjempefine bilder!

Hihi ja.. :getlost: Hun har masse flekker i huden under pelsen også, grådig vittig å se på når du ser hun close eller sånn.. :) Noen av de "flekkene" har det begynt å vokse bitte litt brune hår på også.. :P

EDIT: Tusen takk forresten :P

Guest Lilli22
Skrevet

*Savn* :heart:

Frost er nydelig. Og den flekken minner så utrolig om boxeren jeg hadde.

De er noen nydelige klovner! :getlost:

Skrevet

Så söt hon är :P

Så nydelig :heart: Utrolig herlig uttrykk!

Takk :getlost:

*Savn* :P

Frost er nydelig. Og den flekken minner så utrolig om boxeren jeg hadde.

De er noen nydelige klovner! :lol:

Ja hun er så.. Balder var nydelig han og :P

kjempekule tegninger da! :P Veldig pen ja! :P

:)

Srsly! Det ser ut som om det er kutta av kvarte hodet og øret til en rød boxer og satt inn på en hvit. Dritkult! :P

Haha :P Du sier noe der...

Hun var vakker. Hvor kommer hun fra? Flotte tegninger :-)

Hun kommer fra Kennel Jabibox.. :P Tusen takk :P

Skrevet

Hihi ja.. :( Hun har masse flekker i huden under pelsen også, grådig vittig å se på når du ser hun close eller sånn.. :P Noen av de "flekkene" har det begynt å vokse bitte litt brune hår på også.. :P

EDIT: Tusen takk forresten :P

Kuuult :P Kanskje hun holder på med hamskifte til dalmatiner, Casper er og registrert som boxer, slikt som skjer.

(*flir* så teit)

Skrevet

Så herlig hu var :hmm:

Godt å se at det er flere med navn Frost som er tisper. Alle trur nemlig Frost'en min er en hannhund pga navnet :aww:

Skrevet

*Mistret quotene*

Tusen takk! Ja hun er nydelig =)

Har ikke akkuratt ansiktet til en dalmis men :aww: Plutselig.. hehe :lol:

Ja det er ganske mange som sier Frosti i stede... Og eg og min bror bare NEI HUN HETER FROST!! Ikke i på slutten.. Min mor feks klarer jo heller aldri å si hun, sier alltid han... Men hun e litt sånn med alt :hmm:

Syns frost er et sånn navn som både han og hun kan ha.. Selvom jeg nå er vandt til at det er et tispe navn.. :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

Er så trist å tenke på at jeg trolig aldri kommer til å få se Frost igjen! :) Hun er dessverre gitt vekk..

Forhåpentligvis får hun ett helt fantastisk liv der hun er kommet nå. Er hos noen som har hatt mange boxere før og slikt.. Så tror nok hun får det kjempe fint der! Uansett så kommer alltid til å være "godjenten" min.. :lol: Og vil aldri bli glemt! :) :)

DSC_0069.jpg

Skrevet

Kan jeg få spørre om hvorfor hun er gitt vekk? :lol: Trenger ikke svare hvis du ikke vil da...

Trist at du ikke får se henne igjen da... :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...