Gå til innhold
Hundesonen.no

Brukshunden's Keen Kiter "Kite"


Recommended Posts

  • Svar 215
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk! Har kjøpt en ny (billig)linse jeg prøver å bli venn med. Ikke helt i mål ennå, men det er i minste bedre enn det søplet jeg har igjen etter å ha knust favorittobjektivene mine! Takk!

Ny film! Filmet en snutt nå ikveld som jeg legger ut. Vi trener litt bevegelsesmønster på avstandskommandering (evighetsprosjektet) og noen triks på slutten. Jeg er veldig fornøyd med intensite

Takk for komplimenter. Han minner veldig om en show-border om dagen. Han er i det minste vakker og veldig behagelig å ha med å gjøre! Slow-motion tendensene hans har også en stor fordel for endeli

Posted Images

Skrevet

Gratulerer, leste hele tråden jeg :D Flinke dere er og for en herlig hund han virker som :wub:

Oi, det er godt gjort., Så koselig :)

Han har så gode øyne :wub: Skikkelig fin er han!

Ja, han har snille øyne (så lenge det ikke er en stor pelshund i nærheten... de er han ganske usikker på... det må vi jobbe med!)

Gratulerer så masse :D Dere er så flinke! Kiter er den peneste border collien jeg har sett :wub:

Å, så koselig! Takk, takk!

Det er så utrolig kult å lese om resultatene på gjetinga, jeg blir så stolt av dere! :heart:

Hihi! Takk! Jeg blir stolt av at du blir stolt :lol:

Nå har jeg lagt ut film og poengsum fra gjeterhundprøvene i bloggen:

http://teiens.com/fylkesmester-i-gjeting/

  • Utgang: 20/20
  • Løsing: 9/10
  • Inndriv: 18/25 - Her ville han absolutt ikke høre og han ville i hvertfall ikke holde seg på venstre flanke! Men jeg klarte akkurat å vinkle alle sauene inn gjennom porten. Da var jeg fornøyd! Men han tok ikke kommandoene her og det ble alt for mye store bevegelse.
  • Kryssdriv: 14/25 - helt greit, men vi må trene mye mer på å holde linja stabilt. Mistet siste port der sauene trakk veldig fordi Kiter ikke ville ta venstreflanken før det var for seint.
  • Kve: 15/15 :D

Klasse 1 gikk jo bedre enn klasse 2, men den har jeg ikke film av.

Skrevet

WHAT?! Er du en Moss hundeklubb-sonis?

:lol: Ja er medlem iallefall, men trener egentlig ikke med dem da, men ble med på kurs siden du skulle holde det ;)

Jeg er den med valpen FixIt :)

  • Like 1
Skrevet

Nei, tror ikke de har det. Han har forøvrig fått kennelnavnet deres, uten at han egentlig er fra deres oppdrett. Her er stamtavlen hans med litt info:

http://teiens.com/my-dogs/keen-kiter/stamtavle/

Aha, det forklarer jo en del ivrig og unyttig googling. Takk! Hadde alle BC'er vært som Kiter hadde jeg ikke vært i tvil om hva slags hund jeg skulle hatt neste gang. :wub: (Har forresten sett på gjeter-videoene. Får helt gåsehud).

  • 2 months later...
Skrevet

Igår starte vi i klasse 3 i gjeting (høyeste klasse!). Det var SÅ moro! Veldig utfordrende bane med "sprint-sau" der vi måtte holde tunga rett i munnen. Vi bommet på en av fire porter, fikk en liten tur i feil retning og fikk ikke til kve eller singling, så det ble ikke mye poeng, men Kiter var egentlig råflink og jeg var ikke så aller værst selv :D Fikk masse skryt og reiste hjem helt sinnsykt motivert og fornøyd!

Mer om banen osv ligger her i bloggen:

http://teiens.com/blog/

gjeteing_zps99a85f5c.jpg

  • Like 5
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...