Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

'Fangorn' og Balrog var mine to favoritter helt fra starten...

Og jeg må si at jeg fremdeles er litt ekstra svak for han :blink:

Veldig gøy at det går så fint! Kjenner veldig igjen hvordan han er med andre hunder. :D

Men 'bikket 13 kg', betyr det at han veier mer enn det? Og hvordan er fargen, er han fremdeles litt rødlig - eller nesten svart slik som Balrog?

  • Svar 780
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gærningen! Vi har enda langt igjen, men det går sakte fremover. Takk til @MegaMarie for trening og filming

Først; Harly er påmeldt til agility 1 og hopp 2 (debut) på Voss i begynnelsen av april, gleder meg! På tirsdag var Lykke 10 uker, vi skal prøve å få tatt oppstillingsbilde i løpet av helgen. På o

Helsestatus på Lykke: HD: A AD: A Patella: u.a Rygg: u.a :jump:

Posted Images

Skrevet

Jeg må si jeg er utrolig imponert over hvor fort han gir seg når han ser at andre hunder ikke liker han. Blondie var veldig fornøyd når teite valpen ga seg fort :( Også gleder vi oss til innetrening på tirsdag slik at vi kan hilse og kose mer med Harly :) Du kan bare låne han bort om du må gjøre noe annet :blink:

ja han er herlig fornuftig når det kommer til andre hunder. Der han han imponert meg :D

'Fangorn' og Balrog var mine to favoritter helt fra starten...

Og jeg må si at jeg fremdeles er litt ekstra svak for han :D

Veldig gøy at det går så fint! Kjenner veldig igjen hvordan han er med andre hunder. :)

Men 'bikket 13 kg', betyr det at han veier mer enn det? Og hvordan er fargen, er han fremdeles litt rødlig - eller nesten svart slik som Balrog?

Ja han har nok det nå, jeg veide han sist tirsdag og da stoppet vekten på 12,95 :D

Fargen er mørk brun, det så ut som om han og Ikke var ganske jevn i fargen.

Han er muligens litt mørkere enn henne, underullen er rød.

Skrevet

Ok, da er han nok rødligere enn Balrog ja. :blink:

Balrog har kanskje rast forbi i vekt igjen han da, veide 15 blank på lørdag. :D

Skrevet

Oppstillingsbilder av Harly-mann, 5 måneder gammel :wub:

5349262510_0b9acedbf7_b.jpg

5349262508_942c3b0d0c_b.jpg

5349262502_3b095a6689_b.jpg

Jeg tok egentlig mange flere, men det var vanskelig å fokusere når det var så mørkt. Det var vanskelig lys og dårlig med plass, så Harly var flink som stod såpass fint på bildene til tross for forholdene :wub: Håper jeg får redigert film av han i kveld også :wub:

Skrevet

5349262502_3b095a6689_b.jpg

Fiiint! :wub:

Ser vi må jobbe litt mer med bakbeina, overlinjen ble litt dårlig. Men er godt fornøyd med rsultatet så langt etter bare 2 x 3 min trening :wub:

Tusen takk for bilder! :wub:

Skrevet

Fin han har blitt :wub:

Utifra frambena så har han tydeligvis tenkt å vokse seg enda større :wub:

Takk for bildene!

Skrevet

Fin han har blitt :wub:

Utifra frambena så har han tydeligvis tenkt å vokse seg enda større :(

Takk for bildene!

Det liker vi vet du! :wub:

Skal prøve å få målt høyden hans en dag.

Nå er han på vei til å vokse ut av dekken på str 45!

Fiiin :wub:

Glad jeg har en hjemme selv, ellers hadde jeg blitt såå misunnelig :(

:D

Skrevet

Fiiint! :wub:

Ser vi må jobbe litt mer med bakbeina, overlinjen ble litt dårlig. Men er godt fornøyd med rsultatet så langt etter bare 2 x 3 min trening :wub:

Det var jo ganske trangt der også, så det var ikke så lett for han å stå slik han burde :wub:

Redigerer video nå (endelig) etter mye stress med full harddisk og mangel på redigeringsprogram. Håper bare jeg får til å laste den opp også.

Skrevet

Fiine Harly :P Kule hunden som blir bestevenn med alle han møter :P Det var gøy å være offer for tunnell trening på tirsdag :P

Ååå! Var det deg altså :P

Tusen takk for hjelpen igjen, jeg tok ikke sjangsen på å slippe han der inne med 2 andre hunder i banen samtidig! Kjempeflott at du kunne være "offer" :P :P

Skrevet

Omsider så ble filmen ferdig :wub:

Litt dårlig kvalitet da. Det var egentlig super fine bilder om jeg må få si slikt, jeg som var kamera dame :ahappy:

Love is in the air :wub:

Skrevet

Naaaw :wub: Menneske er myye kulere enn den dumme leka :wub:

Haha, så sant så sant! Stygge leke som ligger i veien. Hvorfor stapper du den i trynet mitt da, jeg vil opp i trynet ditt! :wub: Kelpier altså :ahappy:

Skrevet

Haha ler meg ihjel :ahappy::wub:

Så søt han er! Men han ser større ut en Balrog! Lurer på om han er det, eller om det bare ser sånn ut. Kan jeg få legge ut denne på blogg / facebook og skryte av fine bruttern? :wub:

Skrevet

Love is in the air :wub:

Alle skal få! :wub:

Naaaw :hmm: Menneske er myye kulere enn den dumme leka :D

Ja ingenting slår sosialbelønning! Han er ikke vanskelig der :D

Om jeg sier for høyt "braaa" el lignende når vi trener glemmer han alt av gjenstander og mat. :P

Haha ler meg ihjel :):D

Så søt han er! Men han ser større ut en Balrog! Lurer på om han er det, eller om det bare ser sånn ut.

Har prøvd å måle høyden, men det var ikke enkelt, ca 46 kom jeg frem til tilslutt.

Ellers har han ikke lagt på seg noe veldig. Han var 13,5 kg når jeg veide han på mandag som var :P

Får jo overhodet ikke lyst på kelpie av å se det der... :ahappy:

*Hmmm, lurer på om det er trygt å dele hytte med Anette i Hemsedal...*

:wub::D

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...