Gå til innhold
Hundesonen.no

Flat coated retrieveren Pøbel


Recommended Posts

Skrevet

Kanskje på tiden at Pøbelen får en egen tråd her inne også. :icon_clapping:

Pøbel er en sort flat coated retrieverhannhund, som ble født 20.07.2010 hos Klokkeråsen. Etter mye om og men etter at jeg hadde Golden Retriever, følte jeg for en rase som var litt "mer". Og det har jeg jammen fått også. Navnevalget hans var ganske komplisert i starten, men etter at jeg ble bedre kjent med ham, ble det jammen Pøbel. Det kan godt ligge noe i at jeg hele tiden sa "hei, du, din pøbel!" hver gang han gjorde noe han ikke fikk lov til. Og han er fortsatt en liten lurifaks, og har mange pøbelstreker på lur. :frantics:

Jeg er i hvert fall rimelig fornøyd med den lille guttebassen. Han er uredd, lærer superfort, og tar så og si alt på strak labb. Og han er et matvrak til tusen.

"Hallo, verden, jeg heter Pøbel!"

5026988015_9223100a63_z.jpg

Selvom jeg ikke alltid kan fatte hvorfor en kar som meg med dette blikket kan hete noe sånt ...

5027605544_d4c99d3257_z.jpg

Men så skal man utforske, og får en vannsprut i fjeset. :frantics:

5026990339_3acc70c9d5_z.jpg

Bark you later!

5026991701_975043e63f_z.jpg

Da har Kamar kommet! Kamar betyr egentlig "måne" på arabisk. Men det kan skrives på forskjellige måter, men uttalen er det samme. Pappaen hans heter Karma, og mammaen heter Luna (måne). Så da falt jo Kamar ganske godt inn!

Han er en tricolor hannhund, født 10.06.11, og er deleid med Yodel her inne. Han er etter Fi S Ch Fin V -10 Bulldobas Catch The Wind og Bulldobas Be My Valentine. Og vi gleder oss til å bli bedre kjent med ham, og det lover veeeldig bra allerede! smile.gif Kjøreturen hjemover gikk også veldig fint - han sov hele veien.

Han har allerede fått hilst på husier og blandingshunden deres og katten. Han brydde seg ikke det døyt, og de var helt okei. Han sleiket også katten i fjeset ... og fra å synes at Pøbel var veldig stor og "mye", synes han Pøbel er kul, og rapper allerede leker ut av munnen hans. Rare, snille Pøbel godtar mye rart, han.

Jeg har ikke tatt noen bilder av ham selv enda, så jeg stjeler litt av Yodel. Har filmet ett par filmer av godguttene.

Kamar 8 uker.

8kamar.jpg

8kamar2.jpg

  • Svar 619
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, så her kommer noen rykende ferske bilder tatt i dag! Det var litt snø oppå "toppen" vår rett i nærheten, og Pøbel elsker snø. Snø er nemlig det beste han vet, sån

SnøPøbel! Ja, han elsker snøen. Han får ekstremt mye mer energi (og man skulle ikke tro at han kunne få mer ...) av det. Han nærmer seg 7 år i juli, og ei vi møtte trodde jeg mente 7 måneder, for det

Stjeler bilde, jeg! Kamar og Yodeldoodle har jo vært på utstilling i Kongsberg på søndag! BIR, ble han. Kritikk: "M. spenstig og elegant. Bra proposjoner. Godt hode. Velstående ører. Bra hals

Skrevet

Noen rykende ferske bilder av Pøblusen.

Ball er gøy!

5032401081_cd04d886bf_z.jpg

Og om noen lurer på hvorfor han heter Pøbel. :lol:

5032401481_75a4b64829_z.jpg

5032401975_50e62e5cc3_z.jpg

Yey! Dummy!

5032402301_4fa7931206_z.jpg

Kommer til deg me'n, jeg!

5032402659_3a45bed25b_z.jpg

Jeg håper du har snop klart!

5032402889_9a727a72a6_z.jpg

Tar'n på nytt, jeg.

5033023008_443d829e11_z.jpg

Incoming!

5032403403_6a98d02de3_z.jpg

And here it cooomes!

5032403693_ddbcb9155b_z.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Noen nye bilder av Pøbelen. Han fikk smake på kalkunhals i går, så vi har hatt det moro i natt med diaré og oppkast. Litt slapp på formiddagen, inntil han fikk fiskeboller og ris. Da var det futt i stumpen hans igjen. Da måtte vi jo ut og ta bilder. :frantics:

Sitter pent og ser på bladene falle.

5059975238_9b209a3ca7_z.jpg

Bilde i fokus? Pøh! Har'ke tid til sånt!

5059363433_b36e3ca4aa_z.jpg

Noen har vokst.

5059976612_f7f98e21b5_z.jpg

Og blitt en ganske pen valp. :whistle:

5059364475_08b318fb00_z.jpg

Til og med øret hans klarer ikke å holde tritt!

5059364899_e6db4ce37e_z.jpg

Nesten litt søteste. :)

5059978390_08195883c6_z.jpg

Skrevet

Takk for søte ord om Pøbelen, folkens!

Aww, så herlig da Hva slags innstillinger har du brukt på kameraet forresten?

Litt varierende. Bruker manuelt, så jeg har ikke EXIF-en liggende på denne PC-en. I'll get back to you.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pøbel er nå 14 uker, og i dag har Pøbelen blitt introdusert skikkelig til metallapporten, og han synes den er superkul. Den kastes, og han børner etter og leverer tilbake. Tror nesten jeg må filme en dag, gitt! Flinkusen, han.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pøbel sier det var på tide med nye bilder. :wub:

"Vent"-kommandoen er nesten en stor favoritt. Man får løpe, og mat.

5181744970_8062b3e44c_z.jpg

I iz looking up to you!

5181144443_0165c36ff1_z.jpg

Oh ...

5181745604_fa977a1e3e_z.jpg

My ...

5181745916_28f6122bb1_z.jpg

Yawn!

5181746222_331c157134_z.jpg

Pøbel synes han er ganske søt, om han får si det selv.

5181746538_b50ef2a6b0_z.jpg

Fortsatt trøtt i trynet, sier Pøbel. Og vil inn og sove litt videre.

5181746942_79fef454ee_z.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...