Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da er Opsis hjemme, og jeg har ovelevd min første natt som kelpieeier. En veldig problemfri natt forøvrig, vi har sovet i gangen alle tre og i dag tidlig lå Opsis og sov oppå Ella :wub: Fine hundene mine! Kjøreturen hjem gikk supert, hun var helt rolig hele tiden og fikk til og med sjekket ut forholdene i Svinesund. I dag har vi sett litt på hagen, og Opsis spretter rundt som lille frøken harepus mens halen går propell :D

Bilder kommer når jeg bare får lastet dem opp.

  • Svar 325
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

På aktivitetsmomentet får hun 4 (Är uppmärksam, något orolig. Vandrar runt efter hand). En del lyd, og hun slår seg ikke helt til ro. Veldig som forventet. Avstandsleken viser hun litt interes

Hofter og albuer ble A! Når det gjelder treningen går det litt så som så om dagen, vi sliter med at hun bygger opp veldig mye frustrasjon.. Men, her er en film fra forrige trening hvor vi trener ut

Takk! Altså, jeg er lat, så jeg bare kopierer fra bloggen. Dere er ikke tvunget til å lese alt. I det siste har jeg tenkt mye på hvordan vi skal få gjort noe med all den frustrasjonen Opsis

Guest Belgerpia
Skrevet

Ååååå så gøy!

Gleder meg til bilder, ekorn er fine motiver er de :wub:

Gratulerer med valp!

Skrevet

Maria har rett og slett blitt lurt! De var og spionerte på valpekurset vårt på Brekke i dag, og jeg kan herved bekrefte at det der er ingen ekornbaby, men en kattepus! Med høylytte meninger som sådan, og såklart søtere enn sukkerspinn! Og så liten! Kovu har aldri vært så liten han, tror jeg...

Skrevet

Maria har rett og slett blitt lurt! De var og spionerte på valpekurset vårt på Brekke i dag, og jeg kan herved bekrefte at det der er ingen ekornbaby, men en kattepus! Med høylytte meninger som sådan, og såklart søtere enn sukkerspinn! Og så liten! Kovu har aldri vært så liten han, tror jeg...

:)

Å ja, her snakker man om høylytte meninger.. Er det noe som er litt skummelt gjør man best i å skremme det bort så fort som mulig :) Tror hun hadde veldig godt av turen. Vi satt bare og så på, og etter en liten stund la hun seg ned og sov resten. Flinke harepusen! (For tenk, ingen katt dette nei.. Hun bare lurer deg!) Nå har hun sovet siden vi kom hjem, og etter å ha fått mat ligger hun og tygger på lekesakene sine :) Vi kommer nok for å spionere på dere neste gang også, må jo sikle litt på rynketryne med hudhåndtak..

Skrevet

Graulerer med søteste lille Opsisen :)

Må ta hun med opp på Brekke også så jeg kan få tafse litt på hun. :)

Valpemager må være noe av det deiligste som finnes i denne verden!

Skrevet

Ååh, kjempekjempekjempesøøøt! Jeg er bare supervalpesyk, kjenner jeg! *sukke høylydt* Grattis!

Skrevet

Aww, så skjønn hun er :console: Valpemagen :ahappy:

Vi må ha valpetreff en gang :ahappy: (og jeg må lage en egen tråd til valpen min :icon_cry: )

Jepp :console:

Suck... så otroligt härlig Opsis :console:

:console:

Graulerer med søteste lille Opsisen :ahappy:

Må ta hun med opp på Brekke også så jeg kan få tafse litt på hun. :ahappy:

Valpemager må være noe av det deiligste som finnes i denne verden!

Det skal vi nok klare, på tide vi får oss en tur dit igjen :ahappy:

Ååh, kjempekjempekjempesøøøt! Jeg er bare supervalpesyk, kjenner jeg! *sukke høylydt* Grattis!

Takk! Jeg er kjempeforelsket, så jeg skjønner deg veldig godt..

I dag har vi vært på tur med skolen, og jeg er kjempefornøyd med hvordan hun taklet alt sammen! Det var veldig mye nytt for henne, men hun løp rundt med halen til topps og sjarmerte hele verden. Når vi gikk satt hun og halvsov i en sekk på magen min, og når hun måtte på do sa hun fint i fra. Flinkeste valpen som utvikler seg utrolig mye fra dag til dag :ahappy:

Skrevet

Her kommer noen nyere bilder av lille torpedo:

DSC_1043.jpg

DSC_1009.jpg

DSC_1018.jpg

DSC_0976.jpg

Broren min og Opsis tar en pust i bakken..

DSC_1006.jpg

DSC_1122.jpg

Det skal ikke være enkelt å ta bilder av ekorn i full fart altså. Spesielt ikke om de er iblandet tiger og harepuser i tillegg :icon_cry:

Skrevet

Jeg liker at du er så flink til å legge ut bilder! :icon_cry: Bare å si i fra om hun har lyst til å hilse på en litt større kelpiegutt! :console:

Skrevet

Tusen takk, Mailin! Jeg er fortsatt kjempefornøyd med frøkna :wub:

Jeg liker at du er så flink til å legge ut bilder! :hmm: Bare å si i fra om hun har lyst til å hilse på en litt større kelpiegutt! :aww:

Det har hun! Eller, jeg har i hvert fall veldig lyst og da har sikkert hun det også :aww:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...