Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Helt enig, dere har kommet helt utrolig langt i det siste! :D

Bojaaa! :D

:flowers:

Fy flate! Dere har jo blitt DEN lp-ekvipasjen! Du er virkelig inne på noe med å kjøre litt merkelige kjeder og legge "lp-kjeder" litt på hylla. Jeg ler meg ihjel av sakte marsjen. Kan jeg dele filmen i bloggen min?

:jump: Ja, det var en veldig veldig oppløftene trening! Tusen takk for at du tvang meg til å filme, for det føltes ikke helt like bra der og da. Og så klart, da blir jeg bare glad!

Vi kommer til å ha den kuleste sakte marsjen av alle. :lol::aww:

Og nå vil jeg dele ut masse blomster! :flowers:

  • Svar 325
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

På aktivitetsmomentet får hun 4 (Är uppmärksam, något orolig. Vandrar runt efter hand). En del lyd, og hun slår seg ikke helt til ro. Veldig som forventet. Avstandsleken viser hun litt interes

Hofter og albuer ble A! Når det gjelder treningen går det litt så som så om dagen, vi sliter med at hun bygger opp veldig mye frustrasjon.. Men, her er en film fra forrige trening hvor vi trener ut

Takk! Altså, jeg er lat, så jeg bare kopierer fra bloggen. Dere er ikke tvunget til å lese alt. I det siste har jeg tenkt mye på hvordan vi skal få gjort noe med all den frustrasjonen Opsis

Skrevet

Jeg synes det er veldig gøy å se på dere, altså! Og så skjønner jeg at jeg sikkert er kjempelur som alltid har trent sånn rare kjeder med Aiko nettopp for at hun skal lure på hva som kommer, og ha lyst til å henge på for å finne ut. :)

Og jeg blir imponert over at Ops klarer å skille alle disse ordene fra hverandre, for de høres så innmari like ut. Jeg må bruke lys og mørk stemme, raskt og rolig tempo, og prøve å finne ord som ikke ligner, jeg. :lol:

Guest janson
Skrevet

Steike, her skjer det mye bra om dagen! :D Både A'er og finfin trening! Og den sakte marsjen var helt fantastisk! :lol: :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Fremmedspor Marie la til Opsis nå denne uka. 1 km, og litt vanskeligere enn planlagt. Det var ikke helt meningen å legge inn så mye kryssing av eget spor når vi egentlig trente utholdenhet, men sånn kan det gå.. :P Hun jobbet kjempebra, det å gå ut og inn av stier og veier er null problem, men hun sliter litt mer på fjell. Så det må vi trene mer på! Alle pinnene ble ikke med inn denne gangen, men akkurat det kan jeg overleve. Hun er ganske så kul! :ahappy:

523215_10150800317871399_679816398_12109571_1122503311_n.jpg

  • Like 4
  • 5 months later...
Skrevet

I dag har Opsis gått sin første bevegelige blodsporprøve, og det endte med en 1.premie! :ahappy: Dommeren sa masse fint om henne, blant annet at han likte henne veldig godt generelt, og kommenterte til og med at hun var lydig. Ikke dårlig! Sporet vi fikk var kanskje litt lettere enn det egentlig skal være, men likevel, jippi! :D

Sporstart: Utmerket

Tempo: Utmerket

Konsentrasjon og vilje: Utmerket

Arbeidsmåte: Utmerket

Helhet: Utmerket

Legger ved ett bilde tatt av pippin. Bare fordi Opsis fremdeler er skummelt søt og vakker. Og det hadde blitt flere om nettet mitt ville samarbeidet, men det vil det altså ikke..

IMG_2116_zpsf122fc84.jpg

  • Like 4
Skrevet

Hurra for super Opsis :D :D

Lett eller ikke, hun hadde ikke fått utmerket på alt om hun ikke virkelig var god! :ahappy:

Skrevet

Takker og bukker! :D

Rått! Da er du igang med konkurranser! Hurra!

:lol: La oss nå ikke overdrive. Men til vi får til noe annet, så kan vi kose oss med blodsporprøver i hvert fall!

Skrevet

:lol: La oss nå ikke overdrive. Men til vi får til noe annet, så kan vi kose oss med blodsporprøver i hvert fall!

La oss nå ikke kimse av blodsporprøver heller! Jeg har to "naturlige sporhunder" som har gått til to nuller hver seg på bevegelig prøve, så det er ikke BARE å ligge etter i lina, altså! :ahappy:
  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...