Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da kan mitt nye håp endelig få en egen tråd her på "min hund". :D

Inlicios 4th Dimension ble født den 09.07.10, og var en av 7 valper, kullet bestod av fire hanner og tre tisper. Kullet ble nettopp 7 uker, og i den forbindelse gikk de gjennom en PAT test, og ble fordelt deretter. Jeg ble veldig fornøyd da det viste seg at hann fire, Dimension, ble min, og jeg er sikker på at dette er en hund jeg kommer til å ha mye morro med, og glede av! Han har fått navnet Tarik, som er arabisk og betyr morningstar eller nocturnal visitor. Sammen med Tarik skal jeg lære litt mer om retrieverjakt, samt at vi skal bruke tiden på AG, LP og et spor eller to (mest sannsynlig fler). Han skal selvsagt også få løpe litt venstresvinger. :icon_redface: Først og fremst skal ha få være valp, og bruke den tiden han trenger på å utvikle seg til en hund som trives med seg selv og sine omgivelser, hvorenn det måtte være. Tråden her blir oppdatert med bilder og info etterhvert, og ellers kan Tarik følges på bloggen vår. :lol:

Litt praktisk info (vil bli mer utfyllende etterhvert):

E.: HR UH CACH Redland’s Rubber Boots Can CDX WCX SH, US WCX “Boots”

U.: NVCH SE VCH Redadict Racing Rascal “Jing”

Høyde: -

Vekt: -

HD: For ung

AD: For ung

Øyelysning: For ung

PRA: A (gjennom foreldre)

CEA: A/B

I forbindelse med 7 ukersdagen og fordelingen har jeg fått rykende ferske bilder av Tarik på mail :lol:

Dimension1.jpg

Dimension2.jpg

  • Svar 113
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

:wub: Han er virkelig den peneste tolleren jeg har sett. Og det tror jeg at jeg har sagt ti ganger før også.

Lenge siden sist! Tarik blir jo to år om et par måneder, og jeg skjønner ikke hvor tiden er blitt av. Denne sesongen håper jeg å få startet han i både LP og blodspor. Vi hadde egentlig en del utsti

Skrevet

Ei venninne av meg skal også ha valp fra dette kullet, ett utrolig bra kull virker det som. Jeg er bare bittelitt misnunnelig :icon_redface:

Og kjempesøte alle sammen :lol:

Skrevet

Dimension1.jpg

Å du store alpakka eller noe sånt! :) Jeg tror aldri jeg har sett en tollervalp som tiltaler meg så mye utseendemessig. Han ser jo helt perfekt ut :) Syns han har noe spesielt over seg, skiller seg ut i forhold til alle tollervalper jeg har sett til nå. Klarer ikke se hva det er da :) Gratulerer sååå mye med nurket, håper på masse flere bilder :D

Da jeg skulle ha hund nr 2 sto det leeenge mellom toller og aussie, tror jeg har en liten ting for tollere :D

Skrevet

Takktakk, alle sammen :D

Den første dagen har gått over all forventning. Han slapper godt av og har sovet en del, men det er full fart mens han er våken. Enda har vi ikke hatt ett eneste uhell inne, kan jo bare håpe at den statistikken holder! :) Han var rolig i natt også, vi var ute en tur i firetiden, men etter det sov han til halv åtte omtrent. Ellers spiser han maten sin med stor lyst, og er alt i alt en super valp å ha i hus! :) Litt bilder har det også blitt, men ettersom jeg knotet litt med diverse manuelle innstillinger ble kvaliteten litt varierende, og redigeringen klarte ikke helt å fikse det, men dårlige bilder er bedre enn ingen bilder...

DSCF6560.jpg

DSCF6561.jpg

Når man ikke får bite i mine hender, putter man liksågodt egen labb i kjeften :D

DSCF6571.jpg

DSCF6573.jpg

DSCF6574.jpg

Verdens fineste, selvsagt.

DSCF6577.jpg

Kjent stil...

DSCF6580.jpg

DSCF6585.jpg

:)

Skrevet

Wow, han er den første tollervalpen jeg har funnet søt :) (sorry alle toller-eiere ellers :) ) Han har liksom ikke de rare svære ørene eller den rare rosa nesen :) Ordentlig fining, du er heldig! Lykke til videre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...