Gå til innhold
Hundesonen.no

(Balrog) og Ellies tråd :)


Gjest
 Share

Recommended Posts

  • Svar 734
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes du beskriver han så fint! Du veit, vi vil ikke bare høre om suksesshistoriene som ender i sløyfer eller opprykk, men også hverdagene som preger dere som team og hvordan han utvikler seg.

Men han fikk 4 ufattelig gode år, de beste årene faktisk! Og Balrog hadde bare en strek han, resten av han var bare fantastisk, utrolig, fint. Lettlært, arbeidsjern, familiens kjæledegge, mammas kosek

Jeg er altså så imponert over dere to, jeg . Du er en veldig bra hundefører, unge dame . Grattis så mye med opprykket og fine poeng .

Posted Images

Dere var kjempeflinke Marie! Så fin flatdekk. Og jeg elsker kelpiebelønningen :ahappy: , så glad gutt! Fineste Ballrog!

Jeg håper vi møtes på stevne flere ganger, så skal vi heie på dere. Og jeg må bare si; mammaen din er go' da :wub:

Gratulerer med debut og masse lykke til videre! :banana:

Sandra har kritikken din.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wow - der var tråden ja! I am impressed (og bittelitt misunnelig.. for en flott flatdekk!) Gratulerer med knallbra debut da!

Gi Ballemann en ekstra pølsebit fra oss da og si han er en flink bisk (og det samme til Ellie også selvfølgelig, hun er jo en flink bisk hun også!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere var kjempeflinke Marie! Så fin flatdekk. Og jeg elsker kelpiebelønningen :ahappy: , så glad gutt! Fineste Ballrog!

Jeg håper vi møtes på stevne flere ganger, så skal vi heie på dere. Og jeg må bare si; mammaen din er go' da :wub:

Gratulerer med debut og masse lykke til videre! :banana:

Sandra har kritikken din.

Tusen takk for gode ord :heart:

Mamma syntes dere var så søte også, takk for at dere bidro til at hun syntes det var kjempegøy å være med :)

Gratulerer med kjempefin debut! Det viktigste er at dere begge hadde det fint i ringen, så kan poeng og opprykk være prioritet neste gang ;)

Ja :D Takk!

Wow - der var tråden ja! I am impressed (og bittelitt misunnelig.. for en flott flatdekk!) Gratulerer med knallbra debut da!

Gi Ballemann en ekstra pølsebit fra oss da og si han er en flink bisk (og det samme til Ellie også selvfølgelig, hun er jo en flink bisk hun også!)

Tusen takk, det får han få idag da ettersom jeg henger litt etter her :) Også blir jeg så glad over at dere husker på Ellie også :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Igår startet vi D spor.

Det begynte med at jeg fikk en mail om at jeg var trukket ut til stevnet, de hadde fått for mange påmeldinger - så jeg måtte si fra hvis jeg ikke ville ha plassen. Jeg fikk litt sjokk for jeg trodde ikke vi var påmeldt i det hele tatt! Dvs. jeg sendte jo en mail for leeenge siden, men det så aldri ut som den kom frem og jeg fikk aldri noe svar, også kom vi jo med på stevnet i Larvik og da glemte jeg hele greia.

Såå da jeg fikk den mailen var det to uker igjen til stevnet, og vi hadde ikke trent noe mer siden sist! Og jeg hadde jo tenkt å trene kjempemasse frem til neste start til våren engang. Så jeg helte mest mot å trekke meg, men så følte jeg meg så innmari heldig som var blitt trukket ut, så jeg klarte ikke helt *ler*

Så da ble det litt budføringstrening, litt (ødeleggende) apporttrening, litt hindertrening inn i all LP1 treningen, og kun et spor vi rakk å gå, og det gikk selvfølgelig til ******* :lol:

Så jeg dro uten noen forhåpninger og var veldig nervøs!

Men fremme på stevneplassen trakk jeg at vi skulle begynne med spor, og vi dro avgårde og la sporet i et flott terreng. Veldig vått og mye opp og ned, men masse fiin mose :wub:

Så jeg tenkte at jeg ikke kunne skylde på terrenget om det gikk dårlig!

Også begynner vi å gå da, og for en fin følelse :wub: Balrog duret avgårde helt på streken! Men man blir jo litt nervøs for man husker jo ikke at man nettopp gikk der, og alle trær og stubber ser prikk like ut! Men der fant han en pinne gitt! Og det buskaset gikk jeg jo over isted.. første vinkel på en prikk der jeg hadde gått, akkurat der var det masse mørkt granbar på bakken så det husket jeg. En pinne til, og duret bortover til siste vinkel. Der tok han rett frem der sporet ville gått hvis det ikke vinklet, skjønte at det ikke gikk der - tok en sirkel tilbake å sjekket ut litt før han gikk rett på vinkelen igjen. Men det tok bittelitt tid i en nervøs hjerne. Siste strekket frem til sluttpinnen var bare så gøy for da gikk han på streken og duret avgårde igjen :wub: Dessverre tryna dommeren i bakken bak oss og falt litt etter :lol: men han sa nå at han fikk sett det. Balrog rett bort til sluttpinnen å plukket den rett opp :D Da belønnet jeg så mye at jeg ikke hørte mer fra dommeren enn at vi fikk 9 :) Men jeg tror vi kunne fått 10 om den siste vinkelen hadde vært like bra som resten :D

Det er utrolig hvor glad man blir av en slik opplevelse! Men så måtte vi jo kjøre tilbake til stevneplassen og da kom nervene tilbake. Tenk på alt som enda kunne gå galt!

Det første vi skulle nå var budføring. Og alle måtte ta med hunden ned med det samme, de kunne ikke vente i bilen (ånei og nei, det kom heelt sikkert til å ødelegge :lol:)

Balrog pep litt mens vi ventet på de andre, men så la han seg på rygg og ble klødd på magen resten av ventetiden :lol::wub:

Vår tur og vi gikk rett forbi dommer/skriver/kommandant og blåste i å snakke med dem, sa bare at jeg kjente øvelsen. (For forrige gang løp Balrog til dem istedet). Så snakket vi med figuranten som sa at han hadde to kelpier i bilen! Det syntes jeg og Balrog var fint å høre, også løp vi tilbake så han ikke skulle klare å glemme figuranten på strekka :ahappy:

Jeg sendte og han løp, men så stoppet han opp - hmm hvor er Øivind eller Maria? Nei dette ble nok feil.. også kom han tilbake. (Får jo aldri trent med disse mannfolka som gjemmer seg i skogen..)

Jeg tok sjansen å bare sendte på nytt, da løp han rett ut i full fart så gresstustene stod, satte seg pent - ble klappet på, ventet på kommando og løp full fart tilbake til meg med fint innsitt! Jippi! Men hvorfor gjorde du ikke det første gangen... Jeg ventet spent, kom vi til å få 0?

Men nei, 5! Å da ble jeg glad :D Dommeren sa det var fordi han ikke hadde løpt forbi 10 meters merket enda da han snudde. Mulig det var snilt bedømt, men jeg tror han tok hensyn til hvor fint han gjorde det tilslutt!

Neste nervepirrende øvelse, rett fra løping til fellesdekk! Heldigvis skulle vi ligge mellom to tisper og ikke ved siden av den hunden som eieren ikke turte å gå forbi andre hunder med tidligere på dagen...

Fellesdekken gikk strålende, han lå så fint og selv om det ikke teller så var oppsittet også perfekt! 10 :D

Lydigheten gikk også bra! Det kommer det film av, så det trenger jeg ikke skrive så mye om. Men jeg var så glad da vi var ferdig, for jeg hadde virkelig en god følelse. Vi løp langt bort for ikke å forstyrre også hadde jeg med sekken og Balrog fikk velge akkurat de lekene han ville! Og han ville ha alle såklart, så da lekte vi og lekte vi :D Så utrolig gøy!

Etterpå ventet og ventet og ventet vi i flere timer på de som enda var ute i skogen. Der skjedde det mye tull, noen gikk oppi sporet til en annen (?) og noen hadde fjernet merkebåndene til flere spor :o

Så stakkars arrangøren, men de fikset det kjempefint!

Men i i løpet av dagen hadde jeg typisk fått månedens kvinnelige problemer og satt bare med magekramper. Og i tillegg hadde Balrog klart å dytte ut den ene linsa på øyet mitt, så jeg følte at jeg skjelte og så kjemperar ut, og var så trøtt etter alle nervene og all gleden! Så da endelig premieutdelingen kom og jeg fikk bekreftet at vi klarte opprykket og kom på 5 plass, så klarte jeg ikke å feire skikkelig eller se glad nok ut! Det var rett hjem å legge seg. Takk og pris at snille Øivind var med å kunne kjøre! Men idag har jeg lest gratulasjoner og er kjempeglad :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men jeg var så glad da vi var ferdig, for jeg hadde virkelig en god følelse. Vi løp langt bort for ikke å forstyrre også hadde jeg med sekken og Balrog fikk velge akkurat de lekene han ville! Og han ville ha alle såklart, så da lekte vi og lekte vi :D Så utrolig gøy!

[...]Og i tillegg hadde Balrog klart å dytte ut den ene linsa på øyet mitt, så jeg følte at jeg skjelte og så kjemperar ut, og var så trøtt etter alle nervene og all gleden! Så da endelig premieutdelingen kom og jeg fikk bekreftet at vi klarte opprykket og kom på 5 plass, så klarte jeg ikke å feire skikkelig eller se glad nok ut! Det var rett hjem å legge seg. Takk og pris at snille Øivind var med å kunne kjøre! Men idag har jeg lest gratulasjoner og er kjempeglad :D

Herregud, for en dag! :banana: Og Imouto hilser til Balrog og sier at det er best å klabbe mamsen i øyet om morran, FØR linsene har kommet på, for å være sikker på at vi våkner litt skikkelig! :wub:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mamma syntes dere var så søte også, takk for at dere bidro til at hun syntes det var kjempegøy å være med :)

Moren din var jo kjempesøt da, min mor nektet å bli med :lol:

Super glad på deres vegne med opprykk til c-spor :D:banana: Balrog kan han! :D

Så får vi trene masse med ringbånd og konkuransesetting :D

Det kommer filmer fra lp stevnet og litt mer bilder imorgen tenker jeg :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye med et kjempestevne, å gjøre det bra når en ikke forventer noe er nesten ekstra morsomt - også så bra motor i Balrog, han må jo ha vært sliten etter stevnet dagen før, også jobber han så godt med deg dag nummer 2 også. Håper du får feiret skikkelig for denne sesongavslutningen, Marie!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tuusen takk alle :flowers::D

Gratulerer så mye med et kjempestevne, å gjøre det bra når en ikke forventer noe er nesten ekstra morsomt - også så bra motor i Balrog, han må jo ha vært sliten etter stevnet dagen før, også jobber han så godt med deg dag nummer 2 også. Håper du får feiret skikkelig for denne sesongavslutningen, Marie!

Ja han har mye motor :wub: Tusen takk Stine :D Vi har et stevne til, men jeg kommer til å være lykkelig uansett hvordan det går. :)

Dere er så flinke! Verdens beste Ballemann! :wub: Snusern hilser og sier at hun vil løpe med han igjen snart!

Takk og ja det vil han også :)

Her kommer filmen fra lydigheten. Ikke den beste lineføringen og synd at han la seg på innkallingen, men jeg er så fornøyd :heart:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er så rørt og glad og kan egentlig nesten ikke tro det.

Men den fine gode gutten min viste det jeg skrev etter forrige helgs debut og vi vant klasse I i lydighet med opprykk idag :heart:

Jeg hadde aldri trodd vi skulle vinne noe egentlig så dette kom som et stort gledelig sjokk. Han var kjempeflink :D:wub:

Vi har trent kjempemasse siden i sommer og dette er så utrolig motiverende for videre trening og neste sesong.

Nå er det ferie :D

384588_10150458951241399_679816398_10922372_1946422228_n.jpg

300645_10150458951471399_436228154_n.jpg

Edit: Det var 24 påmeldte og vi fikk 182,5 poeng :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...