Gå til innhold
Hundesonen.no

(Balrog) og Ellies tråd :)


Recommended Posts

Skrevet

Balrog er 1 år idag :D

Jeg må begynne med å skryte av at han har lært å svømme i sommer. :ahappy:

Ganske stor forsjell på disse to videoene :lol:

(Hylene i den siste skyldes at det var første (men ikke siste) gang han hoppet uti, og jeg ble litt revet med. :icon_redface: :icon_redface: )

Også noen bilder tatt nylig. :)

281497_10150336657016399_679816398_10055458_7830542_n.jpg

262889_10150336665936399_679816398_10055538_7305110_n.jpg

283477_10150336666416399_679816398_10055548_5293668_n.jpg

285052_10150336666891399_679816398_10055561_5734695_n.jpg

Han har så mye personlighet den hunden, får oss til å le hver enste dag. :wub:

Han er utrolig grei og ukomplisert i hverdagen også. Jeg trodde at tiper var mer kosete, og hadde mer personlighet, noe han grundig har motbevist. :wub: Og han er kjempemorsom og motiverende å trene med. Han lærer så fort og blir aldri lei eller sliten!

Hmm er det nok skryt mon tro? Jeg får komme tilbake med mer! :lol:

  • Svar 733
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes du beskriver han så fint! Du veit, vi vil ikke bare høre om suksesshistoriene som ender i sløyfer eller opprykk, men også hverdagene som preger dere som team og hvordan han utvikler seg.

Men han fikk 4 ufattelig gode år, de beste årene faktisk! Og Balrog hadde bare en strek han, resten av han var bare fantastisk, utrolig, fint. Lettlært, arbeidsjern, familiens kjæledegge, mammas kosek

Jeg er altså så imponert over dere to, jeg . Du er en veldig bra hundefører, unge dame . Grattis så mye med opprykket og fine poeng .

Posted Images

Skrevet

*hytte pekefinger til Marie* Det er ikke skryt - det er kelpie-fakta :aww: !

Og gratulerer ballemannen, her også! (Jeg går i surr med alle gratulasjoner.. det er her og på facebook.. blogger har jeg ikke rukket over enda! Godt det ikke er flere søsken!)

Skrevet

Tusen takk for bursdagshilsner :D

I sommer har vi trent for å bli ferdige med leksene vi fikk på amokk kurset. :)

Resultatet kan sees her:

Kommentarer og kritikk tas imot med takk. :)

Skrevet

Kjempeflinke er dere :)

Hvordan har du trent inn å "fryse på post-it lappen"? Har trent en del med post-it med Bali også, men hun er så gira og forventningsfull at hun ikke har tålmodighet til å holde snuta/labben der i mer enn 1 sekund :P (jeg bruker forresten klikker, og har bare ventet med å klikke til hun holder snuta der litt lenger en bare å røre borti den)

Skrevet

Kommentarer og kritikk tas imot med takk. :)

Så langt dere har kommet iløpet av sommeren! :D

En liten kritikk fra oppdretter *host* Du må begynne rette deg opp litt når du går. Titt gjerne ned å se hvilken posisjon han har, men rett deg opp også belønn han.

Da inntar du mer "konkurranse" holdning og får belønnet fra den kroppsholdningen. Da er det mye mindre sjangs for at hunden blir forvirret når du brått aldri titter ned på holdter o.l. :)

Skrevet

Kjempeflinke er dere :)

Hvordan har du trent inn å "fryse på post-it lappen"? Har trent en del med post-it med Bali også, men hun er så gira og forventningsfull at hun ikke har tålmodighet til å holde snuta/labben der i mer enn 1 sekund :P (jeg bruker forresten klikker, og har bare ventet med å klikke til hun holder snuta der litt lenger en bare å røre borti den)

Takk :D

Jeg begynte med frys i hånda, dvs. han kunne håndtarget men for å få til at han holdt lenger holdt jeg igjen belønningen og da dyttet han en gang til / hardere, som jeg da belønnet med ekstra stor stas. Etter det tok jeg lappen inni hånda og gjentok det samme, før jeg tok den på veggen. :)

Når han prøvde å spise lappen (:P) tok jeg den bare bort en stund før jeg prøvde på nytt.

Så langt dere har kommet iløpet av sommeren! :D

En liten kritikk fra oppdretter *host* Du må begynne rette deg opp litt når du går. Titt gjerne ned å se hvilken posisjon han har, men rett deg opp også belønn han.

Da inntar du mer "konkurranse" holdning og får belønnet fra den kroppsholdningen. Da er det mye mindre sjangs for at hunden blir forvirret når du brått aldri titter ned på holdter o.l. :)

Ja og det er deilig :D Takk!

Jeg er helt enig, skal bli mer bevisst på det når vi trener. Jeg vet det jo egentlig så godt for Ellie går som en dass hvis jeg holder på slik med henne, men får en helt annen mental holdning når jeg går mer konkurranseaktig. Takk igjen. :)

Nå trenger vi egentlig nye lekser, og dette kan jo være en av dem :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Balrog er røntget med A hofter! :D

Hos veterinæren veide jeg han også til 17,5 kg. Jeg syntes han er kjempefin i kroppen nå! :wub:

Vi har og meldt på til en konkurranse. Mer tør jeg ikke å si, men det gjør under for treningsiveren. :lol:

Og det er alt som skal til, så lærer gutten superfort! :wub: :wub:

Må ta med et bilde fra hans første besøk hos små valper!

185457_10150347065611399_679816398_10167194_105488_n.jpg

Syntes han var flink med de små! :wub:

Skrevet

Grattis med fine hofter! :ahappy:

Og Mikke høres gedigen ut ved siden av Balrog med sine omtrent 20 kg (og nå er han på den slankere siden!):whistle:

Skrevet

20 og 17,5 kg!? Dere har monsterhunder! :lol: Ops er 10,5 hun..

Balrog er kjempekjekk, og nå kommer dere bare til å rese av gårde! Det er jeg sikker på :ahappy: Så debuten deres går nok strålende! (Og jeg SKAL være med å heie! Jeg må få ut litt konkurranseabstinenser, og dessuten trenger du en heiagjeng. Noe annet hadde vært kjedelig, ikke sant? :aww: )

Skrevet

Gratulerer med vakre hofter! Supert, satser på at søsknene har like fine hofter!

Og Balrog veier 17.5 kg, høres ut som en fin vekt det. Husker Balrog var blitt lillebror da vi møttes i mai - både Harly og Strider var større enn han! Og så husker jeg da Balrog var liten og var på slanker'n, så deilig at det ikke er slik lenger! (Og nå kjenner jeg at jeg ble veldig nysgjerrig på hva Strider veier, han var 16 kg for ca 4 uker siden, men dyrlegen sa at han var for tynn og måtte få på 1-2 kg..nå håper jeg at han har gått opp, han fores med høyenergifor så det står etter)

edit: glemte jo nesten det viktigste av alt: tvi tvi med debut! Tror det går suverent jeg!

Skrevet

Gratulerer med A hofter :D

Jeg tenkte bare jeg skulle kommentere denne filmen litt :icon_redface:

Det ser veldig bra ut! Han skyter jo litt ut og frem under "helt om". Prøv å bruk kroppen din som om at du skal gå helt om, men stopp i en helt om til høyre. Da er han nødt til å lære seg å følge mer med :) På filmen så ser det absolutt ut som at han er klar for mer oppgaver :) Fineste kelpien :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...