Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Sleepless Malice II, "Ikke"


Recommended Posts

Skrevet

Takk! :D Håper det :)

Glemte også å si at hun sakte, men sikkert får mer og mer masse i kroppen. Jeg som ser henne hver dag klarer ikke å se det så godt, men mennesker vi ser med 2-3 måneders mellomrom påpeker det alltid.

Sosialt er hun også blitt myyye bedre, og hennes nye bestekompis er huseieren min. De leker med ball i hagen en halvtimes tid flere ganger i uken, og når jeg skal ha henne inn igjen nekter hun å komme.

402141_10150613552411303_530141302_11582858_352249802_n.jpg

Sjefen sjøl i stolen sin

  • Like 1
  • Svar 651
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NKK Hamar i dag! 14 mnd gammel og opprykk til LP3, og det med 0 på fellesdekk! Har ikke karakterarket her, men hun fikk 10 på fri ved foten, innkalling med stå, apportering, hopp over hinder, avst

Tusen takk Har dessverre ikke film! Fellesdekk: 0 - vi gikk ut av ringen og opp trappene. Etter å ha stått der i 2 sekunder hører jeg "brrrrrrp!" opp trappene og der kommer Ikke halvsmygende, men

Her er film fra treningen i dag! Vi har hatt en lang pause i vinter, så fremgangen er ikke så stor. Er allikevel superfornøyd med hvordan avstanden hennes har blitt! http://www.youtube.com/watch?v=5

Skrevet

Fine bilder! Og da de var pittesmå ekkornbebiser med spørrende blikk :wub: Det er gøy å få litt oppdateringer, og det dere får til er så inspirerende. Det klør i fingrene :P

Skrevet

Ruten: Denne er egentlig veldig god, men det hender at hun blir så ivrig at hun glemmer å stoppe. Dessuten er hun veeldig rask og flyyr gjennom ruten, og har ikke noe problem med å fly 3 meter etter ett hopp. Derfor hender det at jeg må kommandere henne til å stå FØR ruten, for hun klarer jo ikke å stoppe i svevet. Illustrasjon:

298138_10150421877391399_679816398_10709794_646114960_n.jpg

Fine Ikkepikke :D.

Bare husk at du KAN få trekk for å kommandere lenge FØR hun skal stoppe - vi diskuterte det en del på ei trening for ikke så lenge siden med en av LP-dommerne som benyttes mye, og han sa at han har trukket for at kommandoer kommer lenge før hunden stopper - det vil jo si at hunden IKKE gjør det den blir kommandert til, så vær litt obs på akkurat det :). Dette varierer sikkert fra dommer til dommer, men for den som vil perfeksjonere seg, er det kanskje noe å tenke på :).

Skrevet

Åh jeg bare eeelsker Ikke! Hun er nydelig! Spesielt på profilbildet der hun står! Elsker anatomien hennes! :D Dere er kjempeflinke og jeg blir inspirert av å lese om dere :D

Skrevet

Fine lille Ikke! :wub:

:D

Fine bilder! Og da de var pittesmå ekkornbebiser med spørrende blikk :wub: Det er gøy å få litt oppdateringer, og det dere får til er så inspirerende. Det klør i fingrene :P

Hihi, så bra :)

Dritlekker! :wub:

270321_10150677982460072_834435071_19434276_8197222_n.jpg

Ja, elsker det bildet av henne!

Fy flate dere har jo kommet kjempelangt! Knallbra jobba!

Så bra at du sa det, for jeg syns vi har ligget laangt på etterskudd etter å ikke ha trent i hele vinter :P

RÅFLINKE dere er :D Og kjempepen hund!

Den stooolen din :) hvor har du fått den fra da?? :innocent:

Takk! Den er fra CM design :)

Gøy å lese om lille søte gale Ikke.

Gleder meg til film / debuten i kl III :D Det blir bra vet jeg!

Ja, håper det :D

Fine Ikkepikke :D.

Bare husk at du KAN få trekk for å kommandere lenge FØR hun skal stoppe - vi diskuterte det en del på ei trening for ikke så lenge siden med en av LP-dommerne som benyttes mye, og han sa at han har trukket for at kommandoer kommer lenge før hunden stopper - det vil jo si at hunden IKKE gjør det den blir kommandert til, så vær litt obs på akkurat det :). Dette varierer sikkert fra dommer til dommer, men for den som vil perfeksjonere seg, er det kanskje noe å tenke på :).

Ja, jeg veit... Og jeg mottar gjerne tips til hvordan jeg skal få dyret til å ikke syns det er så sinnsykt morsomt å late som at rutebånda er hinder :):P

Gleder meg til å se hva dere får til i år :D

Masse lykke til! :D

Takk :)

Åh jeg bare eeelsker Ikke! Hun er nydelig! Spesielt på profilbildet der hun står! Elsker anatomien hennes! :D Dere er kjempeflinke og jeg blir inspirert av å lese om dere :D

Så kjekt å høre :D

Wow, nydelig! *akutt lyst på kelpie*

Forstår deg godt, jeg :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

426407_10150655791181303_530141302_11716506_459288340_n.jpg

417356_10150646900686303_530141302_11690040_1250987780_n.jpg

431451_10150646901866303_530141302_11690043_703744048_n.jpg

Et lite knippe nye bilder :)

Lille Ikke ble også årets LP-kelpie i klubben :)

Grattis :D

Kjempe fint bilde av henne. Gleder meg til å se henne igjen. Men får liksom egentlig aldri "sett" henne når jeg treffer henne :lol:

Skrevet

Grattis :D

Kjempe fint bilde av henne. Gleder meg til å se henne igjen. Men får liksom egentlig aldri "sett" henne når jeg treffer henne :lol:

:lol:

Du får se "rabies-looken" hennes mange ganger da :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hundene dine er så herlige! :heart:

Liker dem! :ahappy:

Haha :lol: Ikke er så morsom på innkallingen! Hun liksom bare hopper bortover! :wub:

Haha! Jeg liker det egentlig ikke, men det er ikke såpass ille som Tia sin løpsteknikk (bombibjørnen sjæl), så jeg overlever :P

Flink hun er :wub:

:D

Skrevet

Herregud så flinke dere er! Helt rått!

Edit; Må bare få med at for oss "dødelige", så er det så fascinerende det du har fått til med at de to som ikke trenes omtrent ligger som statuer og ser på at det er helt skremmende! Hvordan i all verden?! Bedøver du de eller noe?! :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...