Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnetråd til pipskviker og hundevalpis


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Først og fremst så har vi flere navnløse høner her hjemme, og de stakkers små trenger jo navn! Snåle, rare, koselige, stygge, tantete, gammeldagse, moderne og humoristiske navneforslag mottas med takk. :icon_cry:

Det er noen store høner, og flest små. Det er et par svarte høner, og et par brune med svarte og hvite spetter i fjærdrakten. Fra før har vi brukt navn som Svetlana, Tatijana, Rocky, Borgny, Målfrid, Sir Lancelot, Fridtjof, Christine, Lotta, Pamela og Conrad. Så alt i kategorien "hummer og kanari" funker fint. :whistle:

P1000538a.jpg

Ellers så tror jeg egentlig at vi har bestemt oss for navn til valpen vi skal få, men alle i familien er ikke enige, så kanskje vi trenger nye forslag. Hvis noen har noen irsk- eller skotskinspirerte navn til en liten irsksettergutt, så vil jeg gjerne se dem. :blink: Valpen kommer fra et Q-kull, og ettersom det er en lite anvendelig bokstav, så satser vi på kallenavn som ikke begynner på q. :banana:

Skrevet

Quill, det er jo en sånn fjær penn, og fjæret tas jo fra fugler, med tanke på at det er en jakthund. Ja, litt søkt navn, men et forslag i det minste.

Quarry, skotsk for stolt :icon_cry:

Quail, en fugl, visstnok heter den vaktel på norsk (jeg kjenner ikke til den)

Det er mine navneforslag ihvertfall :whistle:

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...