Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnehjelp


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Jeg finner ikke opp et eneste navn jeg liker og som ikke er opptatt :whistle:

Liker f.eks. Kodak, men jeg tror det er en malamute som heter det. Så da faller det ut...

Ønsker:

  • Helst norsk, siden resten av stamtavlenavnet blir norsk (skal bruke daglignavnet i stamtavla)
  • Superlett å uttale
  • Helst uten R, hvertfall ikke dobbel R
  • Ikke brukt av noen på sonen og ikke vanlig
  • Gjerne litt genialt, liker sånne merkelige navn
  • Passe en svart, litt rampete heeler gutt

juni2010500.jpg

Skrevet

Hvis du bare tror at det er en Malamute som heter Kodak, så kjenner du sikkert ikke eierne godt nok eller hunden til at det blir "herming" heller?

Nero, lakrissjokolade (siden det ikke ble Crispo) :whistle:

Draco

Luke

Lasse (passer jo så godt til en liten heeler da, smårampete og diltete )

Karel

Skrevet

Mannen foreslår Tutu! (etter Desmond Tutu).

Se under.

Hvis du bare tror at det er en Malamute som heter Kodak, så kjenner du sikkert ikke eierne godt nok eller hunden til at det blir "herming" heller?

Nero, lakrissjokolade (siden det ikke ble Crispo) ;)

Draco

Luke

Lasse (passer jo så godt til en liten heeler da, smårampete og diltete )

Karel

Kodak er her på sonen tror jeg, og i tillegg er det en katt her tror jeg som heter Kodak ;)

Nero er kanskje litt oppbrukt?

Draco er ikke helt meg ;)

Luke passer ikke heelt synes jeg

Det er 3 Lasse'r på trinnet

Karel? :(

Jeg er sær :whistle:

Tutu i mitt hode:

LavenderTutu1prg.jpg

;)

Hihi, dakajen kan ikke være oppkalt etter skjørt ;)

Skrevet

Ei jeg kjenner har nettopp kalt valpen sin for Fenrik Fiasko, Fiasko til daglig. Det synes jeg er så bra :whistle:

Ellers i disse VM tider: Cole (mørk spiller på England), Upson, Gerrard, Rooney, Miller, Wayne, James (alle spillere på England) -men du ville jo ha norske, tenkte bare nevne dem siden heeleren er britisk ;)

Andre: Gram, Minsten, Lille, Topp, Sinus, Sotis, Tang, Rekyl, Rebell...

Skrevet

Ei jeg kjenner har nettopp kalt valpen sin for Fenrik Fiasko, Fiasko til daglig. Det synes jeg er så bra ;)

Ellers i disse VM tider: Cole (mørk spiller på England), Upson, Gerrard, Rooney, Miller, Wayne, James (alle spillere på England) -men du ville jo ha norske, tenkte bare nevne dem siden heeleren er britisk :(

Andre: Gram, Minsten, Lille, Topp, Sinus, Sotis, Tang, Rekyl, Rebell...

Sinus var søtt da ;) *tenke på andre navn som ligner* Jeg er ikke så veldig glad i fotball :whistle:

Guest Gråtass
Skrevet

Hva med menneske navn: Elldar, Egon, Åtto, Bjarne, Elling, Henrik, Reidar, Frithjof? Det finnes en side som heter noe sånt som "hva skal barnet hete?" kanskje du finner noen tips der,.

Ellers liker jeg Radar og Rasken jeg da;)

Skrevet

Flikk, Fynt, Conn, Nox, Pai, Doc, Ifa (kanskje tispenavn det), Lakris, Caro, Mayo, Kano, Tim, Tinn, Tintin ... Synes igrunn en heeler passer til et kort og greit navn!

Skrevet

Hva med menneske navn: Elldar, Egon, Åtto, Bjarne, Elling, Henrik, Reidar, Frithjof? Det finnes en side som heter noe sånt som "hva skal barnet hete?" kanskje du finner noen tips der,.

Ellers liker jeg Radar og Rasken jeg da;)

Liker godt menneskenavn jeg *sjekke* ;)

Flikk, Fynt, Conn, Nox, Pai, Doc, Ifa (kanskje tispenavn det), Lakris, Caro, Mayo, Kano, Tim, Tinn, Tintin ... Synes igrunn en heeler passer til et kort og greit navn!

Tintin var jo igrunn ganske søtt da :whistle:

Skrevet

Hertingen!

Kommer opprinnelig av verbet "å herte" som kun ble brukt når det gjaldt å kaste på stikka og handler om å dele på to (halvt om halvt), men brukt i "feil" sammenheng av en karakter hos Kjartan Fløgstad. http://www.sprakrad.no/Toppmeny/Publikasjoner/Spraaknytt/Arkivet/Eldre/Kaste-paa-stikka-spraaket_og_/

En heeler er jo halvparten så lang i beina som en "vanlig" hund, så jeg synes Hertingen passer bra!

Skrevet

Nå bryter jeg mine egne krav selv :whistle:

Kodak:

  • Helst norsk, siden resten av stamtavlenavnet blir norsk (skal bruke daglignavnet i stamtavla) - Nei
  • Superlett å uttale - Tja
  • Helst uten R, hvertfall ikke dobbel R - OK
  • Ikke brukt av noen på sonen og ikke vanlig - Brukt på sonen, men ikke vanlig tror jeg
  • Gjerne litt genialt, liker sånne merkelige navn - Nei
  • Passe en svart, litt rampete heeler gutt - Jepp!

Edit: Civga sin valp skal hete Kodak ;) Så jeg må finne på noe annet igjen :(

Skrevet

Jeg kom nesten bare på guttenavn da jeg skulle finne navn til Yade, så her er mine to favoritter:

Smash

Linus

Helt ot, men...

Jeg kommer bare på fine tispenavn, men vi skal jo ha hannhund! :whistle:

Skrevet

Siden han er fra troms og skal bo i finnmark så kan vel Viking være et bra navn ;)

Enig i at han skulle hatt et litt artkisk eller nordnorsk navn :whistle:

Skrevet

Synes ikke du skal bekymre deg så mye for hva de andre hundene på sonen heter ... Så lenge du ikke bruker navnet til noen av de mest profilerte her inne, så gjør det jo ingen ting! Og hvis det er orginaliteten det står på, så vil det jo ikke være såå orginalt om du tar det fra en tråd som dette heller :whistle: Finn et navn du er komfortabel med du (og tips til sånne superorginale navn: si navn på ting rundt deg, insekter, møbler, blomster osv, og plutselig kan det hende det er et ord du har sagt tusen ganger før som plutselig høres ut som et navn ... F.eks Smule, Knott (som min hund heter), Sjekk osv ;)).

Skrevet

Onyx var fint! Det klinger godt og er et "raskt" navn, samtidig som det er uvanlig, og onyx er jo svarte stener. Det passer jo utmerket!

Kanskje Onyx var fint likevel! :D Tenke på det :P

Edit:

Da Caroline foreslo Onyx tenkte jeg med en gang på pokemon. Så jeg måtte sjekke om det stemte at det var en pokemon som het Onyx, og det var det:

Gym_Leader_Brock_by_Fluna.png

Det er den ormen av stein :D

Skrevet

Leo

Cato

Calo/Kalo

Caro

Kano

Khaki

Tito

Taro

Taino

Tiki

Wasabi

Japp

Twist

Gnist

Dråpe

Tornado

Frost

Tåke

Ringo

Krummi

Gjafar

Kongur

Stormur

Gneisti

Vågar

Knut

Trym

Birk

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...