Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten heeler gutt


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Som flere kanskje vet, har jeg lenge vært på jakt etter valp. Jeg har vært innom alt fra flat coated retriever til papillon. Det siste halvåret har jeg brukt til å vente på sheltievalp fra Caroline her inne, men siden begge valpene døde, måtte jeg "ta en runde med meg selv" og finne ut hva jeg skulle gjøre.

Tanken var å kjøpe sheltie fra en annen oppdretter, men det viste seg at jeg hadde vent meg til Caroline sine hunder og krav, og da føltes det rart å kjøpe fra noen andre. Derfor tenkte jeg at jeg skulle vente, om så i flere år, på valp fra henne. Problemet var at det var svært usikkert om hun kom til å få noen valp til meg som var leverinsklar i sommerferien.

Plutselig kom jeg på at jeg i fjor sommer hadde sett mye på lancashire heeler. Jeg husket at jeg hadde sett et kull i Tromsø-området her på sonen, så jeg undersøkte det litt nærmere.

Sendte mail og snakket med oppdretteren, og til slutt ble det avklart at jeg skal hente en heeler gutt rundt 6. juli! :):D :D

Han er fra Småfotan sitt første kull :D Mora heter og faren heter .

Faren er ganske ung synes jeg, men hun brukte han fordi de fleste andre avlshannene på heeler blir brukt veldig mye. Jeg kjenner ikke rasen så godt, men oppdretteren mener at den vil passe meg bra. :P

Heldigvis fikk jeg den fineste valpen, den brune! :D Personligheten stemmer også, så jeg velger den ikke bare pga. fargen. Lille "Nidar", som han kalles, skal prøve seg i forskjellige aktiviteter. Blandt annet ønsker jeg å prøve lydighet, kanskje agility, spor og utstilling.

ellievalper4.jpg

Stjelt fra @Poter her inne, som har besøkt dem.

ellievalper2.jpg

Ellie%20fra%20sida.jpg

Mamma Ellie.

Ellie%20og%20Crille.JPG

Mamma Ellie og pappa Crille :P

Jeg trenger hjelp til daglignavn. Liker korte navn, og det må passe til "Småfotan". Ønsker at det har en betydning også, og ikke skal være så vanlig.

  • Svar 147
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Gratulerer igjen med liten heelervalp Eva. :P Tror dere kommer til og få det kjempefint sammen, og jeg er ganske sikker på at han er den rette for deg. :) Lykke til og jeg gleder meg til og følge ham vidre! :P Enig i at han er den fineste. Vakker er han. :D

Skrevet

Ååååå jeg er ikke LITE glad for dette! :) Weeeeeeeee gleder meg supermasse til å møte han.

Når det gjelder stamtavlenavn er det jo få kule nord-norske stedsnavn på A, men Andenes er jo litt kult :P Alta... Alteidet. Akkarvik. Andsnes... Tja, det jeg kom på.

Av vanlige navn synes jeg Smuckers er litt kult. Epsilon er også kult. Oberon (måne rundt Uranus). Aklak (brunbjørn). Levanto (vind i spania?). Nashi (vind).

Også den BRUNE, den absolutt søteste av alle :D:P

Skrevet

Gratulerer igjen med liten heelervalp Eva. :P Tror dere kommer til og få det kjempefint sammen, og jeg er ganske sikker på at han er den rette for deg. :P Lykke til og jeg gleder meg til og følge ham vidre! :) Enig i at han er den fineste. Vakker er han. :D

Ååååå jeg er ikke LITE glad for dette! :P Weeeeeeeee gleder meg supermasse til å møte han.

Når det gjelder stamtavlenavn er det jo få kule nord-norske stedsnavn på A, men Andenes er jo litt kult :D Alta... Alteidet. Akkarvik. Andsnes... Tja, det jeg kom på.

Av vanlige navn synes jeg Smuckers er litt kult. Epsilon er også kult. Oberon (måne rundt Uranus). Aklak (brunbjørn). Levanto (vind i spania?). Nashi (vind).

Også den BRUNE, den absolutt søteste av alle :P:P

Fiiine, brune tingen :P Gratulerer så mye!

Nydelig :P Gratulerer med valp :D

Åååå så søt :P

Gratulerer, og lykke til med den lille!

Tusen takk! :D

Det skulle ikke være lett å finne nytt navn til Nidar :D

Skrevet

Ååå så herlig :P Gratulerer med å endelig ha funnet lille valpen din! :P

Takk! :)

Kanskje noen kan kommentere mammaens MH til meg? Jeg er ikke så flink på sånt. Den ligger under linken til mammaen i det første innlegget :D

Skrevet

Gratulerer så mye med valp! :P

Tenker nok dagene frem til levering blir lange. :P Jeg synes du har fått mange fin navneforslag, men jeg likte spesielt Aklak jeg da.

Skrevet

Gratulerer så mye! Jeg var og besøkte gjengen i går, og noen få bilder, samt en videosnutt ligger på bloggen min. Du kommer til å få mye moro med den lille, brune! Så artig med flere heelere nord i landet som også skal holde på med lydighet :P

Skrevet

Gratulerer! Du har virkelig fortjent å få den valpen du ønsker deg! Gleder meg VELDIG til oppdateringer! :D

Tusen takk Benedicte! :P

Gratulerer så mye med valp! :D

Tenker nok dagene frem til levering blir lange. :) Jeg synes du har fått mange fin navneforslag, men jeg likte spesielt Aklak jeg da.

Takk! Det kommer sikkert til å gå fort med all valpesikringen, klargjøringen og shoppingen :P

Gratulerer så mye! :D 6. juli er jaggu ikke lenge til! :P

Takk! Nei, det er ikke lenge :D

så moro!Masse gratulerer :P

Takk! :P

Gratulerer så mye! Jeg var og besøkte gjengen i går, og noen få bilder, samt en videosnutt ligger på bloggen min. Du kommer til å få mye moro med den lille, brune! Så artig med flere heelere nord i landet som også skal holde på med lydighet :P

Jeg hørte at du var interessert i den minste svarte? Håper det er greit at jeg legger ut filmen :P

Den brune er visst hverken den mest aktive eller den minst aktive. Han skal være veldig glad i drakamp, og den som lager mest lyder :D

Skrevet

Greit at du legger ut videoen. Den brune er ikke mer aktiv enn at den foreløpig fint klarer å beholde en liten bilring :-D At den liker å leke er jo selvfølgelig et pluss.

Visst falt jeg spesielt for B&T-turboen :-) Vi får se hva tiden bringer...

Skrevet

Greit at du legger ut videoen. Den brune er ikke mer aktiv enn at den foreløpig fint klarer å beholde en liten bilring :-D At den liker å leke er jo selvfølgelig et pluss.

Visst falt jeg spesielt for B&T-turboen :-) Vi får se hva tiden bringer...

Bilring? :P Håper du får valp, morsomt med flere fra samme kull på sonen! :)

Gud så søte! Du får bevise for oss andre (som småsikler på heeler som maskothund) at den duger på konkurranser! :D

Huff altså. Jeg får jo helt prestasjonsangst her jo :D:D

Edit: Bilring ja! Hihi. Visste ikke hva det betydde :P

Skrevet

Gratulerer kjempemasse :P :P

Tror og håper du har tatt et riktig valg i forhold til å måtte slippe å vente i flere år. Kanskje Caroline har valp til deg når godgutten har blitt så stor at du får lyst på en til :)

Litt morsomt også at du endte opp med heeler som du hadde litt lyst på i starten og :D

Ønsker dere masse masse lykke til :D

Skrevet

Gratulerer kjempemasse :P:)

Tror og håper du har tatt et riktig valg i forhold til å måtte slippe å vente i flere år. Kanskje Caroline har valp til deg når godgutten har blitt så stor at du får lyst på en til :D

Litt morsomt også at du endte opp med heeler som du hadde litt lyst på i starten og :P

Ønsker dere masse masse lykke til :D

Takk Marie! :D

Skrevet

Gratulerer så mye Paws, dette har du ventet lenge på, og endelig var det din tur! :P Det var nok ment at det skulle bli heeler på deg, rett og slett.

Nydelig liten tass, herlighet! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...