Gå til innhold
Hundesonen.no

Butt Cover


Recommended Posts

Skrevet

Prøvde å linke rett til et bilde av en variant som så ut som en wunderbaum, men det gikk visst ikke.

il_430xN.129193459.jpg

For ei som kommer fra rånete Romerike, så er jo den der helt genial *flir*

Skrevet

Uff ja! Tenker ofte på at jeg skulle hatt noe å dekke over de ekle hullene med altså! Særlig på Falco og kattene som ofte går med halen opp... Jeg mener, det er viktig at vi slipper å tenke på de ekle tingene i livet! Derfor ser jeg alltid vekk når hundene mine gjøre doodelidoo (liker ikke å tenke på at de gjør det heller, prøver å gi dem så lite mat som mulig sånn at de ikke gjør sånn. Kanskje begynne å fore på piller så de slutter helt!) og plukker aldri opp. Sånne ting kan andre gjøre, bønder eller noe... :ahappy:

Guest Jonna
Skrevet

il_430xN.129193459.jpg

For ei som kommer fra rånete Romerike, så er jo den der helt genial *flir*

Altså hadde jeg kommet over den der så skulle jeg søren meg ha kjøpt den. Så skulle jeg latt den henge i speile i bilen! Med hele innpakningen! :ahappy:

Og ja, jeg hadde kjøpt en bare for å ha hengene på tavlen eller i bilen :D

Skrevet

Jeg synes det var eklere MED den dingsen der jeg. Den skriker jo virkelig "heey, kom og sjekk ut hva jeg har bak den fargerike lappen med godlukt i a!"... :ahappy:

Nei takk..

Skrevet

Noen flere soniser som skal ha!? Vi kan jo bestille mange sammen :ahappy:

Nei huffameg, selvom bikkja mi har krøllhale (eller hjulhale heter det vel) så ser jeg heller på det hullet enn en papplapp!

Skrevet

Her er det så mye pels både på krøllhalegutten og tollerdama at rumpehullet er bortevekk. Men Fibi har ganske store patter som syns når hun ligger på ryggen og spriker. Ja, da syns i og for seg rumpehullet også. Pene hunder burde kanskje ikke ligge på ryggen og sprike med pupper og rumpa bar :ahappy::D

Skrevet

Pene hunder burde kanskje ikke ligge på ryggen og sprike med pupper og rumpa bar :ahappy::D

Veldig godt poeng! Jeg skal begynne å teipe fast tennisballer på ryggen til hundene så de ikke får ligget på ryggen! Regner med jeg slipper unna en del ekkelheter med det! :)

Skrevet

Veldig godt poeng! Jeg skal begynne å teipe fast tennisballer på ryggen til hundene så de ikke får ligget på ryggen! Regner med jeg slipper unna en del ekkelheter med det! :ahappy:

Evt kjøpe wunderbaum til hver patte :D

Skrevet

Evt kjøpe wunderbaum til hver patte :ahappy:

Døh, man må jo selvsagt lage BH til tisper og utstyrsbeholder til hanner :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...