Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Den var fine Lener89, har du tenkt til å gjøre litt mer på toppen eller er den ferdig sånn som den er? :lol: Den ser veldig maleriaktig ut, jeg liker uttrykket!

Guest Lilli22
Skrevet

Den var fine Lener89, har du tenkt til å gjøre litt mer på toppen eller er den ferdig sånn som den er? :lol: Den ser veldig maleriaktig ut, jeg liker uttrykket!

Den er ikke helt ferdig litt fin pussing her og der trengs =) Nå var jeg bare så lei at nå orket jeg ikke mere. =) Det skal se litt maleri aktig.

Skrevet

Å herremann så flinke dere er! Jeg vil også klare å tegne sånn! Jeg elsker å sitte i Photoshop å "krussedullere" som jeg så fint kaller det, men jeg klarer ikke å tegne sånn som dere gjør :lol:

Ikke har jeg tegnebrett heller..

Guest Lilli22
Skrevet

Å herremann så flinke dere er! Jeg vil også klare å tegne sånn! Jeg elsker å sitte i Photoshop å "krussedullere" som jeg så fint kaller det, men jeg klarer ikke å tegne sånn som dere gjør :lol:

Ikke har jeg tegnebrett heller..

Jeg bruker ikke tegnebrett. Jeg har ett tegnebrett, men syns at datamusen er mye bedre og klarer ikke venne meg til tegnebrettet. =) Så trenger ikke tegne brett for å tegne. Øvelse gjør mester!

Skrevet

Jeg bruker ikke tegnebrett. Jeg har ett tegnebrett, men syns at datamusen er mye bedre og klarer ikke venne meg til tegnebrettet. =) Så trenger ikke tegne brett for å tegne. Øvelse gjør mester!

Men jeg har ikke mus engang jeg, har bare touch-pad, haha :P

Men ja, kan nok få det til uansett. Det er bare det at jeg ikke helt har tolmodigheten til det :lol:

Hva slags program er det forresten dere bruker? :P

Skrevet

Dæven så flinke dere er! :lol: Aldri tegnet på pc, og aner ikke hvordan man gjør det engang. Men om noen vil ha tre modeller, så er det bare å hyle ut. :P Eventuelt hest/katt/høns som utfordring. :P

Guest Lilli22
Skrevet

*dobbeltpost* :lol:

Hva slags program er det forresten dere bruker? :P

Jeg bruker photoshop cs4

Skrevet

Prøvde meg litt på en hund her på sonen.

Redigert: det var turbobensen sin

ååååååååå :lol:

den var dødslekker! fy å flink du er!

den skal SÅ på veggen :P

Skrevet

Ser bra ut, bare pass på at den ikke ser for langhåret ut. Det syns jeg er det vanskeligste med de veldig korthårede, er vanskelig å begrense seg på pelslengden :icon_redface:

Guest Michellus
Skrevet

halp anyone?

hvordan velger jeg en costum farge i PS uten å bruke eyedropper?

Edit: youtube is my friend..

Skrevet

Ser bra ut, bare pass på at den ikke ser for langhåret ut. Det syns jeg er det vanskeligste med de veldig korthårede, er vanskelig å begrense seg på pelslengden :icon_redface:

Ja jeg vet, korthårede raser er såååå vanskelig. hehe. Skal prøve meg på en mer langhåret rase nå i kveld tenkte jeg :icon_redface:

Skrevet

Ser bra ut, bare pass på at den ikke ser for langhåret ut. Det syns jeg er det vanskeligste med de veldig korthårede, er vanskelig å begrense seg på pelslengden :icon_redface:

derfor ingen prøver seg på kortisene :icon_redface: hehe

Guest Michellus
Skrevet

Driver med en tervevalp.. Fy f... så vanskelig det skal være å tegne øyne og snute.. Og pels også for den sakens skyld, brushen er for stor.

terv.jpg

Skrevet

Dere er så flinke folkens! Fortjener all skryt for talent og tålmodighet!

Hvis noen kunne tenke seg å lage et par bilder så vil jeg gjerne betale for arbeidet.

Send meg PM!

Guest Michellus
Skrevet

Hvem skulle tro at det her var skikkelig moro :icon_redface: Klarer ikke legge tegnebrettet fra meg :icon_cry:

Har tatt og lagret mange av bildene folk har lagt ut her så jeg kan øve. Er ikke akkurat hva man kan kalle dyktig, så tegner bare for øving nå.

Men moro er det uansett :icon_redface:

Skrevet

Hvem skulle tro at det her var skikkelig moro :icon_redface: Klarer ikke legge tegnebrettet fra meg :twisted:

Har tatt og lagret mange av bildene folk har lagt ut her så jeg kan øve. Er ikke akkurat hva man kan kalle dyktig, så tegner bare for øving nå.

Men moro er det uansett :icon_cry:

er bare og øve det :icon_redface:

Skrevet

Minadachs: Bare et tips til smudge tool, prøv å bruke forskjellige børste med forskjellig hardhet og størrelse :wub: og så legg deretter enda et lag over der igjen og tegn på mer pels!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...