Gå til innhold
Hundesonen.no

Større avatar?


Recommended Posts

Skrevet

Nå som infofeltet til venstre er blitt så stort, kunne det gått an med bittelitt større avatarer? Ikke noe gigantisk, skjønner jo at det bruker en del kapasitet - men bittelitt større enn 80x80 hadde vært fint. Det er jo mye størrelse å gå på, mine avatarer innenfor 80x80 blir aldri i nærheten av 30 kB, kanskje 100x100 hadde gått an?

Skrevet

Syns helt ærlig at 120x120 blir veldig stort. Da må vi faktisk skyve menyen nedover. Husk at vi moderatorer har noen ekstra knapper og styr som ikke dere andre ser også :getlost:

Eksempel på 100x100

post-151-12606186137664_thumb.jpg

120x120

post-151-12606186239318_thumb.jpg

Skrevet

Men går det ikke med 100x 100? *vifte med øyevippene* :ahappy: Noen av avatarene er så små at jeg har seriøse problemer med å se hva de skal forestille. Ikke at det er deres feil, men kanskje brukerne som har valgt disse detaljerte bildene, men 100 x 100 hadde vært kjempefint altså! Nå synes jeg ærlig talt at avataren ser merkelig liten ut; har det blitt endret på bredden på den delen etter oppdateringen kanskje? Synes nemlig ikke at det så så rart ut før..? :getlost:

Skrevet

Men går det ikke med 100x 100? *vifte med øyevippene* :ahappy: Noen av avatarene er så små at jeg har seriøse problemer med å se hva de skal forestille. Ikke at det er deres feil, men kanskje brukerne som har valgt disse detaljerte bildene, men 100 x 100 hadde vært kjempefint altså! Nå synes jeg ærlig talt at avataren ser merkelig liten ut; har det blitt endret på bredden på den delen etter oppdateringen kanskje? Synes nemlig ikke at det så så rart ut før..? :getlost:

Signeres :D

Skrevet

Jeg er enig i at 100x100 hadde vært greit. 80x80 er lite, og det er begrenset hva man kan bruke det til. All økning hjelper! :getlost:

Skrevet

Syns helt ærlig at 120x120 blir veldig stort. Da må vi faktisk skyve menyen nedover. Husk at vi moderatorer har noen ekstra knapper og styr som ikke dere andre ser også :ahappy:

Eksempel på 100x100

post-151-12606186137664_thumb.jpg

120x120

post-151-12606186239318_thumb.jpg

Synes 120x120 så bra ut jeg? Skjønner ikke helt hva du mente med å skyve menyen nedover :getlost:

Men enig i at all økning er supert, 110 da kanskje?

Skrevet

Hvis vi åpner for 120x120, så må all teksten under avataren skyves nedover. Noe som igjen gjør at hvert innlegg tar større plass, selv om det er lite tekst i det. Derfor mener jeg at det er bedre med 100x100 eventuelt.

Skrevet

Hvis vi åpner for 120x120, så må all teksten under avataren skyves nedover. Noe som igjen gjør at hvert innlegg tar større plass, selv om det er lite tekst i det. Derfor mener jeg at det er bedre med 100x100 eventuelt.

Åja, nå skjønner jeg :getlost: Så ikke så mye forskjell jeg da, men ser hva du mener. Små innlegg tar jo mye "unødvendig" (i gåseøyne fordi jeg synes ikke det er til bryderi) plass nå og da.

Skrevet

Nå mener jeg ikke å høres tverr ut her altså, for jeg er glad for enhver økning :getlost: Men jeg synes ikke det er så veldig stor forskjell fra 80 til 100 egentlig, og det ser jo fortsatt litt merkelig ut med tanke på bredden på profilinfoen.

Skrevet

Men Lola Pangola.. Hvis du ikke synes det er så stor forskjell fra 80 til 100, kan det jo ikke virke så forferdelig mye større med 120 istedenfor 100?..

Jeg stemmer også for 100x100 :getlost:

Skrevet

På bildene til IW syns jeg at 100 x 100 og 120 x 120 så fint ut. :getlost: Glad hvis det blir økning i det hele tatt. God idé å spørre om dette.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...